Морски риболов в Холандия

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
viktor666
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Юни 08, 2017 14:06
получил Браво: 1 път

Морски риболов в Холандия

Мнение от viktor666 »

Здравейте колеги риболовци.
Имам следното питане:
В началото на следващия месец ми предстои едноседмично пътуване до Хага.Въпросите са ми за начина на риболов там. Ако някай има опит, моля нека сподели.Четох за риболов на канала до Ротердам -Hoek van Holland. Някой има ли представа за там дали трябва разрешително.
Да уточня, че пътувам с самолет и няма да имам възможност да нося много такъми. От там смятам да си закупя въдица, макара,влакна, примамки и чепарета ще си нося. Ще съм много благодарен, ако някой се отзове с полезна информация. Пък ако имам късмет, след като се прибера, обещавам да кача снимки и актуална информация. Да уточня, че имам някакъв опит с морския риболов по нашето черноморие,а така също в Гърция и Турция (само веднъж).
Благодаря предварително и наслука.
: :fish15:
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Морски риболов в Холандия

Мнение от empar »

Влакна и куки задължително долу в багажното. В ръчния не се и оптвай. За жалост, само с това мога да помогна. :)
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Морски риболов в Холандия

Мнение от zee »

Бях писал моя съвет и преди... пътувал съм доста по различни места на света и моя съвет е : когато си на ново място за малко../ примерно по малко от година/ и все пак искаш да отидеш на риболов всичко това с въдици,макари ,примамки , разрешителни,места на риболов е губене на време и главоболия. Най доброто решение е когато ти се освободи време за риболов да се запишеш на местните чартърни риболовни трипове... те знаят къде, с какво и кога, имат грижата за разрешителни и т.н. пиеш си бирата и те те водят и снабдяват с каквото трябва и кефа е за теб... всичко останало е безмислено ако си за кратко...
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
viktor666
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Юни 08, 2017 14:06
получил Браво: 1 път

Re: Морски риболов в Холандия

Мнение от viktor666 »

Здравейте,
Благодаря за информацията на колегите empar и zee.
Имам още три седмици време за размисъл, как да постъпя, но при всички случаи ще пробвам риболов от брега.
Желая наслука на всички!
:fish15:
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Морски риболов в Холандия

Мнение от bgfishingmaniac »

Привет!
За мен най-добрия заолг би бил пристанището на Ротердам - Europort - разрешително не е необходимо. В момента там гъмжи от Лавраци и най-добрата ти примамка е Black Minow на Fiiish. Мястото е огромно и не мога да съм ти от полза с конкретно място. Но знам че най-ресултатен е рибилова от брега в тъмните часове на денонощието, не са редки ексземплярите от 70 плюс см. Ето репортаж от едно мое ходене до там:http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 14&t=67207
Аз лично бих си наел гид ( в случая Лесли), да не е евтино, но кефа е гарантиран.
От друга страна бих заложил на сладководния рибилов на щука. В района има безброй малко каналчета, дори и в населените места повечето от тях гъмжат от щучки.
Поздрави!
viktor666
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Юни 08, 2017 14:06
получил Браво: 1 път

Re: Морски риболов в Холандия

Мнение от viktor666 »

Благодаря много на gfishingmaniac за ценните съвети.
А снимките са невероятни. Чак се размечтах.
Дай боже всекиму. Желая наслука на всички колеги и дано има повече поводи да качваме снимки и истории от сполучлив улов.
:fish15:
akg
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2015 22:45
Риболов: морски
дал Браво: 3 пъти

Re: Морски риболов в Холандия

Мнение от akg »

Здравейте и от мен колеги та и аз имам едно питане за морски спининг от брега в Холандия:
Интересувам ме някой знае ли в момента дали излиза нещо някъде, къде са местата,какви воблери, силикони,чепарета и така натаък.Ще ви бъда много благодарен!!!Поздрави на всички!!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”