малко помощ от морските ;)

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
Божидар Иванов
Мнения: 383
Регистриран на: Вто Юли 22, 2008 14:58
Местоположение: Габрово-Столицата на хумора!
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: малко помощ от морските ;)

Мнение от Божидар Иванов »

КИРО написа:Покажи и тука.Не е нужно да се разкарвам за глупости.
Само не ми казвай,че на котва ловиш сафрида. :wink:
Киро "Клавишни" дал Господ,ама Ти си с опит и най добре ...... и пий една Голяма Бира!
Светът е оцелял защото се е смял!!!
На Бодлива крава ,Бог рога не дава!!!
anonimen
Мнения: 573
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 15:35
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 1 път

Re: малко помощ от морските ;)

Мнение от anonimen »

Моите уважения Киро,ама понякога ако не пуснеш котва не може да стигнеш дъното :D
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: малко помощ от морските ;)

Мнение от КИРО »

anonimen написа:Моите уважения Киро,ама понякога ако не пуснеш котва не може да стигнеш дъното :D
Ами затова отиваш на по-голяма тежест.
Ако при 18м дълбочина със 60-80гр не можеш да стигнеш до дъното,
може да се пусне плаваща котва.
На дънна котва обаче резултатите са много по-малки. :wink:

А от брега 30гр да - стига да е тихо времето.
Шморхи
Мнения: 1273
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 20:58
Риболов: морски
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Re: малко помощ от морските ;)

Мнение от Шморхи »

ANUBIS27 написа:Как на чепаре ще сложиш 80 или 130гр тежест? ;)
Ами...с ръка го слагам. Не ползвам инструменти. По-лесно ми е. :lol:
ANUBIS27 написа:По принцип е добре тежеста да е по лека за да може по-добре да се усеща рибата когато "бие"
Представи си, че имам пръчка с акция 5-70 и влакно 0.20. Само си представи де, не че имам, ма мечтая да имам и да ловя сафрид и чернокоп с такава. Ти как мислиш? Дали няма да усетя и скарида ако ми удари? Аз мисля, че ще се усети, ма не съм пробвал защото съм теоретик.
И съм чувал от хора, които НЕ разбират от риболов, че тежест от 60-80 грама не може да потъне добре и пази БОЖЕ да ти ударят няколко чернокопа или карагьоз. Хората казват, че рибата правела чепарето на мармалад понеже не е добре опънато.
Е, те хората нека си говорят де...аз няма да ги слушам. Ще попивам всеки твой съвет.
ANUBIS27 написа:В крайна сметка от всяко дърво свирка нестава,не всеки може да бъде рибар ;)
Сигурно това не важи за тея, които все пак успяват да ловят риба с такива тежести. :)
Ако сменят тежестта може и да хванат повече риба... Ако на прибиране минат през някой рибен магазин. 8)
anonimen
Мнения: 573
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 15:35
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 1 път

Re: малко помощ от морските ;)

Мнение от anonimen »

В повечето случаи рибата минава на определена дълбочина,не е нужно да дрейфаме,а да се закотвим на определената дълбочина и рибата да си изтича под нас.Особено резултатно през есента 20-22м. Варненски води :wink:
Вземи смени тактиката веднъж и после пак ще говорим.
Това да не се смята за константа,а част от тактиката .
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: малко помощ от морските ;)

Мнение от КИРО »

anonimen написа:В повечето случаи рибата минава на определена дълбочина,не е нужно да дрейфаме,а да се закотвим на определената дълбочина и рибата да си изтича под нас.Особено резултатно през есента 20-22м. Варненски води :wink:
Вземи смени тактиката веднъж и после пак ще говорим.
Това да не се смята за константа,а част от тактиката .
Важи в някои редки моменти,когато има добри пасажи.
Защо си мислиш,че тази тактика не съм я пробвал?
А при есенните пасажи с 30гр олово,даже и на котва - Шморхи по горе писа нещо за едрите риби. :wink:
Поне 50гр,и се работи на ветрило (на котва обаче).
И държиш линията постоянно опъната,а ако усетиш че е чернокоп,
обираш бързо.Еле пък ако е карагьоз,въртиш като за световно.
Другия вариянт - носиш си много чепарета.
Рибата си гони стръвта,не поглежда леко подвижните примамки.
Пускам котва при вълна над 2-3 бала и вятър над 5-6м/с,
и то ако си заслужава риболова.Иначе се прибирам на сянка.
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: малко помощ от морските ;)

Мнение от Мънцата »

30гр олово отдавна не присъства въобще в списъка с риболовните ми принадлежности за морски риболов от лодка :wink: За мен минимума е 60гр! Пускане на котва при риболов на сафрид също не практикувам! Да, рибата в повечето случаи върви на определена дълбочина, но не и на едно и също място! И иска търсене! Ако имам на разположение един Арнолд Шварценегер на носа, който да вдига и пуска котвата през пет минути, може и да пробвам. Иначе си е мазохизъм :D Другият момент е, какво търсим. В много от случаите, в горния край на пасажа е по-дребната риба и трябва да пропаднеш колкото се може повече, за да стигнеш до по-едрите :wink: За чернокопа пък да не говорим - да ловиш с 30-40гр е пълен абсурд! За разлика от сафрида, движенията там са много по-резки и дълги като интервал на клатене. За мъртвака и подводните течения да поговорим ли ...? Това се е мое мнение, всеки си решава сам за себе си каква тактика да използва :wink: Колкото и странно да прозвучи за някои, формата на оловото в някои редки случаи има огромно значение, пробвано! :wink:
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”