Как е на север?

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Как е на север?

Мнение от hobby »

Колеги, следващата седмица ще бъда около Балчик и Дуранкулак. Кажете, моля, каква риба да търся? Преди година по това време излизаха дребни и средни платеринки и илариики. Сега, обаче, ми казаха, че не дават така добре и по-добре да търся зарган. Какво да правя. Достоверна ли е тази информация?
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
executor
Мнения: 555
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Местоположение: Варна
получил Браво: 3 пъти

Мнение от executor »

Зарганът не е много по-на гъсто от илариите и платерините :D Скука голяма по морето напоследък.При последния риболов вадих средно по зарган на час и половина.Голямо мятане падна :?
Stand and fight
Боцмана
Мнения: 324
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:55
Местоположение: Бургас

Мнение от Боцмана »

Значи ми изневеряваш, а? :lol:
Дано уцелиш време и риби!
Успех Ники!
ssg
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Мар 26, 2009 22:04
Местоположение: Варна

Мнение от ssg »

Миналата седмица бях в Каварна.Събота вечерта слязах на Болата,с бомбардата нищо на чепаре излеезе доста граца.Неделя около 5ч. бях на Тюленово в началото пробвах на чепаре тук таме някоя граца.Малко по късно се появи делфин и петнайстина минути след като се махна започна да излиза много едър сафрид.Около 7.30ч. сафрида спря и минах на бомбарда,до към 10.30ч. нищо макар че се виждаха да минават доста кефалови.Смених мястото,като се качих на високите скали в началото на селото,от там се виждаха малки пасажи платерина и докато ме усетят успях да дръпна три прилични риби на плаваща бомбарда,като хвърлях на около 20-25 метра зад пасажа и много ама много бавно я придърпвах докато влезе между тях иначе се плашеха и се потапяха.Ако си на ти с подводния риболов задължително си вземи и харпуна,водата беше чудесна а както писах се виждаха доста едри риби.Успех и после да докладваш.Поздрави!!!
Аватар
Miro
Мнения: 622
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 10:20
дал Браво: 38 пъти
получил Браво: 49 пъти

:)

Мнение от Miro »

Здравейте колеги, от 1-ви или 2-ри август ще съм на Дуранкулак така че давайте инфо и за езерото ( тука ще търся хищник на спининг ) и за морето :)
Hobby от теб ще очаквам най- много :))) .
Наслука
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Мнение от mikibg »

Забрави за езерото . от токаджии не отана риба в него
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: :)

Мнение от КИРО »

Miro написа:Здравейте колеги, от 1-ви или 2-ри август ще съм на Дуранкулак така че давайте инфо и за езерото ( тука ще търся хищник на спининг ) и за морето :)
Hobby от теб ще очаквам най- много :))) .
Наслука
Hobby тръгва утре за Созопол,не е имал време за проверки.
И аз исках да го изведа на разходка с лодка ( друго не умея ),
но той нямаше време.
Аватар
Miro
Мнения: 622
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 10:20
дал Браво: 38 пъти
получил Браво: 49 пъти

:)

Мнение от Miro »

Колеги, не се притеснявайте, споделяйте, аре че не остана време :)
Аватар
Miro
Мнения: 622
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 10:20
дал Браво: 38 пъти
получил Браво: 49 пъти

:)

Мнение от Miro »

Да дам малко инфо за северното черноморие, около Дуранкулак. Преди земетресението излизаха кефалови риби, добри, имаше и над 600-700 грама, като колкото по навътре се хвърля толкова по- добре ( гази се навътре и тогава се хвърля ) . Вечерта след земетресението пробвах на морето, но нищо, само един барбун, вълните взеха да стават много високи и опасни.
Следващите два дни прекарах на Дуранкулашкото езеро, имаше две групи колеги ( едната от трима човека, с 15 въдици бяха извадили само едно сомче около половинка, за два дни и една нощ, на плувка имаха червеноперки, другата група беше също добре въоръжена, но за 24 часа и те имах едно сомче от същия калибър. Деня в който си тръгнах отделих 2 часа на Шабленското езеро, но са съжаление страшно силен насрещен вятър ме тормозеше непрекъснато, хванах една щучка около 25 санта, на ILBA ( олекотените ) номер 4. В отчаянието стигнах до там, че използвах джигове и туистери за повърностни примамки, за да направя някаква дистанция :) - някой ако е правил такава глупост да каже впечатления... :) ( Тука е мястото да кажа, че по- рано трябваше да отида на Шабленското езеро и Езерец, като бях дори предупреден, той колегата ще се сети кой е, не го послушах и допуснах грешка.

Успех :)
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от hobby »

Прощавайте всички дето сте ми отговорили пък аз не съм дал информация.... Без извинение съм разбирам...
Не можах да ловя риба по северното черноморие. Въобще не стигнах до морето. Едва на Созопол, благодарение на Боцмана и Каридата успях да направя риболов на митичната остромуцунеста риба. Да са живи и здрави пак да ме водят и ако нещо не им е ясно в риболова на зарган - да питат! Да не се смущават. :lol: :wink:
Наистина жалко, че не можахме да излезем с Киро в морето, но знае ли човек... Може пък да успеем некага си... :D
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнение от КИРО »

Дано и догодина морето си стои на същото място,
ще излезем. :D
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”