Търси се компания и съвети за Гърция, Бяло море

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
Аватар
Samuil
Мнения: 2680
Регистриран на: Сря Яну 12, 2005 22:57
Риболов: Spinning
Местоположение: София

Търси се компания и съвети за Гърция, Бяло море

Мнение от Samuil »

Здравейте колеги,

С приятели ще забием около / преди Великден по Гръцко море. По-точно, Кавала и Аспровалта. Ако има някой, който също ще е там по това време, ще се радвам да се видим на по риболов от брега, както и на съвети какво и как се лови там по това време.

Ако не, ще се радвам поне на съветите!

Какво да търсим сега там? Морски кефал? Евентуално - октоподчета? Има ли някаква идея въобще за риболов сега там?

Заргана знам че му е рано, затова и не питам.

Мерси предварително!
“Live fast, die young and leave a beautiful corpse behind”. E.P.
jamiemirror
Мнения: 53
Регистриран на: Пон Яну 18, 2010 10:42
Местоположение: Sofia

Мнение от jamiemirror »

27 Март нататък.... кой доколкото поеме 8)

С 4 дни отпуск се събират общо 10-ина почивка.

ПП: Към рибите - дорадо? Лефер?
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

Понеже те знам че си плувкар, наблегни предимно на това.
За хищници сезона е неблагоприятен, разбира се това никога не е абсолютно, но... трудна работа
Зарежи ги тия кефали, все пак ще си на Бяло море, има много други интересни и много по качествени риби, като различните видове морски каракуди: саргос, меланури, тсипура и т.н. Намери някое каменисто място с добра дълбочина 5-10 метра, пусни стръвта на дъното или на 5-10 см над него, захранвай си с прашката с бял и ги вади една след друга...
Ползвай за стръв бял, мамуни или парче скарида
Не знам каква е тая мания с тези кефали, това е риба която се храни на май мръсните места, остави че съдържа цялата Менделеева талица, но и всички бактерии от нормалната и ненормалната флора на човешкото дебело черво... :x . Кефали, само на малките острови и то далеч от цивилизацията... Много често чета във форума за колеги, които са имали добър улов на кефал и едва ли не, гърците са ги гледали завистливо, мисля че са объркали чувството на погледа, не е било завистливо, а гнусливо...
За морето няма забрана от брега, за вътрешните водоеми още не съм чул някаква информация, но по принцип за всеки район е различно
Поздрави
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

С каякарите сме на Златоград и ще направим няколко разходки до морето, около Кавала. По--нататък може да се свържем. Иначе с Цербера съм съгласен на 100%
Аватар
Samuil
Мнения: 2680
Регистриран на: Сря Яну 12, 2005 22:57
Риболов: Spinning
Местоположение: София

Мнение от Samuil »

Благодаря за съветите, колеги! Тъкмо мислех да се откажа от морския и да се насоча към любимите ми сладководни идеи - а именно, щука по каналите около Драма, или костур на Волви, и Вие ме разколебахте...

Все пак, не се чувствам в свои води на морето, така че по-вероятно да се метна на сладководната идея!

Ако решим нещо за Кавала, ще ти дрънна, Фори. Прати някакъв ГСМ на ЛС?

Поздрави на всички,

С.
“Live fast, die young and leave a beautiful corpse behind”. E.P.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”