С поздрави за Боцмана!!! :)

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
Local
Търговец
Мнения: 306
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 22:18
Местоположение: Асеновград

С поздрави за Боцмана!!! :)

Мнение от Local »

Така ... с Фиксера аднина на нариба.ком рано сутринта в неделя отидохме за рибка на Созопол. Просто магия... самото прекарване , много смях , много приятни моменти , много риба ... великолепно...
Рибите ги взехме на плуваща бомбарда ... през целия ден удряше... е нека сега снимките говорят малко :D

Изображение




Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение
Клавиатура риба не лови!!!
Вожда
Мнения: 678
Регистриран на: Съб Ное 12, 2005 12:58
Местоположение: София, иначе от Пловдив
дал Браво: 2 пъти

Мнение от Вожда »

Охоо зарганеца е тръгнал. Браво.
Колега, каква ти е пръчката (на първата снимка)?
Информацията не е знание, знанието не е мъдрост.
Local
Търговец
Мнения: 306
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 22:18
Местоположение: Асеновград

Мнение от Local »

Това не съм аз на 1-вата снимка , а другия колега...

Моята е Lineaeffe DCT Titan 4.00m 20-50 gr action.
Oсновно - Sufix Matrix Pro 0.12 хипрон , плуваща бомбарда 30гр на Balzer , перличка над вирбела, троен ролков вирбел , повод 0.12 мм Tubertini Top Scorer , кука Mustad 225N No 10. Това е, ако мога да бъда полезен.
Клавиатура риба не лови!!!
Вожда
Мнения: 678
Регистриран на: Съб Ное 12, 2005 12:58
Местоположение: София, иначе от Пловдив
дал Браво: 2 пъти

Мнение от Вожда »

Мерси. Видях подобна пръчка 4,5м. в "Акваспорт" за 95лв. Съжалявам за офф-а, но би ли ми препоръчал пръчка за същия тип риболов, която да е около 50-60лв.
Склонен съм на компромиси с тежестта на въдицата, макар че цял ден въртене ще ми се откачи ръката.
Информацията не е знание, знанието не е мъдрост.
baralya
Мнения: 141
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 12:48

Мнение от baralya »

здрасти Вожде мога да ти предложа това
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... cts_id=149

имам такава на 390 сравнително лека и удобна пръчка и смятам че за тия пари е добра !
Да прекараме кризата в лукс !
Local
Търговец
Мнения: 306
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 22:18
Местоположение: Асеновград

Мнение от Local »

Вожде , за 50-60 лв. компромиса ще е много голям... събери още някой лев :)
Клавиатура риба не лови!!!
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

хай

Мнение от Бат Стан »

Охооо, добри каиши сте надърпали, браво! През октомври мисля да отскоча и аз за няколко дни за заргана, голяма слабост ми е. Може да взема и Иван Пигов, да види и той как се лови тая чудата риба.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Local
Търговец
Мнения: 306
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 22:18
Местоположение: Асеновград

Re: хай

Мнение от Local »

Бат Стан написа:Охооо, добри каиши сте надърпали, браво! През октомври мисля да отскоча и аз за няколко дни за заргана, голяма слабост ми е. Може да взема и Иван Пигов, да види и той как се лови тая чудата риба.
Добре дошъл, ако има нещо ще се радвам да помогна или да надърпаме други каиши заедно :)
Клавиатура риба не лови!!!
Боцмана
Мнения: 324
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:55
Местоположение: Бургас

Мнение от Боцмана »

Оооо Локале,хвана и ти заргани! Усети ли как яко дърпа? Айде честито първи заргани! Сега ми пуши главата от работа и нямам време, но ти прави тренировки, че ще ходим после и по-дащни скали с големи каиши.Дойде му времето.
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Малко късно виждам темата, но....Тази година благодарение на съветите на колегата Zlak и последвалите хванати първи риби, се запалих по морския риболов. Невероятно е да гледаш как се дърпа закачената риба, какви скокове прави и как забива неистово към дъното. Супер е. Лошото е, че бях с блеснарката, а тя е късичка за такъв риболов, само 2.80 м. Ще ми се нещо по дългичко за да мога да замятам по на вътре, както със сбиро така и на дъно. Я по знаещите и по можещите да се изкажат за някаква пръчица - "шибучица", която да ми свърши работа, която да метка без проблеми бомбарди около 40 - 50 грама и да е достатъчно дългичка, да речеме около 4 те метра. Ако става за такива бомбарди, ще става ли за дъно с морски червей? Не знам колко е оптималната дължина и акция, така, че приемам съвети. Парите също са важни и ако казвате и цена също ще се радвам. Ще е хубаво да не е нещо евтино и некачествено, дето ще ми строши ръцете, а нещо което си заслужава. Някъде 100 - 200 лева. Ами макарата трябва ли да е специфична? Аз ползвах един Робинзон, малко по спинингова е. Ако не иска автора на темата да я изопачавам, ще пусна нова ако няма такава. А за да не ми трябва само веднъж годишно такава тояга, нека да става и за сладководен риболов. Дали има нещо средно като решение или си трябва специализирана тояга? Благодаря предварително!!! Може и на ЛС, за да не разваляме темата, но много ме закефи морския риболов. Вода много, риба много, но си требе и майсторлък. Но все пак хванах първите си морски мерни риби!!! :lol:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Local
Търговец
Мнения: 306
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 22:18
Местоположение: Асеновград

Мнение от Local »

Кентавър, няма проблем за темата. Виж подробно съм си описал такъма с който съм хващал. Ориентирай се за нещо подобно , но за марката каквото ти си харесаш. 4.00 - 4.50 м 20 - 60 gr action ей в тия граници , гледай да е стегната пръчката и това е , да няма провисвания. Най- удачни са телемачовете в момента.
Цените им са 100 -150лв...
Клавиатура риба не лови!!!
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Благодарско колега. Не се бях замислил за телемач. Може би ще стане. Ще се поровя малко за марки и цени. Абе имам много въпроси, ама, трябва си време за отговор, така, че няма проблем. Щеше да е хубаво ако има събрано всичко в една тема, специално за такъмите подходящи за морски риболов, което много ще улесни "новобранците" в тази област, като мен например. Благодаря още вднъж. Ще се радвам и на други мнения, за да направя правилния избор. :roll:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Дели
Мнения: 193
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 14:40
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Дели »

Кентавре , бих те посъветвал да си вземеш мач с мач макара които да ползваш и за сладководен риболов. Няма такава пръчка която да е удобна за дъно и за сбиро. Марка и модел си избери сам, но имай в предвид че колкото е по лека пръчката и макарата е по добре. За съжаление по леките са по скъпи.
За далечно замятане все пак не са най-подхобящи мачовете. Има специални пръчки за сбиро и те са с по широки водачи.
Бомбардите не е необходимо да са повече от 25гр. и затова нека акцията да е 15-30гр.- не повече.
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Благодаря ти колега Дели. Изчетох всичко интересно от подфорума за "Морски риболов" и доста неща ми се изясниха. Естественно, че има още много какво да уча, но вече началото е сложено. Вече съм фен на морския риболов. Че е труден се убедих сам тази година. Но с питане и с печени колеги които споделят без да се замислят и от сърце, нещата вървят в правилната посока. Като видях първия ден колко риба се беше събрала на плажа в Ахелой, ми стана "лошо". Толкова много риба на едно място съм, виждал само по филмите. Но тогава не бях подготвен за морски риболов. Естественно като почнах да задобрявам, рибата намаля драстично. Подозирам бракониерски набези, въпреки, че не знам с какво могат да я ловят в голями количества, освен с мрежи. След първите мерни платерини и кефали на булдо с морски червей, вече морето спечели още един фен на риболова. Благодаря ви за отговорите. Ако имам терзания ще питам пак. Вие я ловете, снимайте и пускайте снимки тук във форума за да се кефиме ние дето сме далеч от морето. Абе като направят магистралата до Бургас ще идваме за 2 - 3 часа за един риболов и обратно. Хайде успехи от мен и на слука морски колеги!!! :lol:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
esox hunter
Мнения: 1125
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 11:01
Местоположение: София
получил Браво: 2 пъти

Пръчка

Мнение от esox hunter »

Kentavar написа:...Ще ми се нещо по дългичко за да мога да замятам по на вътре, както със сбиро така и на дъно. Я по знаещите и по можещите да се изкажат за някаква пръчица - "шибучица", която да ми свърши работа, която да метка без проблеми бомбарди около 40 - 50 грама и да е достатъчно дългичка, да речеме около 4 те метра. Ако става за такива бомбарди, ще става ли за дъно с морски червей? .....Някъде 100 - 200 лева. Ами макарата трябва ли да е специфична?
Колега добър вариант виж тук: http://www.grauvell.com/eng/catalogo-pr ... s&pagina=5
Погледни модел: RC TELESURF LIGHT на 3.90 м - карбонова с плексигласов връх (да не ти се чупи и за по готино измятане :wink: )
или този модел: RC TELESURF MEDIUM LIGHT / RC TELESURF DUE MEDIUM LIGHT на 3.90м. - по малко и по широки водачи и по голяма акция. Пръчките са леки и удобни сега като бях по морето купихме такава на зет ми (първия модел) и най накрая взе да ги дърпа рибетата :wink: :D
Бомбарда по голяма от 25 гр. (максимум 30 гр.) не ти трябва. И двете пръчки си стават одма и за дъно.
Цени между 90 и 115 лв. в зависимост от модела.
Макарата трябва да ти е дотолкова специфична, че да не е много скъпа в порядъка 50-70 лв. (все пак се съсипва от морската вода) но и да върти добре и да не ти прави бради при изхвърлянето (част от проблема с брадите идва от вида и формата на шпулата така че избирай внимателно) Макара от този тип: http://www.grauvell.com/eng/catalogo-pr ... s&pagina=3
виж модел: LEXUS RX 30 върши добра работа аз използвам подобна но на Шекспир. Предавателното число 6.2:1 ти позволява да обираш бързо празната линия когато се налага и често спасява от гларуси :wink: :D Брадите са сведени до минимум ако не кажа и до нула.
Поздрави и наслука
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”