Нуждая се от малко помощ

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
Tosh
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Ное 04, 2011 0:43
Риболов: Морски
Местоположение: Варна

Нуждая се от малко помощ

Мнение от Tosh »

Здравейте!
Наскоро ми дойде големия мерак да ходя за риба, но проблема е ,че не съм ходил достатачно за да добия някакъв опит, а и няма кой да ми обясни или научи. И за да не купя, направя и т.н. нещо което не трябва.. първо реших да се допитам до хора ,които са повече от наясно :P :fish5:

На 19 год. съм ,от Варна и не живея далече от морето... 15-20 мин. пеш 8) До сега съм ходил няколко пъти на бомбарда... Но по думи на тоя и оня вече на бомбарда нищо не можело да се хване ,а по-скоро на дъно (както са можеби всички които видях преди няколко дена)

Водачите на старата ми въдица се прецакаха и не ми се занимава (за сега) да ги оправям.. и мисля ,да си взема някоя нова и евентуално по хубава, но и аз честно казано не съм сигурен каква точно да търся и за да не взема нещо което не ми трябва... и възможно ли е да ми препоръчате някакъв прът (с водачи) подходящ за бомбарда / дъно. Не разполагам с много пари (80 лв.) за това ще помоля за нещо до тази сума.

Някоя от тези 2-те подходящи ли са?
No.1 и No.2

И какви тежести ще ми трябват за дъно и всичко друго необходимо. :oops: :oops:
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Нуждая се от малко помощ

Мнение от mikibg »

Здравей

С една пръчка за дъно и бомбарда няма да стане . Ако искаш отиди на кавала 22 магазина на Наско /Велвет / , преди време там бях гледал добри пръчки за заргана и бяха около 60-70 лв .За дъно можеш да ползваш и почти всички пръчки с акция 60 -100 гр. , а също и шаранските телепръчки на 2,5 - 3 лб са добро решение.

Поздрав
berk
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Сеп 25, 2009 10:34
Местоположение: varna

Re: Нуждая се от малко помощ

Мнение от berk »

Една горила на краун акция до 60 гр тежи 198 гр ще ти свърши прекрасна работа за бомбарда и чепаре също и за дъно с оловце 30 гр струва 71 лв и с останалите 20 лв ще си вземеш пръчка за дъно на кавала 22 има хубави пръчлета (за дъно) поздрави :wink:
dobromir_
Мнения: 321
Регистриран на: Нед Юли 02, 2006 18:34
Местоположение: varna

Re: Нуждая се от малко помощ

Мнение от dobromir_ »

да горилата ще ти свърши идеална работа за бомбарда
КСР ТРАБУКО
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”