плетено влакно за тролинг

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
hgtod
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Юни 20, 2013 21:06
Риболов: морски
Местоположение: Бургазъ
дал Браво: 3 пъти

плетено влакно за тролинг

Мнение от hgtod »

Понеже досега не съм ползвал плетено влакно, а смятам да се оборудвам с такова искам да попитам какъв диаметър е най-подходящ за морски тролинг? Приемам препоръки и за качествени марки плетени влакна.
Тодор Тодоров
Мнения: 275
Регистриран на: Пет Яну 20, 2012 9:07
Риболов: Главно морски риболов
Местоположение: Варна
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: плетено влакно за тролинг

Мнение от Тодор Тодоров »

Морски тролинг за каква риба,за Черно или друго море :?:
http://www.miltex.bg/

Каквото повикало,такова отговорило.
hgtod
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Юни 20, 2013 21:06
Риболов: морски
Местоположение: Бургазъ
дал Браво: 3 пъти

Re: плетено влакно за тролинг

Мнение от hgtod »

Черно море за лефер/паламуд.
Тодор Тодоров
Мнения: 275
Регистриран на: Пет Яну 20, 2012 9:07
Риболов: Главно морски риболов
Местоположение: Варна
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: плетено влакно за тролинг

Мнение от Тодор Тодоров »

0,12-0,14 мм разграфено през 10 м в различни цветове,аз ползвам на Момой, но каква марка точно ще си вземеш си зависи от теб ......... и колко пари ти се дават,горе доло от 30 до 100 тината лева за 120 -150 метра :wink:
http://www.miltex.bg/

Каквото повикало,такова отговорило.
Whiskeyy
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Апр 17, 2014 19:59
Риболов: Морски

Re: плетено влакно за тролинг

Мнение от Whiskeyy »

http://www.voblershop.com/1767/Power.Pro/" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Това е твоето влакно .. :fish15:
paynera
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Ное 30, 2013 21:54
Риболов: Морски
получил Браво: 1 път

Re: плетено влакно за тролинг

Мнение от paynera »

Whiskeyy написа:http://www.voblershop.com/1767/Power.Pro/ <---- Това е твоето влакно .. :fish15:
Ха-ха това е наи-големия боклук които съм имал и още имам -ама за подложка - това е твоето влакно http://global.rakuten.com/en/store/axia ... 764478782/" onclick="window.open(this.href);return false; - изкарах цял сезон на тролинг - вади по 5 лефера наведнъж
Няма нищо по-истинско от риболова на море.
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: плетено влакно за тролинг

Мнение от КИРО »

paynera написа:........... - вади по 5 лефера наведнъж
Шшшшш - в този форум,лефера трябва да е поне кило ве.
Ти чернокопи вадиш. :wink: :lol: :lol: :lol:
Тодор Тодоров
Мнения: 275
Регистриран на: Пет Яну 20, 2012 9:07
Риболов: Главно морски риболов
Местоположение: Варна
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: плетено влакно за тролинг

Мнение от Тодор Тодоров »

Изображение
http://www.miltex.bg/

Каквото повикало,такова отговорило.
Аватар
noemis
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Дек 12, 2013 22:03
Риболов: морски риболов
Местоположение: Бургас и на север от Тюленово

Re: плетено влакно за тролинг

Мнение от noemis »

Някой може ли да даде мнение/отзив за ето този плетеняк (дали си отговаря на параметрите)?

Berkley Whiplash Crystal

От ebay:
Berkley Whiplash Braid 300yd Spool 20-100lb All Colours

Това засега е най-здравото влакно, което съм виждал за тази цена.

0,06 мм - тест 10,6 кг
............................
0,10 мм - тест 14,1 кг
..............................
0,12 мм - тест 16,7 кг
Огнян Т.
Търговец
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Мар 25, 2008 20:45
Местоположение: Варна
дал Браво: 13 пъти

Re: плетено влакно за тролинг

Мнение от Огнян Т. »

Насочи се към някои друго.
Аватар
noemis
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Дек 12, 2013 22:03
Риболов: морски риболов
Местоположение: Бургас и на север от Тюленово

Re: плетено влакно за тролинг

Мнение от noemis »

Огнян Т. написа:Насочи се към някои друго.
Защото ...
от възлите се къса лесно или не държи добре, не отговаря на написаното от производителя, пречупва се, прави възли по линията?...
Кое от всички?
Или нещо друго?
dido ov4arica
Мнения: 782
Регистриран на: Сря Авг 28, 2013 7:22
Риболов: troling i spining
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: плетено влакно за тролинг

Мнение от dido ov4arica »

Ползвал съм го много и ще заявя МНОГО е ЗДРАВО, но е два пъти по дебело от написаното и пие мнооооого вода.
Нестава категорично.
Най доброто цена-супер качество е IGK 8 нишково или Дуел ама и то е на IGK а пък е по-скъпо заради марката
Капацитето каза: Платен гьол ; Надуваема кукла и Електронна цигара - ЗАЕБИ
paynera
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Ное 30, 2013 21:54
Риболов: Морски
получил Браво: 1 път

Re: плетено влакно за тролинг

Мнение от paynera »

http://global.rakuten.com/en/store/axia ... 764478782/" onclick="window.open(this.href);return false;
Вземаи това и не се чуди - наи-доброто цена-качество - излиза 70 лева и го носят във вас.2 години вече ползвам 8 нишково такова за тролинг 0.8
Няма нищо по-истинско от риболова на море.
Аватар
noemis
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Дек 12, 2013 22:03
Риболов: морски риболов
Местоположение: Бургас и на север от Тюленово

Re: плетено влакно за тролинг

Мнение от noemis »

noemis написа:Някой може ли да даде мнение/отзив за ето този плетеняк (дали си отговаря на параметрите)?

Berkley Whiplash Crystal

От ebay:
Berkley Whiplash Braid 300yd Spool 20-100lb All Colours

Това засега е най-здравото влакно, което съм виждал за тази цена.

0,06 мм - тест 10,6 кг
............................
0,10 мм - тест 14,1 кг
..............................
0,12 мм - тест 16,7 кг
Огнян Т. написа:Насочи се към някои друго.
dido ov4arica написа:Ползвал съм го много и ще заявя МНОГО е ЗДРАВО, но е два пъти по дебело от написаното и пие мнооооого вода.
Нестава категорично.
Най доброто цена-супер качество е IGK 8 нишково или Дуел ама и то е на IGK а пък е по-скъпо заради марката
След доста проучване и питане, ще напиша обобщено накратко какво разбрах за предимствата и недостатъците на плетеното влакно Berkley Whiplash Crystal.
Важно е да кажа, че тези впечатления не са мои (досега не съм работил с такова влакно), а на други хора.

Първо предимствата:

1. Наистина е много здраво, на практика най-здравото плетено влакно на пазара за тази цена;
2. Наистина е кръгло и гладко (8 нишково);

Недостатъци (с малки условности):

1. Много е твърдо, почти като много мека тел, но след като престои във водата омеква. Това означава, че не е най-подходящото влакно за кастинг - поради твърдостта си, когато се замята на дистанция с леки примамки има голяма вероятност да изтърва от шпулата (да "брадясва") и да се оплита линията, но от друга страна заради твърдостта си лесно се разплита.

2. "Пие" вода и увеличава диаметъра си (в различна степен е в сила за всички плетеняци - тук важно е влакното често да се импрегнира, т.е. да се маже с течен силикон или друго подходящо мазило).

Обобщено: влакното е най-подходящо за тролинг, по-малко за кастинг и не е препоръчително да се ползва за ловене от място или джигинг. (за ловене от място са подходящи всички евтини четиринишкови плетеняци, например популярния китайски Power PRO за 15 лв.)

Като цяло отзивите по форумите в Щатите (а и не само там) са почти изцяло положителни, докато у нас влакното определено не се харесва (меко казано). Това ме накара да се замисля и да си няправя някои изводи - накратко, получих си влакното през ebey (на по-добра цена, въпреки доставката): Berkley Whiplash Braid 300yd - дебелина 0,12 мм (тест 16,7 кг).

Сега първи лични впечатления:

Това, което прави веднага впечатление е почти двойно по-големия диаметър от обявения - като сравнявам визуално с обикновен флуоркарбон отговаря някъде към 0,20 мм. Може и това, че цвета е бял да лъже (бялото кара обектите да изглеждат по-големи/дебели, черното и тъмните цветове обратно), но категорично не е 0,12 мм.

Всъщност почти всички плетени влакна не отговарят напълно на заявените диаметри - някои повече, други по-малко, не знам защо е така, но е факт.

Оказа се доста по-меко от очакваното и по-бяло, но се твърди че като влезе във водата ставало доста по-прозрачно. Засега толкова, като мине септември, октомври ще мога да кажа/напиша повече.

ПП. Ще го ползвам само за тролинг в Черно море, не за кастинг.
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: плетено влакно за тролинг

Мнение от fori »

Не знам за визуалната преценка, но независимо дали влакното е Varivas, YGK, Yo-Zuri, или която и да е от читавите марки които ползвам, ако на ролката пише PE 1.0, това означава че на спининговата ми макара Daiwa 3012 се навиват точно 300 метра и пазва идеално под ръба. На мен това ми говори че влакната са с еднакво сечение. Големият проблем на американските плетеняци е че те рядко отговарят на описаният диаметър и здравина, като в повечето случаи са по-дебели и по-здрави от написаното на кутията.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”