Първите 5 задължителни примамки за северна Гърция?

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
pepi555
Мнения: 170
Регистриран на: Пон Ное 01, 2010 12:23
Местоположение: софия
дал Браво: 2 пъти

Първите 5 задължителни примамки за северна Гърция?

Мнение от pepi555 »

Здравейте колеги, аз като начинаещ морски спинингист искам да разбера какви примамки да си купя като за начало, примамки които ако бяхте на моя място сега щяхте да имате задължително в кутията? Благодаря предварително :tup:
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1958
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 643 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Първите 5 задължителни примамки за северна Гърция?

Мнение от yuri todorov »

Здравей колега,
Страхотен въпрос!!!
Със сигурност, ще последват и други коментари, дано да са ти от полза!

По мое скромно мнение, за риболов без напрежение са ти напълно достатъчни:

1. Един уокър 10-13 см
2. Един стикбейт 10-12 см
3. Един минноу 8-10 см
4. Друг минноу 12-14 см
4. Трети минноу 15-17 см

Готов си!

:wink:


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


pepi555
Мнения: 170
Регистриран на: Пон Ное 01, 2010 12:23
Местоположение: софия
дал Браво: 2 пъти

Re: Първите 5 задължителни примамки за северна Гърция?

Мнение от pepi555 »

Благодаря за бързия отговор, ще помоля и за по-голяма конкретика относно марки и съответните цветове.
petrov7777
Мнения: 442
Регистриран на: Съб Фев 13, 2016 16:25
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 20 пъти

Re: Първите 5 задължителни примамки за северна Гърция?

Мнение от petrov7777 »

Колега аз бих си купил smith haluka 145 почти всички цветове хващат и летят много , това за мен е най добрия воблер за Гръцко
Не знам само защо колегите пазят тайна на какво ловят , все едно някой ще им хване рибата
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Първите 5 задължителни примамки за северна Гърция?

Мнение от empar »

Ето и от мен една много сходна на дадената по-горе селекция.
0. 1oz(реално е 34-35гр) КАСТМАСТЕР на ACME в бяло-синята разцветка(без такъв и до тоалетна не тръгвам). :mrgreen:
1. Нещо повърхностно 9-12см. Xorus Patchinko 125, DUO Realis Pensil 110, DUO Bay Ruf Manic Fish 99, LC Sammy;
2. Тежък потъващ липлес - DUO Press Bait 85; Smith Super ULM 115; AnRe GIG; Напипаш ли туноподобни някъде си загубен без подобна примамка.
3. Нещо плиткогазещо, около 7-11см на IMA. Варианти бол;
4. Smith Haluca 145
5. DUO TMS 175

От точки 4 и 5 е много трудно да бъде препоръчана подходящата селекция от едва две примамки, които да покриват много ситуации. Има плуващи и потъващи и от двете, а цветовете са безброй. За първо ходене - задължително единият да е с преобладаващо бял цвят!

пп. Лично мнение и не искам да ангажирам никого с него! :tup:
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
arystotel
Мнения: 36
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 3:13
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти

Re: Първите 5 задължителни примамки за северна Гърция?

Мнение от arystotel »

Искам, с цялото ми уважение към изказалите се до тук, да попитам: ако нашият начинаещ приятел напипа някъде лавраци , лефери и др. яки риби, а не щеш ли ползва пет пъти по-евтините китайски реплики на препоръчаните до тук примамки, би ли хванал от тия зверове, или те ще плюят на жалките му пари и ще го поддминат?
petrov7777
Мнения: 442
Регистриран на: Съб Фев 13, 2016 16:25
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 20 пъти

Re: Първите 5 задължителни примамки за северна Гърция?

Мнение от petrov7777 »

Колега според мен с китайски е обречен на 90% на валат остават 10% случайности
За що годе добър риболов му трябват минимум 1000лв. за воблери
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Първите 5 задължителни примамки за северна Гърция?

Мнение от empar »

arystotel написа:Искам, с цялото ми уважение към изказалите се до тук, да попитам: ако нашият начинаещ приятел напипа някъде лавраци , лефери и др. яки риби, а не щеш ли ползва пет пъти по-евтините китайски реплики на препоръчаните до тук примамки, би ли хванал от тия зверове, или те ще плюят на жалките му пари и ще го поддминат?
petrov7777 написа:Колега според мен с китайски е обречен на 90% на валат остават 10% случайности
За що годе добър риболов му трябват минимум 1000лв. за воблери

Не издържахте, нали??? :cry: :cry: :cry:
Всяка една тема в този форум ли трябва да бъде обърната на пишкомер???

Доколкото мога да чета, колегата пита за първите 5 задължителни примамки за северна Гърция. Дайте вашите 5 задължителни примамки(ако ще и на Луната да са произведени), с които колегата да отиде на риболов и да не изпадне в ситуация, в която няма какво да заметне във водата.
Обожествяването на копията или на оригиналите е еднакво грешно и в повечето случаи е чиста комплексарщина! Примери и контра-примери за митичната ефективност на едното или на другото има тонове. Къде са истина, къде отново плод на комплекси за малоценност, мека пишка и/или пиянско въображение. Или умееш да ловиш риба или не!

Аз, за себе си, избирам оригиналите по причина, доста далечна от риболова. Като човек, изкарващ си прехраната със създаване на уникални високо-технологични продукти НЕНАВИЖДАМ копирането и кражбата на интелектуална собственост! :evil: :evil: :evil:

пп. Придържайте се към темата, защото в нея има доста смисъл.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
arystotel
Мнения: 36
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 3:13
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти

Re: Първите 5 задължителни примамки за северна Гърция?

Мнение от arystotel »

Колега Емпър, като гледам и твоят пишкомер не е от най-скромните, щом споменаваш, че произвеждаш „уникални и високотехнологични продукти“…. Ние, разбира се, трябва да ти ръкопляскаме. Само не мога да си обясня как тъй НЕНАВИЖДАШ копирането, ако наистина работиш в една област, където никой не започва от нулата, където всеки е малко или повече интелектуален крадец, дори някои са пълвокласни крадци, най-преуспелите като Бил Гейтс например, надявям се да си прочел нещичко за „творческия“ му път.
Да препоръчаш на начинаещ спинингист скъпи воблери е по-скоро парадиране, че ги притежаваш, отколкото практичен съвет. Темата е полезна именно защото е практична и може да предпази доста хора от това да похарчат „1000 лв за воблери“, още преди да са се научили да не замерят клоните високо над главите си с воблери от по 30-40 лв. Освен това всички по-стари колеги наистина сме си накупили воблери за по хилядя-две хилядарки, но знаем, че и една двайсета от тях не успяваме да оползотворим – стоят си по кутиите. Именно с това е ценна темата, защото е един опит да се даде разумен старт на ентусиастите.
petrov7777
Мнения: 442
Регистриран на: Съб Фев 13, 2016 16:25
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 20 пъти

Re: Първите 5 задължителни примамки за северна Гърция?

Мнение от petrov7777 »

Какви са тези глупости " китайските хващат ама аз си копувам оригинални"
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Първите 5 задължителни примамки за северна Гърция?

Мнение от empar »

Вземете и двамата да си купите по един учебник по български на първо време. :wink:
Горещо ви съветвам обаче да е от по-скъпите. :mrgreen:

По пет примамки дали ще кажете или ви е много сложно чак до 5 да броите? Дайте по две, да не ви дойде в повече.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
petrov7777
Мнения: 442
Регистриран на: Съб Фев 13, 2016 16:25
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 20 пъти

Re: Първите 5 задължителни примамки за северна Гърция?

Мнение от petrov7777 »

Тук работата върви на заяждане , повече работа нямам тук. Много са интелигентни аз съм от простолюдието.
Мисля че съм написал какво бих предпочел.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Първите 5 задължителни примамки за северна Гърция?

Мнение от Д-р Флекс »

Пет примамки, без които не бих отишъл в Северна Гърция на морски риболов:

Duo Tide Minnow Slim
Daiwa Shoreline Shiner
Lucky Craft Gunfish
Megabass Ito Vision SW
Smith Haluca

Нарочно не пиша размери и цветове, те се подбират според наличните пръчки и според търсения вид и размер риби. И според джоба. Не мисля, че китайските реплики на оригиналите са неуловисти, може би само куките и халките им да се сменят непременно.

PS. А "високотехнологичния" пуяк си го турете на онази работа, той познава риболова предимно от интернет...
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Първите 5 задължителни примамки за северна Гърция?

Мнение от axel »

Съгласен с д-р Флекс,ако ще е нещо китайско към тях нека да е Сеабъз/Басдрийм/Изуме 110 миноу за лавраци.
риболовът е само хоби!
arystotel
Мнения: 36
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 3:13
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти

Re: Първите 5 задължителни примамки за северна Гърция?

Мнение от arystotel »

Поне тези:
https://de.aliexpress.com/item/Hunthous ... 4c4diUmFmp
https://de.aliexpress.com/item/1PCS-8cm ... 4c4doPDFVG
https://de.aliexpress.com/item/HENGJIA- ... 4c4dpuPuKq
Но и дребнички миноу, и блесни до 5 грама, защото много рядко ще се ловят едрите хищници, които гледаме по разните сайтове.
И нека времето /късметът/ бъде с вас, както казват синоптиците.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”