КОЛЬО АКУЛАТА КЪМ ДУШМАНИТЕ СИ

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
Заключено
KOLJO AKULATA
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Юни 30, 2005 13:36
Местоположение: VARNA

КОЛЬО АКУЛАТА КЪМ ДУШМАНИТЕ СИ

Мнение от KOLJO AKULATA »

КОЛЬО АКУЛАТА КЪМ ДУШМАНИТЕ СИ
Скъпи мои, както казваше старият Уолт Уитман към бъдните поети - вие отминавате, а аз оставам... И тогава поради что се срамите да си вземете поука? Вместо да раздвижите блатото на собственото си самодоволство, вие рипате срещу опита и риболовната мъдрост... Самокритиката, както казваше Радой Ралин, е индулгенция за всякаква интелегенция. Важи и за домораслите въдичари, които я чули, че зарганата в океаните я използват за стръв, я не вкусили от черноморският й еквивалент. Прости ли са били патрициите в Рим, че са плащали най-скъпо за всякаква риба от нашето море?! Даже и цацата е по-вкусна от всякакви силносолени средиземноморски и океански видове, неразумни! Зашото Черно море е почти сладководно, а водата му е по-студена и овкусява беломорските твари, та затова измамниците внасят тричав сафрид и скумрия и ги представят за нашенски на Женския пазар. Но стига обучения, млъкни хищническо акулско сърце и - толкоз!
А що се отнася до моята психоанализа, тя е проблем само на личният ми Зигмунд Фройд. Не знам г-н Екопласт като какъв се изживява, дали е същество с душа, но искам да му кажа, че детството ми мина като на Робинзон Крузо. Седмици наред съм спал съвсем сам на морския бряг, като храна ми бяха само суровите миди и мърдаща още илария, преди някой да е чул още у нас за японското суши.
А що се отнася до оня доктор, ще му кажа да си прасне една хипократова клетва, може да стигне до оргазъм...
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: КОЛЬО АКУЛАТА КЪМ ДУШМАНИТЕ СИ

Мнение от Д-р Флекс »

KOLJO AKULATA написа:КОЛЬО АКУЛАТА КЪМ ДУШМАНИТЕ СИ
Скъпи мои, както казваше старият Уолт Уитман към бъдните поети - вие отминавате, а аз оставам... И тогава поради что се срамите да си вземете поука? Вместо да раздвижите блатото на собственото си самодоволство, вие рипате срещу опита и риболовната мъдрост... Самокритиката, както казваше Радой Ралин, е индулгенция за всякаква интелегенция. Важи и за домораслите въдичари, които я чули, че зарганата в океаните я използват за стръв, я не вкусили от черноморският й еквивалент. Прости ли са били патрициите в Рим, че са плащали най-скъпо за всякаква риба от нашето море?! Даже и цацата е по-вкусна от всякакви силносолени средиземноморски и океански видове, неразумни! Зашото Черно море е почти сладководно, а водата му е по-студена и овкусява беломорските твари, та затова измамниците внасят тричав сафрид и скумрия и ги представят за нашенски на Женския пазар. Но стига обучения, млъкни хищническо акулско сърце и - толкоз!
А що се отнася до моята психоанализа, тя е проблем само на личният ми Зигмунд Фройд. Не знам г-н Екопласт като какъв се изживява, дали е същество с душа, но искам да му кажа, че детството ми мина като на Робинзон Крузо. Седмици наред съм спал съвсем сам на морския бряг, като храна ми бяха само суровите миди и мърдаща още илария, преди някой да е чул още у нас за японското суши.
А що се отнася до оня доктор, ще му кажа да си прасне една хипократова клетва, може да стигне до оргазъм...

Смийгъл е жив!!! :lol:
Pol™
Мнения: 615
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 9:24
Риболов: шаранжийски - МИНИМУМ
Местоположение: шоплука
Обратна връзка:

Мнение от Pol™ »

СТоп на селянията във форума :lol:
Всичко друго, но не и лицемер.
Може да ме настроите, но не и да свирите на мен!
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Мнение от Д Пенев »

Сипи бай Кольо, сипи да ти Улекне :lol:
Zander
Мнения: 6270
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Zander »

Селянията не е белег за произход - Тя е състояние на духа :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
kirkata77
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 18:20
Местоположение: София

Мнение от kirkata77 »

Май го пере тока яко байката
Аватар
TeHeB
Мнения: 545
Регистриран на: Вто Апр 27, 2010 14:11
Местоположение: Burgas
получил Браво: 1 път

Мнение от TeHeB »

аз лично много харесвам бат КоЛьО АкУлАтА !! :lol: :D :D :D :D трябва да си създаде фенклЪб
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Прав е човека. Нащо море си е най-убаво. Верно замърсихме го ужасно и рибата намаля. А тази година жегата му разгони фамилията.... Иначе баче Кольо има стил, кефи ме. Нема да се стегаш баче Кольо. Дай го по лабаво, не можеш да спреш това де се не спира... :)
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Мнение от Д Пенев »

Къдеее.. си Бачо Кольо, защо замълча будната ти съвес, селенията ли те прегази, къде ходиш немил недраг, нас на кого остави, ......??
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнение от КИРО »

Kentavar написа:Прав е човека. Нащо море си е най-убаво. Верно замърсихме го ужасно и рибата намаля. А тази година жегата му разгони фамилията.... Иначе баче Кольо има стил, кефи ме. Нема да се стегаш баче Кольо. Дай го по лабаво, не можеш да спреш това де се не спира... :)
Малко грешиш (остави настрана АКУЛАТА).
Последните години морето доста се изчисти,много видове риба се завърнаха.
А в жегата тази година имахме най-успешните излети.
Топлата вода си е горе,но под 10м си беше нормална за рибата.
Сафрида още е тук пред Варна,непознато до сега явление де.
Аватар
Pedro
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 22:06
Местоположение: Ruse
получил Браво: 1 път

Мнение от Pedro »

KOLJO AKULATA, не го е нагазила селянията.
Селянията нагази реките, язовирите... и стигна и до морето, та затова изока човека.
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Мнение от Д Пенев »

ПРЕГАЗИЛА бре Педро, не НАГАЗИЛА :D :D
Заключено

Обратно към “Морски риболов”