и все пак тя се върти...

Със сигурност има много фенове на "хеви метъла" сред пишещите в този форум, но не си говорят за рок банди, а за това как сами си правят блесни, цикади, джиг глави и т.н.
Публикувай отговор
Аватар
Iso
Мнения: 2055
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 683 пъти

Мнение от Iso »

Здравейте колеги, късно виждам темата, но да се изкажа и аз.
За направа на листа за блесни ползвам следните "инструменти": коласки болтове с различна големина на главите и парчета от калибровани пръти с диаметри от 45 до към 60-70мм. Ползвам като hrimar и разни други подръчни поансони. Често пъти вместо меко дърво за подлажка ползвам дебел вестник. Идеята не е моя видях, че по този начин се оформят клатушки в един от филмите на братя Щербакови.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от hrimar »

Здравей, Iso, грехота е да не пуснеш някоя снимка на твоите блесни :wink:

Аз „болтови” лопатки ползвам за щукарските блесни и за "опашки" за тейлспинери:

Изображение

За стандартните блесни, така и не намерих стругар, за да ми направи копие на Шаманската матрица (най-добрата 8) ), та виках неволята и си изработих ето този клонинг:

Изображение
Изображение

А пък XD блесните - да е жив и здрав mr. Peter за това ноухау – с дъската за хляб! Та и там вече имам пълен набор:

Изображение
:wink:
Аватар
Iso
Мнения: 2055
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 683 пъти

Мнение от Iso »

Изображение

Изображение

Те това е, ама голям зор докато ги докарам до това състояние. От как онова нещо: Data.bg стана по-гиздаво немога да качвам снимки.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
mr. Peter
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 19:20
Местоположение: Пловдив

Мнение от mr. Peter »

Я! Темата живнала! Похвално за хубавата пъстърва на Hrimar. Аз още не съм имал възмжност да пробвам блесните си тази пролет. От бачкане все няма време.
За усукването на влакното - и аз имам такъв проблем с някой. Интересно но не всички го правят. На последните слагам топченце от синджирче на нокторезачка за лагеруване и става по добре от стъклените топчета. За да не ръждясва го оксидирам - загравям го и го пускам в машинно масло.. става едно кафеникаво..
Гледам някой :D вече пуснал и матрица в действие. Аз си мислех за такава, но ще си ползвам дъската засега.. Ако са резултатни блесните тогава ще си направя матрица. Аз пък благодаря на Hrimar за съвета относно извивката на in-line листото. Вече ползвам топче от дозатор на бутилка уиски - става перфектна с него. Направих един тандем "а ла пантерка", но нямам нейна снимка. Ще я кача следващата седмица.
Надявам се да имам възможност да ги пробвам - реката съм я намерил.. само време да има... и риба дано има че... :D
Аватар
pi4a94
Мнения: 1508
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 871 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: и все пак тя се върти...

Мнение от pi4a94 »

Много архивно и полезно!
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Публикувай отговор

Обратно към “Металисти”