За и против захранката при морския риболов...

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
vrabcho1974
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 10:23
Местоположение: Ахтопол

Re: хай

Мнение от vrabcho1974 »

Бат Стан написа:Не че съм специалист в морския риболов, но да си споделя и аз опита. Значи действието се развива в Черноморец през лятото на 2004 г. От кея забелязах, че едно доста интересно ято иларии кръжи на около метър под водата и ръфа две сурови цаци, които току шо бях метнал във водата щото се бяха разкашкали.
Това ме наведе на мисълта, че със захранване ще успея да задържа пред мен илариите, които иначе кълвяха инцидентно като минат покрай куката ми. На другия ден от Бургас си купих два пакета Рекорд захранка за червеноперки. От Черноморец си купих едно кило сурова цаца, която оставих да бъде напечена от слънцето и да се повмирише и разкашка. След това омесих разкашканата цаца със захранката. Получи смърдяща история.
Така умесената гадост ставаше на рехави топки, абе докарах я дотам, че да прави нещо като облак на около два-три метра под водата. Започнах да мятам неголеми топки по една през около 10 минути. Когато хванах първата илария вече беше лесно - само подавах топки и ятото си остана пред мен. Лошото беше, че около мен се натълпиха разни идиоти, почнаха да ми мяткат в петното, което не е много гот. Но от захранката определено има смисъл.
навремето служих в атия там я ловяхме от кораба но преди това пускахме човал от картофи пълен с хляб и камак вътре завързан с важе на около метар да виси в водата от кораба рибата се сабираше около хляба като изкаш разтърсваш важето разкашкания хляб прави облак наоколо
Човек е жив докато куфара с такъми е по голям от аптечката
caveman
Мнения: 280
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 2:37
получил Браво: 1 път

Мнение от caveman »

priateli az shte vi kaja kakvo ispolzvam za zahranka za kefalite...
vzimam 2 kila ribno testno i slagam vatre sardines...presni...zashtoto na kefala my haresva mnogo kravta :wink: i niakolko teleshtki dropcheta i smesvam gi vsichki zaedno....ima hybani rezyltati :D :D :D ...
Изображение
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”