Бомбарда

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
Аватар
gmurkacha
Мнения: 40
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 11:31
Местоположение: София-Ахтопол
Обратна връзка:

Мнение от gmurkacha »

Аз на скалите израстнах!!!!
Аватар
gmurkacha
Мнения: 40
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 11:31
Местоположение: София-Ахтопол
Обратна връзка:

Мнение от gmurkacha »

sharo1 написа:И аз ,имам доста ама август,и то с колеги от Б-с.,за които мога да кажа че знаят много,като места и мн други работи. :wink:

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f ... 85#p414785
За шест риби от нас не излизам :lol:
crezzer
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Фев 27, 2010 1:13
Местоположение: Бургас

Мнение от crezzer »

Sharo1, не искам да влизам в спор относно колко дърпа един зарган.

Изразих, мое виждане за начина на водене на бомбардата.

Не знам на какво мнение ще си ако половиш малко заргани в егейско море, които са и два три пъти по-едри от черноморските.

Наистина риболова на зарган те зарежда с приятни емоции, за това си прав!
Аватар
Bobo
Мнения: 752
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:25
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Мнение от Bobo »

gmurkacha написа: За шест риби от нас не излизам :lol:
Шест риби, ама КАИШИ! По педя, педя и три пръста :lol:
iddqd
Borkata
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Авг 19, 2007 20:04
Риболов: Морски риболов
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Бомбарда

Мнение от Borkata »

относно воденето на бомбардата по-бързо или по-бавно е въпрос на някакви навици според мен а и на това с плаваща или потъваща бомбарда ловим.в общия случай се върти много бавно а ако ловим зарган лично аз след първия удар спирам за секунда-две-три:) в 90% от случаите винаги повтаря и тогава се хваща.заргана е много любопитна риба.а ако наистина искаш да се изкефиш на кълване използвай брейд.монофила има прекалено голяма разтегливот а да не говорим ако ловиш във ветровито време.
www.chepare.com - качествените чепарета на Борката
djakoj
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 19:38
Местоположение: София

Re: Бомбарда

Мнение от djakoj »

а,какво е брейд колега?
Станимир
Мнения: 1762
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Бомбарда

Мнение от Станимир »

djakoj написа:а,какво е брейд колега?
Плетено влакно
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
djakoj
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 19:38
Местоположение: София

Re: Бомбарда

Мнение от djakoj »

Мерси Колега :-D
kacaloto
Мнения: 70
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 23:14
получил Браво: 1 път

Re: Бомбарда

Мнение от kacaloto »

Колеги ... да попитам за зарган може ли да се използва стръв резанчета от пилежко месо и дали накои е пробвал :fish4: :fish15:
Каяк Ocean Prowler Trident 11
Каяк Hobie Mirage Revolution 13
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Бомбарда

Мнение от RIMOHIT »

Коце , Дрънни и питай Бобата , ако е за Черно море. Ако е за Гръцко , щом на бял го ловят там ....
:D
hobie revolution 13
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Бомбарда

Мнение от za4o75 »

Здравейте,колеги!Гледам,че се пише за риболова на бомбарда само на повърхността а с една потъваща може да имате много добри резултати!Колегата Хари понякога когато не са активни хищниците лови по този начин(ся ша са вкисне дето му издавам метода) на познати(чисти от закачки) места.Потъваща бомбарда(даже гледам,че им посажда и тежести),повод флуорокарбон(дължина по желание обаче над 1,5м.) и стръв акровати(блатен червей).Хубаво е да се слага цял червей нанизан с помоща на игла подходяща за тази цел(повода трябва да е тъничък и лопатката на куката малка за да може възела минимално да възпрепятства нанизването на червея).След потъването на бомбардата правите няколко бавни оборота и после пауза и после пак!Кълванетата и на дребните риби се усещат добре поради подвижната тежест(бомбардата).Веднъж и аз пробвах заедно с Хари и за нула време напълнихме тигана като от разнообразието от риби се отличаваха една добра ципура,литринита,едно кокали,ханоси,саргота и много други подходящи за аквариум :lol:
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Бомбарда

Мнение от RIMOHIT »

Така е , има бързопотъваши , бавнопотъващи и.т.н. Даже ако човек се задълбочи има десетки видове форми според които зависи начина на потъване , проводки и.т.н. и работата става дебела почти , както при воблерите .
Само рибата да е пред нас винаги може да се улучи точната бомбарда , стръв проводка.
hobie revolution 13
Borkata
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Авг 19, 2007 20:04
Риболов: Морски риболов
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Бомбарда

Мнение от Borkata »

Така е.Аз почти не ловя с плаващи.С потъващата бомбарда едно,че имам повече успехи и друго,че усещам директно кълването на рибата и удоволствието е в пъти по-голямо докато при плаващата съвсем не е директно и понякога даже е леко изнервящо :D Сега съм на тема бомбарди и тази година ще ловя с тези на Milo ,защото имат доста голямо разнообразие на плаваемости и грамажи а и от тези които имам в момента след пробите които направих останах с добро впечатление т.е. според мен отговарят на това,което е написано отгоре им.
www.chepare.com - качествените чепарета на Борката
Митко Кирилов
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 11:42
Местоположение: Варна
получил Браво: 3 пъти

Re: Бомбарда

Мнение от Митко Кирилов »

От опита,който имам, препоръчвам също потъващи бомбарди.В 90% процента от случаите използвам такива.При натрупани рибочасове и опит чрез скоростта на водене може да водите бомбардата на различни дълбочини: при малка скорост и леко придърпване бомбардата е на по-голяма дълбочина, а при по-бързо навиване и известно повдигане на върха на въдицата тя се издига и може да я водите на 2-3 педи под повърхността.Поради това преработих допълнително и утежних всички плуващи и плиткогазещи бомбарди като им пробих радиално по 4 отвора 4мм и в получените отвърстия поставих оловни съчми, замазани отгоре с епоксидна смола.Прав е колегата, че при потъваща бомбарда много по-добре се усеща кълването и засичането е по-резултатно.
Това от моя опит без да оспорвам и други мнения по въпроса.
Нещата не са такива, каквито изглеждат!
Vladolin
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Авг 02, 2012 11:52
Риболов: Речен, морски.

Re: Бомбарда

Мнение от Vladolin »

Здравейте колеги, гледам темата и рекох и аз да драсна 2-3 реда. Аз лично по принцип предпочитам плуващите бомбарди, защо ли !? Ами няма по-голям кеф за мен да видя как рибката скача зад бомбардата и след малко самия удар. Плюс това в такива моменти има и майсторлък, кога да спреш, кога да смениш посоката, за да накараш капризната риба да кълве. Когато е гладна и взема, е тогава може и само да въртиш и тя сама си се хваща.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”