За седмица около Арапя !

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

За седмица около Арапя !

Мнение от burg »

:wink: Дори и за няколко дена, морската ми почивка винаги е свързана с риболов, така че и този път не изневерих на любимото ни хоби. И така на 14.07 - неделя пристигнахме на едно от любимите ми места по южното ни черноморие - къмпинг Арапя. След като се настанихме, реших веднага да се заема с проверката :fish15: - риболова с бомбарда от скалите на южният нос.
Изображение

Изображение

Изображение
След тричасово въртене без интерес от страна на риби, за които по това време бе рано да са на повърхността, събрах въдицата и оставих бомбардите за есента! :mrgreen:
На следващият ден- понеделник, към 6 сутринта поех за Приморско ,по точно - кея на Перлата, но пристигайки, :twisted: видях паркирани 7-8 коли и ранобудни колеги окупирали повечето добри места. Не обичам навалицата :cry: , затова - отново в колата и газ до паркинга на пристанището и оттам на скалите на южният плаж. Имах инфо от приятел и колега риболовец, тръгнал си преди два дни за добър риболов на платерина на дънен монтаж с трите стериопорени топчета- повдигачи и блатен червей за стръв. До обяд имах седем извадени мерни риби , два дребни барбуна и безброй досадни лапини. Сутринта,от мерак да тръгна навреме и да си хвана место забравих да взема апарата , затова в този ден снимки нямам! :oops:
Вторник- отново поех за натам ,но времето се скапа , излезе студен северен вятър , който вдигна вълна и рибите се изпокриха нанякъде. Пълен валат да 11 часа ,след което си бих шута. На връщане спрях на река Караагач - беше затворена откъм морето, нивото и много високо и инфото, което имах бе че рибите или ги няма или не им е до ядене.Направих някоя друга снимка , а проверката и оставих живот и здраве за есента.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
За сряда- прогнозата отново бе с вятър и реших да сменя тактиката- проверка на язовира близо до Лозенец с двама колеги от Перник . Застанахме на това място и макар риболова да приключи още в 10 часа начесахме крастата с не лоши караконджули. Най-добре взимаха на торен , макар че им предлагахме жито,сладка царевица , бял и земен червей. Сега вече, апарата бе на мястото си и успях да документирам това красиво местенце и някоя друга рибка -
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
След 10 часа зачестиха кълванетата на тези досадници-
Изображение

Изображение
и към 11 каракудите се скриха някъде, затова събрахме багажериите и газ към къмпинга.
Изображение
Четвъртък, реших да бъде ден за тотален релакс , а и морето още не бе спокойно , така че предпочетох да се наспя. Впоследствие от колега с когото си поговорихме на следващият ден, разбрах ,че на Перла от 10 човека се е изкарала само една риба- значи не съм пропуснал кой знае какво!
Петък - последен ден за морски риболов, залагах доста надежди че морето ще се успокои и ще начеша крастата , но уви- вятъра спря чак към 9,30 след което изкарах една средна платерина , следващото кълване бе към 10,30 като рибата се откачи малко преди да влезе в кепа , а следващата улових в 11.15 след това се отказах да упорствам . До мен имаше още трима колеги, които имаха изкарани само две риби. Ето някоя снимка от околната обстановка-
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
имахме си и такава компания-
Изображение
а рибките бяха от този калибър
Изображение

Изображение
Днес, стегнахме багажа и обратно за Пловдив с надеждата за есенен реванш! :fish5:
Malibu Stealth 9
spectrum
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Мар 03, 2013 20:41

Re: За седмица около Арапя !

Мнение от spectrum »

Страхотно си го инзмислил..., важното е че е станал разнообразен риболов и хубаво прекарване на почивката...:)
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: За седмица около Арапя !

Мнение от Златев »

Хубаво си изкарал, колега!
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: За седмица около Арапя !

Мнение от burg »

Дойде време да посъживим малко темата!
През изминалата седмица, бях на къмпинг Арапя и реките Дяволска и Караагач бяха посещавани ежедневно от групата ни. Когато разбрахме, че в морето освен попчета друго няма се отдадохме на речният риболов на морски кефал на плувка . Приятелят ми , пристигна един ден преди мен и има късмета да излъже 4 доста добри риби от 700 гр. до кило от моста на Дяволската река. Като цяло за деня са били извадени около петнадесетина риби и на следващият ден настървени от успеха му се навряхме с лодката близо до шаварите за по-близък и безшумен контакт с рибите, но както обикновенно се случва в този ден на тях не им беше до тлъстите морски червеи , които си бяхме извадили рано сутринта. След безславният валат , който извъртяхме в понеделник , решихме на следващият ден да проверим района на " тръбата " и не сбъркахме, защото набарахме пасажа и на моменти положението беше гол след гол. Рибките не бяха големи от порядъка на 150-200 гр. но пък удоволствието от надлъгването им бе неописуемо- кълванетата бяха мигновенни след падането на стръвта във водата или след леко придърпване . Дори и при моментално реагиране и засечка , често се случваха гелета , но това още повече ни настървяваше за следващият пас -( който е ловил морски кефал на леко, знае какво имам предвид .)
Обикновено пасажа не се задържаше много на едно място и след около час,два кълването намаляше и дори нацяло спираше, след което смяната на мястото и търсенето му бяха наложителни . До края на седмицата се разчу за активността на рибите и свободни места по реката почти не оставаха, повечето заети най-вече от ямболски колеги . Навсякъде се ловяха доволно дребни рибки, като в петък се раздвижиха и по-големите (видях уловени от колега от Китен, една рибка около 800гр и една малко по-малка).
Аз пък имах кефа, пръчката да ми бъде сгъната от рибка , която въобще не можах да вдигна на повърхността и след кратка борба забивайки в клоните на близко паднало дърво, успя да скъса куката - директно вързана на влакно 0,18 мм . По усет рибката си беше над килото и адреналина ,дълго ми държа влага през този ден . Такива моменти не се забравят и дълго ни правят щастливи.
На реката имахме също много интересна и случайна среща с един колега- съфорумник Наско-83 и обстоятелството да се видим на толкова км от Пловдив по тези диви места, наистина си беше голям късмет . Дано той да има щастието да се срещне с някой по-голям представител на тази толкова борбена и хитра морска риба .
За нас седмицата приключи с много емоции и уловени рибки, направили почивката ни пълноценна !
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Тръгвайки си в събота от местен рибар разбрах, че в морето се е раздвижил сафрида!
Успехи на всички тепърва планиращи излети по родното ни Черноморие!
Наздраве!
Malibu Stealth 9
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: За седмица около Арапя !

Мнение от burg »

:tup:
Malibu Stealth 9
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”