Червено попче от Червено море.

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Тъй де, това че китовата акула е китова, не значи, че е кит, т.е. не е и бозайник, ами си е акула, т.е. риба, която на 'сичкото отгоре е и най-голямата изобщЕ. :wink: :D

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

http://www.ims.metu.edu.tr/cv/kideys/bask_shark.html

Моя грешка-не била най-голямата,а втората по големина акула в света.Скъса ми нервите докато го намеря,мернах го заради темата за ловене на акула със спининг.Отне ми 7 часа да го намеря това.Имаше и други материяли по темата и ако някои се интересува ще се поразтърся пак.Видях и страница с данни зя планктона в Черно море и мога да я пусна тук за да се види какво папка това рибе,но е само на английски и е много дълго.Звичи като приказка,но е верно,а първите сведения за появата и са от 1997.

ХИХИХИ от това можеше да се направи някои лев май. :wink:
Go BIG or Go Home!
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 300 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Лелей Пен, как шъ съ вади туй огромно нещо на кукичка №30(за планктон)
и как шъ връзювам таквъз мучка кукичка на влакно 0,80 ич съ не сящам, начи! :? :? :?
Голема беля ми отвори, ама щом в Черно мрое има дзвер по-глем от моя морски котарак шъ го фащам. Нема къде да бега!
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 300 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Пчеличке, преместих твойта тема в гурбетския форум. Ще ти отговоря след работа.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
bobsana
Мнения: 602
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 10:25
Местоположение: Sofia

Мнение от bobsana »

Той ПЕНН не връзва куки а ги лови на КАНУ
АБЕ КЪДЕ Е ГЕЛЕТО С КЕПА...
ОТБОР: HOPELESS
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Бъзикате се значиииииии.Поразрових покрай темата за акула на спининг и това ми извади окото.Поразрових още малко и се оказа,че нещо се е променило съдържанието на планктон в Черно море и поради тая причина това говедо е навлязло малко.Турците са го напипали първи,но Англичаните писват веднага и го вкарват в списъка на застрашените видове и сега е забранен за риболов.

Много стани по света го ловят,но главно го бият с харпун.Прекарва голяма част от денонощието на повърхността на водата и няма да е проблем ако го видиш да го закачиш на гола тройка.После какво ще правиш Докторе немога да се сетя :shock: :shock: :P
Go BIG or Go Home!
Аватар
Докера
Мнения: 1436
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 16:27
Местоположение: Варна
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 7 пъти

Мнение от Докера »

Малииииий, ако е истина тва, глей кво става по крайбрежието лятоска :shock: . То няма да са лодки и катери , корабчета и кораби с арсенали на борда . Пък да не говорим за плажуващите - само да мернат гръбната перка на добичето и като драснат -стой та гледай :twisted: 8)
Няма нищо лошо в това да си говориш сам - лошото идва , когато започнеш да си отговаряш !
Селяните казаха: Ей,да вържем попа,та да е мирно селото.
Попа отвърна: Ааааа не,чада мои - Вържете си булките, че да е мирен попа.
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Ми не ми се вижда да е лъжа.Те англичаните толкова са се побъркали,че и със сателит ги следят тия.Докато го намеря тоя материял,що глупости изчетох........не си е работа.Ти виж какво сам ви пуснал за моруната,тя поне на сафрид кълве,а това чудо само на магданоз май ще дръпне.
Go BIG or Go Home!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

МАЛИИИИИ аз това за рибата меч що сам го пропуснал???Преглеждах пак темата и го видях и се изцаклих.За първи път чувам,че се среща в нашето море.Знам,че турци,албанци,сърби.....си го имат,но за сефте в Черно море.
Сега ако някои отвори и тема-РИБОЛОВ НА РИБА МЕЧ ПРЕД КАЛIAКРА ептен ще избиете рибата в тоя подфорум.
Знам някои неща за риболова на тия и.........няма да кажа нищо ако някои не попита.
Go BIG or Go Home!
Аватар
Bobo
Мнения: 752
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:25
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Мнение от Bobo »

Penn, може да прескочиш с яхтата насам, да ошетаме крайбрежието и току виж Черно Море се превърнало в риболовна дестинация за туристите :D
Щом се среща и в Азовско Море, то със сигурност минава и покрай нашето крайбрежие, заедно с пасажите. Ама аз ни съм виждал, ни съм чувал, такова нещо, да е хващано даже и в мрежите.
iddqd
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”