Реставрации,род билдинг, плувки

Какво се иска за направата на една въдица - бланки, водачи, конец, макародържач, корк, лак и лепило ... а и майсторлък. Тук е мястото, който се е пробвал и има опит в родбилдинга, да запали и други колеги.
Публикувай отговор
FortyFore
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 10:58
Местоположение: Варна
получил Браво: 2 пъти

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от FortyFore »

Жорка, трябва да видя пръчката - най-трудното е свалянето на макародържача и да го съхраним без повреди и да се използва отново. Всичко друго - допълнителни коркови присадки, сваляне и отново поставяне на водачите и т.н. с Андрото ще се справим. Но често така добре са залепени тия пущини, че трябва да се режат!
Т.е. - да не се наложи да имаме резервен макародържач...
Ако сам се опитваш да го сваляш - никога не ползвай ацетон - разваля бланката. Евентуално загряване ако има ефект. Но на карбоновите макародържачи нагряването почти не работи. Ще ти сложим рингове като на старите пръчки, или парчета от велосипедна вътрешна гума - като на Дейв Харел стиковите въдици!

Колеги - някой свалял ли е макародържач на скъпа пръчка успешно!!!!
Споделете опита!
THERE ARE ONLY A COUPLE OCCASIONS YOU CAN'T SKIP TO GO FISHING. DYING, FOR EXAMPLE...
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от Георги Кръстев »

Добре де, ако трябва ще се разреже и махне, после неможем ли да закупим от някъде макародържач и да го поставим?
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от Коце »

Аве мен, махни го, направи гладка дръжка от корк, и сложи 2 халки като на...сещаш се коя въдица! Колегата мухар и спинингист, Иван Пигов, се занимава с род билдинг. Пишете му.
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
Венелин Радушев
Мнения: 647
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 18:08
Местоположение: Силистра
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от Венелин Радушев »

Георги Кръстев написа:защото не си ползвал на колмик
Колмик е страхотна марка, но бибероните им са отвратителни! Последният спомен, който имам от тях - два скъсани слайдера за половин час....
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
FortyFore
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 10:58
Местоположение: Варна
получил Браво: 2 пъти

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от FortyFore »

Три Сензо-слайдера - почти по размерите на оригинала на Мило, но не с пауново перо, а със сарканда. Тегло - окоро 5/5.5 гр и носят 9.5/10 гр. Ръчните изработки никога не може да ги направим съвсем еднакви:

Изображение

Тези модели ги нарекохме Ръгби, правени са по идея на един ваглер на Сарфикс. Перата
са от рязани парчета от върхове на директни телескопи или щеки преди оластичаване:

Изображение

Пак "ръгбита", но с карбонова пръчка от един магазин за авио модели - това са кухи карбони, но нямат конус - 2 мм. Ръгбитата са около 5.5 гр тегло и носят от 13/14 гр:

Изображение
THERE ARE ONLY A COUPLE OCCASIONS YOU CAN'T SKIP TO GO FISHING. DYING, FOR EXAMPLE...
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от Георги Кръстев »

Казваш ръгбитата са около 5,5 гр, целия слайдер ли е 5,5 или само металния чончон?
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от Георги Кръстев »

FortyFore написа:карбонова пръчка от един магазин за авио модели - това са кухи карбони, но нямат конус - 2 мм.
Каква е цената на тези карбони и в какви разфасовки се предлага?
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
FortyFore
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 10:58
Местоположение: Варна
получил Браво: 2 пъти

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от FortyFore »

Жорка, металното парче от електрод или бронзова пръчка е все тия около 2.5 гр. Това е нова партида балса, много по-лека от предишната. А карбоновите пръчки са наистина много леки - добро попадение ще излязат май! Питай Тони откъде ги намериха с Милен - те ходиха да ги купуват...
THERE ARE ONLY A COUPLE OCCASIONS YOU CAN'T SKIP TO GO FISHING. DYING, FOR EXAMPLE...
Аватар
outsider
Мнения: 2665
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4570 пъти

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от outsider »

Ква точно е идеята да се премести макародържача с десет сантиметра?!? Балансиране на пръчката? - просто сменяй макарата , не си пре.бавай пръта с експерименти ! ( Пръта , естествено , си е твой , де ...прави квото си искаш :lol: ).

По въпроса със засечките -тая работа със засичането надясно с дясна ръка и наляво с лява просто не си я представям - неудобно , трудно движение , колкото по-ниско е пръчката , толкова по-кофти. Засичането за мене е наляво с дясната ръка , при което дръжката на мача си остава залепена за лакъта. Съвсем леко движение (сгъване на ръката в лакетната става) е достатъчно върха да измине и един метър , ако е необходимо.
А не е! 8) Смятам , че ъгъла , който постигаш с вдигната нагоре пръчка е абсолютно незначителен на 25 и повече метра , и ако и дълбочината е голяма , той с нищо не променя нещата - освен да влоши адски засичането , понеже се намесва съпротивлението на влакното , при изкарването му от водата. Същата тактика и при вадене на рибата - върха ниско долу , ако няма закачки по дъното. С мач , фидер и щека. :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от Георги Кръстев »

outsider написа:Ква точно е идеята да се премести макародържача с десет сантиметра?!? Балансиране на пръчката?
Самата дръжка е 50 см аз искам да е 60. Това не е само въпрос на баланс а и въпрос на по-голям лост......
По-въпроса за по-тежка макара, това няма как да стане, защото макара и мач (4,2м) минават ли 500/550 гр вече си е кютюк в ръката! А ние с кютюци не ловим 8)
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
FortyFore
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 10:58
Местоположение: Варна
получил Браво: 2 пъти

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от FortyFore »

Жорка, качвайки мястото на макарата нагоре строя на пръчката ще се промени - ще стане по-бърза. Това при дръжки с подвижни рингове /както на старите мачове/ е много лесно да се усети - колкото по-близо до горната част на дръжката е макарата, толкова по-твърд строя. И обратно - сваляш макарата надолу по дръжката и умекотяваш строя, става все по-прогресивен.
Става и с намаляване броя на водачите, но доста по-незначителен е ефекта. Виж в твоя случай дали няма да се наложи да се остави само един водач на първа снадка и то на нова позиция.
Иначе за лоста си прав - една от чудесните пръчки /като бланки/ за бомбарда я таманих и качих макародържача малко нагоре за по-голям лост. Плюс по-леки и с по-голям диаметър водачи - стана добре! Строя - по-бърз, дойде като бонус!
THERE ARE ONLY A COUPLE OCCASIONS YOU CAN'T SKIP TO GO FISHING. DYING, FOR EXAMPLE...
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от Георги Кръстев »

Това със строя нещо не ме радва, тя е полу-параболик и точно това ми харесва. А има ли шанс да намерим водач. Ства въпрос за този първия до макарата, че моя е много голям, чак ме дразни :lol:
Баси ако не ме кефеше толкова този колмик как работи до сега да съм го махнал :lol: :lol: :lol:
п.п. Утре ще кача снимки да ти покажа какво искам по-точно!
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Аватар
outsider
Мнения: 2665
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4570 пъти

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от outsider »

Георги Кръстев написа: Баси ако не ме кефеше толкова този колмик как работи до сега да съм го махнал :lol: :lol:
Махането може и да е по-добра идея от осакатяването на свястна пръчка... :roll: От друга страна , напълно е възможно в Колмик хабер да нямат от мачове , и затова да са допуснали грубите грешки , които се каниш да поправиш :wink: ...нали ме разбираш. :lol: :lol:
Да не говорим за последиците от домашни доработки при опит за евентуално по-късно продаване на пръчката. :idea: :idea:

Да не ми се разсърдиш - както казах по-горе - пръчката си е твоя. Аз лично си мисля , че щом си почнал да се замисляш за подобна "хируpгия" , момента за продажба отдавна е настъпил - ама това си е мое мнение
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от Георги Кръстев »

Само ще ти кажа, че хората които хич не разбират от мачове (дайва) дори на пръчките 3,9м са с 60+см дръжки........ И не само те, много други фирми знаят за какво иде реч.

Моята тояга е с добър баланс, строй, издържливост на всякви натоварвания, Но аз съм от хората които все гледам да вникна в нещата и понякога прекалявам......Не че не ловя, ловя си даже понякога ми се случва и повече от комшиите, но в мозъка ми дращи :lol: :lol: :lol: :lol:
Естествено че ще има козметични поправки, то няма въдица при мен дето да не и се случи нещо......добро разбира се :wink:
Айде утре снимки, че да не съм голословен :!:
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Аватар
outsider
Мнения: 2665
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4570 пъти

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от outsider »

Георги Кръстев написа:Само ще ти кажа, че хората които хич не разбират от мачове (дайва) дори на пръчките 3,9м са с 60+см дръжки........ И не само те, много други фирми знаят за какво иде реч.
Моята тояга е с добър баланс, строй, издържливост на всякви натоварвания,
не бе Жоро - не исках да кажа , че щом Колмик са сложили макародържача на 50 см , точно там е мястото му на всяка пръчка... Идеята ми е по-скоро ,че за твоята пръчка са сметнали че трябва да е там , и може да са имали наум точно тоя строй и баланс , който в резултат на операцията може и да се промени. Много малко вероятно ми се струва да подобриш решението им , поне така си мисля аз. Чакам да видя резултата обаче - опитвам се да се уча както от своите , така и от чуждите грешки :mrgreen:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Публикувай отговор

Обратно към “РодБилдинг”