Морски риболов на " бавен джиг" - / от лодка/

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Морски риболов на " бавен джиг" - / от лодка/

Мнение от zee »

Морски риболов на " бавен джиг"- / от лодка/

Аз преди време зпочнах с "бърз вертикален джиг" - ефективен е но след около час това "помпене" на железа 200 -300 грамови , особено на дълбочина повече от 50 м ме скапва. От миналия сезон минах на нещо по леко - " бавен джиг "особено при дълбочини 50-100 м и мисля че е доста по отпускащ риболов и също толкова ефектен. Лошото е че трябва малко по друго оборудване - въдицата трябва да е лека и с бърз строй за да играе само върха и да даде движението на джига. Не знам в Черно море дали има риби за този риболов но по Гръцко и Турско трябва да е подходящо , а може би трябва да стане и за сом - по Тайланд съм ги виждал да ловят сомове на нещо много подобно на бавния джиг и металните примамки са същите...??Има един сайт с много добро инфо за този риболов

http://www.anglers-secrets.com/slow-pitch-jigging/" onclick="window.open(this.href);return false;

Железата са подобни на тези за бърз джиг но по къси, и с различен профил.
Другото по различно е че с меката въдица не може да се разчита на нея да се прибира рибата - държи се надолу и се разчита само на макарата и неиния драг / аванс/. Интересен и най вече релаксинг начин на риболов.
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
RAMIREZ
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 17:23
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Морски риболов на " бавен джиг" - / от лодка/

Мнение от RAMIREZ »

Страхотен сайт :tup:
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”