Какво излиза по Созопол

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
iturtev
Мнения: 71
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 9:32
Местоположение: Велико Търново/София

Какво излиза по Созопол

Мнение от iturtev »

Здравейте, колеги!
В петък заминавам за Созопол за няколко дена и имам намерения да отскоча до Мандра-та един ден. Обаче ми е мерак вечер след плаж да помятам и в морето. От няколко години ходя на Созопол и съм виждал рибари само на канала на пристанището. Много не ми се иска да ловя там (все едно си ловя в тоалетната) и затова моля някои по-запознати да кажат къде по Созопол или наоколо (наистина да е близко - става върпос за 3-4 часа риболов вечер) мога да помятам. Бих се радвал и на малко информация за това какви риби излизат, стръв и монтажи. Понеже до сега не съм ходил на морски риболов и ми "тъмна Индия". Мисля да заложа на едно чепаре (което разбира се ще си купя :) ) и стръв от местния магазин.
Боцмана
Мнения: 324
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:55
Местоположение: Бургас

Мнение от Боцмана »

За надвечер все още няма данни да става вървежен риболов. Гаранция за успехи, сутрин рано по изгрев с бомбарди и червеи по скалите около Созопол и Германката за заргани и платерини.
Успех!
iturtev
Мнения: 71
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 9:32
Местоположение: Велико Търново/София

Мнение от iturtev »

Благодаря, колега!
Утре отивам да си купя бомбарда и почвам да се мъча с монтажи. От това, което прочетох в мрежата останах с впечатлението, че спокойно мога да си ловя и всякакви видове сладководни рибни по този начин, Имам и едно въпросче - най-подходящата ми въдица е line winder Hercules 3,60 с акция 100-300гр и корда 0.30. Знам, че не е идеалният вариант, но все пак ще ми свърши ли работа?
Аватар
roskobosko
Мнения: 328
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 15:53
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Мнение от roskobosko »

Това е шарански прът, трябва ти прът с акция до 100 гр., за да усетиш кълването на бомбарда, а освен това е и тежък, ще капнеш за час. За платерина също не става - само ще ти яде червея - там може и с по тежък прът, защото не го държиш, но трябва да е с чувствителен връх. Ако имаш прът с по-малка акция вземи него, дори и да е по-къс.
относно рибарлъка - намери време и разпусни, тя работата не е заек да избяга
>Scupper Pro TW Angler
iturtev
Мнения: 71
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 9:32
Местоположение: Велико Търново/София

Мнение от iturtev »

Имам с по-малка акция, но е 2,40
boev_i
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2009 11:34
Местоположение: Велико Търново

Мнение от boev_i »

Аз мисля, че едната ми беше ок. 3:20 и с по малка акция! Ще видим какво можем да направим по въпроса! :)
iturtev
Мнения: 71
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 9:32
Местоположение: Велико Търново/София

Мнение от iturtev »

boev_i написа:Аз мисля, че едната ми беше ок. 3:20 и с по малка акция! Ще видим какво можем да направим по въпроса! :)
Ами какво да видим - направо я помъквай и нея :)
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Коце »

Колеги, какво излиза около Созопол тези дни?
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

От брега(скалите)....яко заргани-може и чернокоп да се обади
На лайнян борун-традиционните платерини
При наличието на тези риба за попчето незнам дали има смисъл да споменава , но вече хубави попове се ловят и от брега в дупките с дълбочина 4-6м
hobie revolution 13
Боцмана
Мнения: 324
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:55
Местоположение: Бургас

Мнение от Боцмана »

Точно, както ти е казал Римохита - яко заргани.
За разлика от лятото, сега на изгрев е тегаво, почти няма риба, но после като тръгне може да върви през целия ден чак до залез слънце. Ако уцелиш подходящо време може да очакваш рекордни бройки. За целодневен риболов са ти необходими 3-4 дози блатен червей - в една доза имаш за около 30-35 риби червейчета.
Успех!
Borkata
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Авг 19, 2007 20:04
Риболов: Морски риболов
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Какво излиза по Созопол

Мнение от Borkata »

нека да се вдигне и тук темата:) да допълня още една култова дестинация около Созопол а именно Агалина.това както и Германката са едни от най-дащните места по цялото бг черноморие макар,че скоро и те могат да изчезнат от риболовната карта ако някой кюпне примерно една бариера и там,защото баси строителството баси чудото стана
www.chepare.com - качествените чепарета на Борката
Venci62
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Авг 21, 2011 19:52
Риболов: спининг, тежко, леко, морски
Местоположение: гр. София
дал Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Какво излиза по Созопол

Мнение от Venci62 »

Ето какво излиза !

Сори за ОФФ-а.
ТАРАЛЕЖ
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Авг 21, 2009 22:36
Риболов: Речен,Морски!
Местоположение: Бургас

Re: Какво излиза по Созопол

Мнение от ТАРАЛЕЖ »

"Германката са едни от най-дащните места по цялото бг черноморие макар,че скоро и те могат да изчезнат от риболовната карта ако някой кюпне примерно една бариера и там,защото баси строителството баси чудото стана"

Вчера си направих труда да обиколя всички места от Созопол до "Каваци"..
Ужас!
Почти не са останали места за слизане свободно до морето? А в закона,май пише,че никой не може да ми забрани достъпа до там???
На "плоската скала" е супер-трудно да се отиде,отделно се строи хотел и скоро няма да може да се отиде.
До "отвесната скала" може да се стигне,защото собственика разрешава за риболовците!
От там до "германката" просто забравяш! На самата германка,все още се слиза без грижи.
На "малката германка" обаче,съвсем скоро няма да може да се стига..
От там гледам прекрасна гледка.Едно имение със статуи и фигури по скалите :shock: . Ок,ама заключено..Попитах,как са купили скалите? Отговор-"граница море",пишело в нотариалния акт! Как става?
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Какво излиза по Созопол

Мнение от КИРО »

Как става ли?
Май пак с национализация. :D :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”