Риболов в Свети Влас

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
m101
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 11:34

Риболов в Свети Влас

Мнение от m101 »

Здравейте колеги,

предстои ми почивка на Свети Влас и мисля да взема такъмите с мен. Имам обаче голям проблем - нямам представа от морски риболов. Четох доста из темите тук и интернет и все пак не са ми ясни някои неща - по това време на годината каква риба може да се лови, какви са навиците й, стръв, методи на ловене. Разбрах, че бомбардата е успешен метод (за който аз обаче знам малко) и познатото ми чепаре. Риболовът ще от брега. Ако някой има желание да помогне по този въпрос е добре дошъл.

Поздрави,
Иван
Даниел Казаков
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 13:35
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Риболов в Свети Влас

Мнение от Даниел Казаков »

Здравей колега миналата седмица бях на Равда което е доста близо до Влас и мога да ти кажа че всички опити за риболов претърпяха неуспех водата е изключително топла и рибата е много навътре в морето.
Иначе 1. отиваш в риболовен магазин и си купуваш готов такъм за Илария(Платерина) това са кефалови риби на куките се слага морски червей и ти трябват тежести 30-35 грама според мен аз предпочитам готово олово с вирбел
2. бавно потъваща бомбарда я нанизваш на основната линия слагаш гумен стопер и вирбел под него повод 1,5 м 0,12 и кука 12 номер с дълго рамо и отново с морски червей за стръв
3.Стандартно чепаре с 10 куки за сафрид кукуват се готови
Дано да имаш повече късмет от мен
На Слука колега
m101
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 11:34

Re: Риболов в Свети Влас

Мнение от m101 »

Благодаря за пълният отговор. Също така да попитам за основното влакно - моето е монофил 0.18, дали ще ми свърши работа?
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Риболов в Свети Влас

Мнение от КИРО »

За бомбарда - да.

Но иначе аз си пълня макарите поне с 0.25.
Основно са си с 0.30 и 0.35.
С 0.18 ако ти лепне някой платерина или кефал към кило,
е на границата да го извадиш без проблем.

А морето винаги дава изненади,особенно на новите в морския риболов.
Една котка 10кг (или калкан),пък и някой друг вид,
ще ти остане неприятния спомен само.
А паламуд или лефер 0.18 го отнася от раз.
m101
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 11:34

Re: Риболов в Свети Влас

Мнение от m101 »

Какво ще кажете за стръв? В смисъл някаква алтернатива на морския червей, или от къде да си го накопая, защото всеки ден по 3-6 лв. ми се вижда множко...
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Риболов в Свети Влас

Мнение от mikibg »

Копае се от Варненското езоро не мисля , че ще се справите.

Поздрави
m101
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 11:34

Re: Риболов в Свети Влас

Мнение от m101 »

Kolegi, kude moje da se hodi okolo Sv. Vlas na riba? Az hodih zad Qhtenoto na Dinevi, no mn zle....
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Риболов в Свети Влас

Мнение от mikibg »

В пристанището на Несебър където спират рк - тата , се въртят иларии и платерини , а вечер и чернокоп . Излиза и заргана на бомбарда около стария Несебър но не знам дали е актуално по това време , ловил съм там но септември .

Поздрави
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Риболов в Свети Влас

Мнение от ribata402 »

m101 написа:Kolegi, kude moje da se hodi okolo Sv. Vlas na riba? Az hodih zad Qhtenoto na Dinevi, no mn zle....
Колега,аз ходя след хотела на Илия Павлов.Свиваш в дясно и се спускаш с колата до морето.Има кеи навътре,взимаш блатен и меткаш.Аз ходих 3-4пъти .Наи ативна след 15.30часа.Правило мие до 22удара.Но аз сам с фидери 3.90 50-100 и хвърлям с 100гр олово,иска по навътре около 100те метра да джаскаш,това е прясно инфо.Наслука рибите са м/у25-35см.
m101
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 11:34

Re: Риболов в Свети Влас

Мнение от m101 »

И така колеги, да споделя какво се случи с морския риболов.

На самият Св. Влас не е много за риба - единствено зад Марина Диневи е удобно да се лови, но общо взето взимат лапините и тук таме някое попче. Навътре - поне аз докато бях имаше няколко дни на силно вълнение и беше доста затруднено мятането, вадене, абе общо взето трудна работа. Иначе ходих до Несебър - на пристанището в стария град - на 1м. дълбочина с блатен червей излизаха добри платерини... общо взето добър риболов се получаваше. Това е от мен накратко. Извод - Влас не е за риболов :D
Borkata
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Авг 19, 2007 20:04
Риболов: Морски риболов
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Риболов в Свети Влас

Мнение от Borkata »

Следващия път опитай на коя да е от Равденските буни.Едни от най-добрите места за риболов в района са.Между Равда и Несебър също има подходящи места по-дащни от пристанището в Несебър :fish10: :fish10:
www.chepare.com - качествените чепарета на Борката
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”