и все пак тя се върти...

Със сигурност има много фенове на "хеви метъла" сред пишещите в този форум, но не си говорят за рок банди, а за това как сами си правят блесни, цикади, джиг глави и т.н.
Публикувай отговор
Аватар
mr. Peter
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 19:20
Местоположение: Пловдив

Мнение от mr. Peter »

Колеги, кажете как се качват снимки тук... направил няколко блеснички тип "пантерки" и не мога да ги кача ... (а уж не съм много зле с компютрите)..
Между другото идеята за утежняване с оливети не е лоша аз съм ползвал точно такива за тежест на мойте "произведения"
:)

..така може би ще стане нещо :) [img]http://forum.fishing-mania.com/album_pa ... c_id=18092 ... може пък и сам да се науча
[/img]
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от hrimar »

mr. Peter написа:Колеги, кажете как се качват снимки тук... направил няколко блеснички тип "пантерки" и не мога да ги кача ... (а уж не съм много зле с компютрите)..
Между другото идеята за утежняване с оливети не е лоша аз съм ползвал точно такива за тежест на мойте "произведения"
:)

..така може би ще стане нещо :) Изображение
Изображение

Много хубави пантерки си сътворил, великденски :D
Аватар
SASHO
Мнения: 4749
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:57
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 119 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от SASHO »

Екстра, Колега!

Ти ли си правиш инлайн лопатките?

Поздрав
"Това, което знам за спининга е толкова малко, че дори си мисля, че нищо не знам."

http://www.starividri.com
http://www.starividri.eu
Аватар
mr. Peter
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 19:20
Местоположение: Пловдив

Мнение от mr. Peter »

Ползвах оригинала само за да спазя формата на листенцата, отвора и разбира се огъвката, която е малко специфична за тези блесни.. Взех размерите от оригиналната блесна (която между другото е made in china) за да съм по сигурен, че ще се върти... тази седмица ги пробвах в тиха вода и се въртяха добре..предполгам, че в река ще са още по активни... Направих общо седем - за толкова ми стигна материала (медна ламарина 0.5мм ) и една пробвах от инокс (пак 0,5мм онази бялата на снимката) Материалите са меки и огъвката се прави с монета от 5 ст. :), като предварително направих едно легло в стара дъска за хляб (очертаваш формата на блесната и я дълбаеш леко) ... ако някой се интересува повече мога да направя н'якъв чертеж и да го кача тук (ако успея) :) Относно това че приличат на "великденски" :D ... идеята за декорацията ..ами просто следвах оригинала .. заедно с блесните от щатите дойде и един каталог на "пантерките" от там видях че ползват много ярки цветове за декорирането им. Надявам се, не са защитени от патентното ни ведомство :D ..щото ако има някой колега адвокат да не ме подгонят за авторски права (шегувам се) .. за това сложих повече мъниста да се различават :)
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от hrimar »

mr. Peter написа:... Материалите са меки и огъвката се прави с монета от 5 ст. :), като предварително направих едно легло в стара дъска за хляб (очертаваш формата на блесната и я дълбаеш леко) ... ако някой се интересува повече мога да направя н'якъв чертеж и да го кача тук (ако успея) :)
Иненно такива нестандартни решения правят блесноделието уникално :idea: Колкото повече подробности споделиш, толкова по-добре - чертеж, дъската за хляб, абе снимай направо и монетата :P
Личи си, че много си си играл. Поздравления още веднъж.
Аватар
mr. Peter
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 19:20
Местоположение: Пловдив

Мнение от mr. Peter »

В момента нямам материал за листенцата. Обещаха ми утре да ми дадат едно парче месингова ламарина. Ще се постарая да направя снимки на някой от етапите при обработването на листенцата и огъвката. Защото си има разни "пинизи" 'дето си ги измислих в процеса на работа :) . Да снимам дъската няма проблем..но се съмнявам че ще излезе добре на снимката, т.е. дали ще се разбере от нея какво точно да се направи. Ако си виждал оригинално листо на пантерка ще си представиш много лесно как да издълбаеш дъската. Но мога да го начертая все пак това, в некви си две проекции примерно :) Има и още два "специални инструмента" участващи в процеса ще снимам и тях за да обесня каква точно им е ролята. Цялата ми идея по принцип беше да видя дали се правят лесно и то с подръчни средтсва, т.е. да не струват скъпо и всеки които има въображение в главата да си ги направи сам.. вместо да даваме по 3.99 $ за едната и да храним китайския народ :)
Поздрави
Аватар
mr. Peter
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 19:20
Местоположение: Пловдив

Мнение от mr. Peter »

Колеги, днес бях да пробвам блесните в бърза вода.. Отидох по реката нагоре от Бачковския манастир... там водата си е доста бърза. Последните три които направих се въртят супер.. и другите също се въртят добре (абе всички се въртят), за което се радвам (щото щеше да ме е срам). Сега остава да ида на по сериозно място за да видя дали ще хванат нещо.. :) Качих снимки на последните блеснички които направих .. но са в личната ми галерия, защото така и не разбрах как да ги кача тук .. Смених материала за листата вече не е медна ламарина, а няква друга бяла на цвят и по твърда... не може да се огъне хубаво с онези прословути 5 ст, а я огъвам с плоска отверка, само на върха слагам лейкопласт за да не е много остра.
Сега мисля да направя и няколко с по големи листа -за щука .. ще трябва обаче да помисля с каво да ги отежня.. Като станат ще кача снимки.
Поздрави!
Аватар
ribolovec2
Мнения: 337
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 9:52
Местоположение: При воблерите
получил Браво: 1 път

Мнение от ribolovec2 »

Колега, блесните ти са страхотни! Изключително майсторски направени - не отстъпват на оригиналните Пантерки. Искам да попитам с преса ли прави щамповката, или с подръчни материяли?
Айде поздрави и наслука.
Рибите са три размера - малки, средни и тези, които изпуснахме. :D :D :D
Аватар
Lemuria
Мнения: 683
Регистриран на: Пон Фев 12, 2007 10:09
Местоположение: София

Мнение от Lemuria »

mr. Peter написа:Качих снимки на последните блеснички които направих .. но са в личната ми галерия, защото така и не разбрах как да ги кача тук ..
Изображение

Изображение

Изображение

:wink:
Много са хубавки.
Аватар
mr. Peter
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 19:20
Местоположение: Пловдив

Мнение от mr. Peter »

Здравейте Колеги,
Първо искам да благодаря за похвалните думи и за срийншотовете, които да ми помогнат в качването на снимки ( за което благодарности на колегата). Снимах всичко което ползвам за тези блеснички.. Всичкия инструмент е простичък и всеки го има в къщи :) ... Така, че ако има ентусиасти накрая може да си спретнем конкурс... защото конкуренцията ражда качествения продукт.. а едно споделено мнение ражда и още идей .. :) Най- важното обаче е да си имаш едно оригиналче, защото като го видиш колко е простичко направено ще се надъхаш и сам ще си направиш десетки...
Това са всички инструменти:

Изображение
....а това е дъската за която съм писал в предишните ми включвания:

..ползвах оригиналното листо за да очертая формата му и да издълбая дъската за да може да се прави огъвката..
Малко по близък план на дъската:
Изображение
Не съм снимал бормашината с която пробивам .. но мисля че е излишно :)
Успех на всички .... [/img]
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от hrimar »

Хримар, №4, реколта 2006:
Цветът на стара отлежала мед е добре балансиран, хомогенен, плътен и едновременно мек,
с траен и дълбок послевкус. ...
Подходяща за идеална бистрота и загадъчна дълбочина, с много интензивна игра,
дълъг и незабравим спомен за река, доминиран от и приятни нюанси на есен :mrgreen:

Изображение

Мед (Cu) ми капна на сърцето вчера на реката! :lol: :D

Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
mr. Peter
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 19:20
Местоположение: Пловдив

Мнение от mr. Peter »

Колеги нещо темата замря. Надявам се зашото от риболов не сме имали време да правим блесни. Аз последните дни понаправих някоя друга. Ето и един от последните модели (то те са все едни ).
Изображение

Поиграх си малко с power point- та за да добавя някой обяснения :D
Сега не е пъстървов сезон, но ще пълним кутиите с блесни за февруари и за след това... Ако някой е правил нещо интересно .... дайте да съживим малко темата ..
Поздрави на всички hand made mania- ци
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от hrimar »

Добре е, че си си поиграл. Много добре е станала и блесната и презентационната снимка :)
По-късно ще разбереш дали именно тези мъниста не са прекалено крехки и чупливи, инак придават колорит. Аз, сума ти блесни бях направил с голями червени мъниста – имат поразителен ефект за рибите, но след удар в камък се чупят :?
Направи за опит и някакви по-тъмни и матови блесни. Напоследък все повече вярвам на тъмните медни блесни, от колкото на изкрящите такива. Какво по-голямо доказателство за това ми виждане от горната снимка на дедото от р.Огоста (55см, 2+ кг) :wink:
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от hrimar »

Вярвам, че в кристална вода, пъстървата би оценила тези:
Изображение
Опитите ще покажат налага ли се допълнителна декорация или не :roll:
Аватар
mr. Peter
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 19:20
Местоположение: Пловдив

Мнение от mr. Peter »

Много яки са станали ! Как направи огъвките :D Месинг или мед си ползвал. Каква ти е идеята да оставиш осите по-дълги? :roll: За съвета ти относно стъклените топчета -Благодаря! Ще ги заместя с такива метални -от онези синджирчета от нокторезачки, стават чудни за лагероване на малки блесни.
Публикувай отговор

Обратно към “Металисти”