и все пак тя се върти...

Със сигурност има много фенове на "хеви метъла" сред пишещите в този форум, но не си говорят за рок банди, а за това как сами си правят блесни, цикади, джиг глави и т.н.
Публикувай отговор
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

и все пак тя се върти...

Мнение от hrimar »

След два дни мислене, пилене, млатене и огъване стигам до извода че:
С МЕРАК ВСИЧКО МОЖЕШ ДА НАКАРАШ ДА СЕ ВЪРТИ :idea:
Доказателството са тези набързо скалъпени железа приблизително втори и трети номер и тегло съответно 4 и 5 грама.
Изображение
Няма по-голям кеф от товa да видиш как дебелото парче ламарина, което до скоро си млатил с чука заиграва като рибка във водата :D
Изображение
P.S. Благодаря на Шамана, без когото този материал нямаше да съществува :wink:
Аватар
ribolovec2
Мнения: 337
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 9:52
Местоположение: При воблерите
получил Браво: 1 път

Мнение от ribolovec2 »

брей те много хубавки бе. Браво. Стращни са . Ако не знаех , че са правени спокойн щях да ги помисля за новия модел на Мепс.
Пожелавам ти с тях да хванещ на бабата на щуката прабаба й.
Рибите са три размера - малки, средни и тези, които изпуснахме. :D :D :D
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Мнение от minkata »

Браво - супер са! Няма начин да не хванат! Само да питам - не са ли малко големи телата или така ми се струва от снимката? Частите на телата са от глави за нимфи ли?
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от hrimar »

Така, така - глави за нимфи :lol:
А, телата... :roll: Ми на мен даже ми малнеят и се чудя за заместител на мънистата, за да са по-тежки...
Инче особено по-големите - с трите кръгли и коносовидното мъносто така бесно се върти че целата въдица ми играе в ръцете :D
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Мнение от minkata »

Телта ясна. Мисля че във vlasenko.ru имаше статия как правят телата от медна тръбичка - потърси я, готино им се получаваше на хората.
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от hrimar »

Minkata написа:
Мисля че във vlasenko.ru имаше статия как правят телата от медна тръбичка - потърси я, готино им се получаваше на хората.
Точно такива вариянти търся - медни или месингови тръбички, ама намирам само такива пръчици или тънкостенни тръбички :(
Иначе, в този сайт показват и вариан с медна тел м/у мъниста и в краен случай ще взема да прибегна и до него ама продължавам да търся други материали - микрогайки или нещо такова :roll:
Ако някой се сети нещо подходящо, нека помогне :wink:
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

hrimar написа:Ако някой се сети нещо подходящо, нека помогне :wink:
Получава се добре от елементите на верижките на тоалетните казанчета, но отиваш изцяло в сребристата гама. А и доста шкурене пада. :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Друг вариант е настолна бормашина с която пробиваш месингови пръти 6 мм с бургия 1.5мм . После режеш и пилиш.
Тръбичките и другите неща са подходящи за леки блесни.
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Мнение от чичо Док »

hrimar написа:Така, така - глави за нимфи ..... на мен даже ми малнеят и се чудя за заместител на мънистата, за да са по-тежки...
Пробвай с оловни оливетки(капковидни към 8 гр) които предварително топваш в неква здрава боя - отгоре лъскавата глава и после черна или червена оливетка.След време боята пада, но като хванеш няколко риби вече не го забелязваш.

Страшни са ти блесните.
Поздрави.
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от hrimar »

Благодаря на всички. Драго ми е :D
Това с пробиването на месинговите пръти е най-добрия начин, ама като нямам подходяща бормашина трябва да скалъпвам положението.
А, оловни оливетки и цилиндърчета имам някъде из плувкарските ми работи ама като не съм ги преглеждал от година и бях забравил. Мерси Док :wink:
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

чичо Док написа:Пробвай с оловни оливетки(капковидни към 8 гр) които предварително топваш в неква здрава боя
Пробвал съм с оловни дропери - меки са и се "спояват" едно с друго - при триещите се части си иска стомана, месинг и т.н. Става страхотно със сачми от мини лагери - пробиваха ми ги веднъж на едно място, но аз не бих се справил, нямам нужната техника. За мен най-удобно си остана клозетният вариант - като съм пъхал между тях дропери за тежина.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от hrimar »

Babydoctor написа:
За мен най-удобно си остана клозетният вариант - като съм пъхал между тях дропери за тежина.
Не мога да повярвам - цял ден обикалям тоалетните и навсякъде водосъдържателите са без верижки :shock:
Просто не мога да се сетя какво имаш предвид :roll: Да не са онези сребристи мъниста за скобарски риболов?
Моля те, дай жокер.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

hrimar написа:Да не са онези сребристи мъниста за скобарски риболов?Моля те, дай жокер.
Да бе, вече ги няма тези, точно за тях става въпрос - ама ги има на верижките за запушване на мивките.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
ribolovec2
Мнения: 337
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 9:52
Местоположение: При воблерите
получил Браво: 1 път

Мнение от ribolovec2 »

Тезе за запушването на вани и мивки не са ли прекалено леки?
Рибите са три размера - малки, средни и тези, които изпуснахме. :D :D :D
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

ribolovec2 написа:Тезе за запушването на вани и мивки не са ли прекалено леки?
Леки са, затова между тях слагах дропери - но пък лагеруват добре.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “Металисти”