Убождане на дракон

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

Док, при малко повече опит не е никакъв проблем да се държи дракона за долното чене с пръсти. А шиповете ги режа с клещи резачки. Иначе по гръцко установих че тоя номер:

Изображение

е много удобен. Шанса да се убодеш е минимален, после вадиш, пускаш в торбата и докато се прибереш са изпукали и се чистят безпроблемно.
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Фори, щом ще правиш фокуси, аз взимам спринцофките с местната упойка - само да не ма опъндизят на летището :lol: :lol:
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Фори, брат дай снимка отблизо на това чудо на техниката.... Нещо като щипка ли е това. Предполагам остра за да пробие устата на рибето....? :roll:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
SnOp
Мнения: 103
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 19:44
Местоположение: Русе

Мнение от SnOp »

пууу какви са големи аз съм виждал само по 10-15 см... :shock:
mirodd
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 11:18
Местоположение: Varna

Мнение от mirodd »

roskobosko написа:Аз съм си купил едни ръкавици работни - от най-дебелите - с кожа отпред за 2.50 от Практикер и нямам проблем с откачането. А за драконите - тази събота и неделя бях на Каваците - миналата седмица хванах доста платерина, тази седмица - само дракони - 20-30 бр.
колега къде е това Каваците и тази платерина дето казваш 4е си е хващал от брега ли е.
ribolova e ne samo udovolstvie.... :)
Аватар
roskobosko
Мнения: 328
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 15:53
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Мнение от roskobosko »

Каваците е на 3 км. след Созопол, то вече не е и 3 км, щот' Созопол стигна до Каваците, ама това е една друга тема. Ловя всъщност на Смокините, който е накрая на залива, преди да почнеш да се изкачваш към Дюни.
относно рибарлъка - намери време и разпусни, тя работата не е заек да избяга
>Scupper Pro TW Angler
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

Четах някаде из форумите с форцепс клещи било най удобно да се хване щото са дълги, саклучват се и са нераждавейка. Само дето незнам от каде да ги купя. Като го гепиш с тия клещи режеш му с керпеден или ножица трите шипа. Всеки друг инструмент ще раздяса във водата.
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнение от КИРО »

anastas_peykov написа:Четах някаде из форумите с форцепс клещи било най удобно да се хване щото са дълги, саклучват се и са нераждавейка. Само дето незнам от каде да ги купя. Като го гепиш с тия клещи режеш му с керпеден или ножица трите шипа. Всеки друг инструмент ще раздяса във водата.
С такива го вкарваш в устата и под долната челюст,
спокойно си вадиш куката,и с остър нож го режеш на вече споменатото място.
Аз имам "бухалка",тресна го в главата,и он се успокоява на вечни времена.После ножа зад гръбната перка, и отива за пюре на внучката.
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнение от КИРО »

fori написа:Шанса да се убодеш е минимален, после вадиш, пускаш в торбата и докато се прибереш са изпукали и се чистят безпроблемно.
Мисля че и след това може да имаш проблеми.
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

Kentavar написа:Фори, брат дай снимка отблизо на това чудо на техниката.... Нещо като щипка ли е това. Предполагам остра за да пробие устата на рибето....? :roll:
По-скоро карабина, която се затваря с пружинка. Като кликнеш на снимката да я видиш в по-голям размер, можеш да видиш пружинките. Продаваше ги Емил Алексов, но му взех последните 2 бройки. Иначе са леко заострени, не е проблем да пробиеш долната устна на бяла риба, на морската риба че е по-дребна, директно пропускам карабината под хрилните капаци. Изкефи ме че цялата конструкция е метална, но неръждаема (тествано в Егейско море).
КИРО написа:Мисля че и след това може да имаш проблеми.
Ако човек не внимава, може да си отреже пръста чистейки риба :) Под безпроблемно имам предвид че дракона няма да ти се метне в ръцете и да ги накълца.
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнение от КИРО »

Имах в пред вид,че и след 4-5 часа ако се убодеш,
пак мошеш да имаш проблем. :wink:
Аватар
Druglyo
Мнения: 228
Регистриран на: Вто Яну 23, 2007 14:33
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Мнение от Druglyo »

Колеги ровех се из морският подфорум и случайно попаднах на тази тема. Та миналата година бях на морето и още с пристигането се запих с едни другари и по време на надпиването се оказа че един човек от компанията е рибар и е пуснал неква мрежа. И аз разбира се под влиянието на алкохола поех ангажимента да му помогна с чистенето на мрежата на сутринтта. По тоя повод немаше време да си лягам от масата направо в лодка и после 2 часа чистихх мрежата в която се бяха заплели основно тия гадинки драконите. Е поради различни причини получих множество обождания но като ме заболеше повече както каза един колега по-горе изсмуквах кръвта а ако болката беше наистина голяма си топвах ръката в морето за известно време. А техниката беше както спомена някой пак по-горе с единият пръст в устата и така, подувания не съм получавал, та не знам дали е от организма ми, от алкохола в кръвта или просто съм се убождал през цялото време на другите шипове не на тоя с отровата :roll:
Опък станал този свят,
само който е богат,
той е личен и познат!
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнение от КИРО »

Доста колеги си го хващат директно както попчето,и нямат проблеми.
Проблем може да има някой алергичен към такъв вид отрова.
За себе си не знам как е,затова се пазя.
Доста хора са стигали до болница.
Тук затова пишем,не е лошо да не се пробва. :D
nikgeo
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Дек 25, 2004 11:09
Местоположение: гр.Добрич

Мнение от nikgeo »

Колега Druglyo, да не би да говориш за скорпи(т)д :oops: . Той също боде яко, и боли много, но пораженията са по-малки. Както описваш случая, повече ми прилича, че сте чистили попченски мрежи, а именно на тях се лепи и скорпи(т)д :oops: . Дракона е друга риба.
Последно промяна от nikgeo на Пон Юли 13, 2009 15:55, променено общо 1 път.
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнение от КИРО »

Нещо такова ли е ?
това е скорпид
Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”