Созопол?

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
dak4e
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 15:22

Созопол?

Мнение от dak4e »

Здравейте!

От понеделник до петък съм в Созопол, ще помоля за информация (места и начини на риболов от брега, за първи път ще ловя на море :oops: )имали смисъл от спининга и изкуствените примамки или е възможен риболов само с дълги пръчки над 2.70 и естествена стръв.

Благодаря предварително!
sadechev1
Мнения: 74
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 10:29
Местоположение: бургас
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Созопол?

Мнение от sadechev1 »

На кея ловят дребна илария на плувка и на дъно стръв морски червей.
STEALTH 12
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Созопол?

Мнение от maranzika »

Здравейте колеги.
Ако ми кажете някакво актуално инфо за Созопол ще съм ви много благодарен.Къде точно се намира рибарският магазин и каква риба да търся в момента.Никога не съм ловил на морето и ще ми е сефте,та всякаква информация ще ми е полезна. :lol: :lol: Взел съм една въдица на дъно и една на лек спининг... :D
Поздрави и Наслука на всички.
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Созопол?

Мнение от sharo1 »

maranzika написа:Здравейте колеги.
Ако ми кажете някакво актуално инфо за Созопол ще съм ви много благодарен.Къде точно се намира рибарският магазин и каква риба да търся в момента.Никога не съм ловил на морето и ще ми е сефте,та всякаква информация ще ми е полезна. :lol: :lol: Взел съм една въдица на дъно и една на лек спининг... :D
Поздрави и Наслука на всички.
Местните едва ли ще си кажат,ама и вие не черпите от извора... :roll:
ico_zl
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Май 14, 2014 16:43
Риболов: Предимно мухарски

Re: Созопол?

Мнение от ico_zl »

Местните едва ли ще си кажат,ама и вие не черпите от извора... :roll:[/quote]


Ами аз затова ще кажа тука как лових там, бях си взел предварително една въдица от вкъщи, в стария град на кея има рибарски магазин. Купих си готов такъм с плуваща бомбарда и морски червей и бях готов. Кефа е голям, отначало след замятане навивах прекалено бързо, но усетих това и се коригирах. След това се почна ловенето, много е красиво да видиш как рибата се приближава до червея и го атакува, засича се леко и линията се държи постоянно опъната... Имаше случаи 2-3 кефала да съпровождат уловения до кея, а един път ми подръпна бомбардата като плувка на 7-8 метра от мен, бях я оставил да си поговоря с колега до мен... Та това ми беше първия морски риболов, емоциите и адреналина бяха на макс. и ми хареса много... На втория ден като отидох, не ми клъвна нито веднъж, както и на останалите колеги... :) Илияне, аз си тръгнах на 01.08. оттам, жалко че не сме се засекли... Друг път! Пожелавам ви всичко добро и успехи! :)
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Созопол?

Мнение от maranzika »

Току що се прибрах..Но все пак мерси за инфото.. :tup:
Значи като за сефте се справих повече от прилично.На малък силикон на скалите хванах няколко кучета и 4-5 лапини.
На дъно с стиропорни топчета и монтиран червей сутрин между 6,00 и 7,00ч. хващах по 10-тина кефала между 20см. и 35см.Повечето бяха около 25см.Удари много,ама такъмът ми беше много измислен и доста риба изтървах.Приятел ми беше дал готовият монтаж с едни ръждясали куки и едно 40гр. олово и 3 дена сутрин ловях с него докато тази сутрин го скъсах... :D :D :D Пробвах и едната вечер ,но нищо..Хванах и едно попче и една едра лапина около педя...Мястото е скалите отляво на плаж Харманите.Просто там ни беше апартамента и си мятах под терасата дет се вика... :lol: :lol: :lol: Но си иска мятане навътре където няма водорасли и е чисто.
Наслука на всички по морето.
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”