Въпрос за Несебър.

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
HristoNN
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Ное 23, 2010 16:12
Риболов: От всичко по нещо.
Местоположение: Казанлък

Въпрос за Несебър.

Мнение от HristoNN »

Здравейте.

За трите почивни дни ще ходя до Несебър и реших и аз да си опитам късмета. Та бих желал да Ви помоля да ми дадете съвет. Може ли да споделите места подходящи за риболов в Несебър.
Питам не заради друго просто никога не съм ловял на морето и незнам подходящите места.

Благодаря предварително.
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Въпрос за Несебър.

Мнение от mikibg »

Северния бряг , след паркингите, става за заргана на бомбарда и стръв морски/ блатен / червей,преди и на пристанището ставаше ,но отдавна не съм ловил там и не знам как е с достъпа . М/у Равда и Несебър имаше добри места , но с това застрояване не знам дали може да се стигне до тях.
HristoNN
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Ное 23, 2010 16:12
Риболов: От всичко по нещо.
Местоположение: Казанлък

Re: Въпрос за Несебър.

Мнение от HristoNN »

Благодаря за информацията.
HristoNN
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Ное 23, 2010 16:12
Риболов: От всичко по нещо.
Местоположение: Казанлък

Re: Въпрос за Несебър.

Мнение от HristoNN »

Здравейте.
С надежда да се оправи времето за почивните дни взех да си приготвям такъмите. Взех си няколко бомбарди плуващи и потъващи от 25 до 35гр. Взех си и куки 7 и 10 номер (за морски риболов).

Сега остана да си навържа куките. Мисля да ги вържа с повод 0,16 0,18 0,20 за да различни линии. Самият повод ще го направя с дължина 1,5м и 1,7м. Приготвил съм и буферите. Само от Несебър ще си взема тройни вирбели, защото тук няма.

Но ми остава една дилема. Дали да ползвам конеца 0,16 от спининговата ми въдица, който така или иначе ще сменям или да ползвам монофил 0,22 зелен на фокус (такъв имам в наличност от спининга). Ще реша кое влакно ще сменям по-напед и ще ползвам него.

Иначе утре вечер заминавам за Несебър. Като пристигна и се настаня ще отида да проверя дали има работещи риболовни магазини по това време за да си купя стръв и вирбели. Също така да огледам местата за които колегата сподели, че с това строителство незнам какво е положението. А на другия ден ще отида рано за риба :fish15: :D .

Дано успея да хвана поне една рибка и аз :D
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Въпрос за Несебър.

Мнение от КИРО »

Работи с конеца
HristoNN
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Ное 23, 2010 16:12
Риболов: От всичко по нещо.
Местоположение: Казанлък

Re: Въпрос за Несебър.

Мнение от HristoNN »

КИРО написа:Работи с конеца
Благодаря за съвета.

Посъветваха ме да пръскам конеца с препарат за табла за коли който съдържа силикон за да не задържа вода по него. Бихте ли казали дали има смисъл от това.
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Въпрос за Несебър.

Мнение от mikibg »

0,16 стига за повод ,по дебелите са груби за този риболов .+1 за конеца защото по някога зарганите едвам пипат и трудно се усещат. Риболовен магазин има преди пристанището , срещу кръчмите и базара, морския червей трябва да е добър там понеже занам кой от Варна го зарежда.
HristoNN
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Ное 23, 2010 16:12
Риболов: От всичко по нещо.
Местоположение: Казанлък

Re: Въпрос за Несебър.

Мнение от HristoNN »

mikibg написа:0,16 стига за повод ,по дебелите са груби за този риболов .+1 за конеца защото по някога зарганите едвам пипат и трудно се усещат. Риболовен магазин има преди пристанището , срещу кръчмите и базара, морския червей трябва да е добър там понеже занам кой от Варна го зарежда.
Знам го този магазин и аз си мислех там да отида.

Благодаря за съветите.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”