риболов на Арапя

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

риболов на Арапя

Мнение от burg »

В сряда отпрашихме към морето, за да оползотворим няколкото почивни дни, които предстояха. Дестинацията бе един от любимите ми къмпинги –Арапя.
Изображение
Инфото, което получих от колеги съфорумници -бе за улов от брега предимно на малки чернокопи, а от лодка на сафрид и някоя друга (циганка)- дребен паламуд. Предните няколко дни, се оказа че е имало доста висока вълна и риболова не е вървял успешно. Още с пристигането в Царево ударих на греда- никъде нямаше стръв- очакваха доставка на следващият ден.Добре че собственика на единият магазин имаше друг в Лозенец и след обаждане по телефона ми запази една доза блатен червей- та се наложи и дотам да ходя за се снабдя с него.
И така отрано на изгрев заковах на скалите, които бяха удачни за риболов.
Изображение
Изображение
Навътре се виждаха доста лодки , които отиваха да търсят пасажите сафрид.
Разгънах пръчката с монтажа на бомбарда и се започнах с мятането..Първо обиране – нищо, на второто обаче- силно разтрисане на линията и след няколко скока над водата това зарганче позира пред обектива –
Изображение
Както обикновенно си мислим- „ Почна се ,сега ще се накефим и др. от този род” това бе единственият, който бе уловен през останалите няколко часа .Оттам нататък само дребни чернокопи – до омръзване...
Изображение
Към 10 часа дойде синът ми, за да провери как вървят нещата и направи някоя друга фотка по време на действие –
Изображение
Изображение
Изображение
Отляво до мен ловеше друг колега и при едно от замятанията му само чух някакво изпращяване и видях как след втора секция пръчката ми стана на две части .Ситуацията с местата беше почти същата-
Изображение
Човека се извини и ми обясни, че не е искал да се случи това , но така или иначе за мен риболова трябваше да приключи- до 11 часа.
За този период от време бях успял да наловя доволно за вечерята с биричка, слънцето започваше да напича и събрах багажа. На връщане направих някоя снимка на околни красотийки за спомен
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
и поех обратно към къмпинга и плажа.
В петък времето се развали ,задуха силен вятър и не ставаше за риболов . Изображение
Изображение
Събота , отново ставане рано грабнах една блеснарка на 2,40 (добре че я бях взел)и макар с голяма мъка успях да наловя доста „ламаринки” и един зарган, като този път снимки не успях да направя защото забравих апарата. Ето една ( малко неестетична)-
Изображение
снимани малко преди да станат на перфектното мезе за биричка. В неделя стягане на багажа и обратно към Пловдив, оставайки със спомените за следващата ни среща!
Изображение
Изображение
Malibu Stealth 9
Borkata
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Авг 19, 2007 20:04
Риболов: Морски риболов
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: риболов на Арапя

Мнение от Borkata »

Браво,страхотно изкарване и язък за пръчката :D Ако имаш възможност ела пак към края на месеца.Зарганите трябва да се активизират до тогава по-сериозно.
www.chepare.com - качествените чепарета на Борката
ПЛУВЧО
Мнения: 72
Регистриран на: Пет Фев 03, 2012 12:06
Риболов: универсален боец
Местоположение: Варна
дал Браво: 8 пъти

Re: риболов на Арапя

Мнение от ПЛУВЧО »

Borkata написа:Браво,страхотно изкарване и язък за пръчката :D Ако имаш възможност ела пак към края на месеца.Зарганите трябва да се активизират до тогава по-сериозно.
А и ламаринките ще са станали по големи тенекии. :wink:
Цуни-гуни куката да ти бодна джуката
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”