и все пак тя се върти...

Със сигурност има много фенове на "хеви метъла" сред пишещите в този форум, но не си говорят за рок банди, а за това как сами си правят блесни, цикади, джиг глави и т.н.
Публикувай отговор
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от hrimar »

Мед, естествено, че мед! Добре се запасих с листа 0,55 мм от едни, дето правят медни покривни конструкции и улуци.
Телата на тези са излишни дълги, щот са ми първите и само на тях имах снимки. Разбира се, че трябва да са по-къси.
mr. Peter написа:Как направи огъвките :D
:shock: Не си чувал за иниверсалната щамповаща машина?! :lol: :lol:
Аватар
mr. Peter
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 19:20
Местоположение: Пловдив

Мнение от mr. Peter »

Ааааа сетих се за машината ... да не би да започва с Ч и да завършва на ...УК ? Обаче онази огъвка на отвора за оста е станала супер яка. Гледам, гледам и не мога да си представя как би станала без специлаен дорник. Аз със нея имам най-голям проблем. Не мога да попадна на хубав инструмент и тва е. Мога да кажа да ми го направят на струг, ама няма тръпка. Ние хубаво ги правим блесните, ама аз тази година нямах никакво време да ги пробвам, сега се нядавам да успея след вдигането на забраната през февруари.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от maranzika »

Сега ще ти кажа как аз си правя огъвките.Вземам едно дървено трупче от меко дърво(липа,бор) ,слагам лопатката отгоре и с една голяма съчма и с хубав чук удрям отгоре силно.Отпечатъкът от съчмата е перфектен.Пробвай.
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
mr. Peter
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 19:20
Местоположение: Пловдив

Мнение от mr. Peter »

Благодаря ти колега! :D За това не се бях сетил .. аз също ползвах за подложка дъска, но е твърда и допълнително пробивах отвори... сега ще пробвам този метод ...
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

maranzika написа:Сега ще ти кажа как аз си правя огъвките.Вземам едно дървено трупче от меко дърво(липа,бор) ,слагам лопатката отгоре и с една голяма съчма и с хубав чук удрям отгоре силно.Отпечатъкът от съчмата е перфектен.Пробвай.
Сачма стоманена имаш предвид, предполагам, а къде ги намираш? Щото зимата и мен това ме чака...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от maranzika »

Ами по цял ден сменям разни лагери по машини.Това ми е работата.Търси големи лагери и давай смело.Ако не намериш съчма в София ще ти пратя. :lol:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
mr. Peter
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 19:20
Местоположение: Пловдив

Мнение от mr. Peter »

На мен ще ми трябва по малка, 4 мм или 5 мм щото тези блесници съм ги гласил да са номер 2
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от maranzika »

Отиваш в някой сервиз и ако има стари лагери ги вземай.
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

mr. Peter написа:На мен ще ми трябва по малка, 4 мм или 5 мм щото тези блесници съм ги гласил да са номер 2
Аз с този размер ще мога да те уредя, само трябва в мазето ми да видим как да ги изчукаме от лагерите... :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от maranzika »

С малък ъглошлайф се реже външната гривна на лагера.Нататък е лесно.
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от hrimar »

mr. Peter написа: Обаче онази огъвка на отвора за оста е станала супер яка. Гледам, гледам и не мога да си представя как би станала без специлаен дорник. Аз със нея имам най-голям проблем. Не мога да попадна на хубав инструмент и тва е. Мога да кажа да ми го направят на струг, ама няма тръпка. Ние хубаво ги правим блесните, ама аз тази година нямах никакво време да ги пробвам, сега се нядавам да успея след вдигането на забраната през февруари.
Чудиш се, защото ти е менте матрицата - нямаш дупка на дъската, която да ползваш за огъвката :lol:
След изрязването на лопатката, правя дупчицата за оста. После - вдлъбването (огъвката за която питаш) с чук, ето тук:
Изображение
Накрая, с отвертката правя основната вдлъбнатина на листото.
Няма значение начина. Важното е да е лесно и просто, а щом спазваш съотношенията м/у отделните елементи и блесната играе при бавно водене, значи ЩЕ ЛОВИ!
Аватар
Lemuria
Мнения: 683
Регистриран на: Пон Фев 12, 2007 10:09
Местоположение: София

Мнение от Lemuria »

hrimar написа:Вярвам, че в кристална вода, пъстървата би оценила тези:
Изображение
Опитите ще покажат налага ли се допълнителна декорация или не :roll:
Да, именно в кристална вода вчера ей-тая ценителка определено прояви слабост към медните самоделки, XD, №2, с точки от холограмно златно фолио :D
Изображение сори за качеството, ама телефон :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=2SaFL1ss80k" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
спас
Мнения: 613
Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 17:16
дал Браво: 1 път
получил Браво: 28 пъти

Мнение от спас »

Изображение


И това ако не е дъска за рязане :D
Винаги много се кефя на ловящи самоделки.
Отлично за улова.
Аватар
chopara
Мнения: 226
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 21:09
дал Браво: 33 пъти
получил Браво: 34 пъти

Мнение от chopara »

Lemuria написа:
hrimar написа:Вярвам, че в кристална вода, пъстървата би оценила тези:
Изображение
Опитите ще покажат налага ли се допълнителна декорация или не :roll:
Да, именно в кристална вода вчера ей-тая ценителка определено прояви слабост към медните самоделки, XD, №2, с точки от холограмно златно фолио :D
Изображение сори за качеството, ама телефон :wink:
Имам проблем с такива блесни освен листото заедно с него се върти и цялата ос въпреки че лагерува добре това ще има ли големи отрицателни последици?
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от hrimar »

chopara написа:Имам проблем с такива блесни освен листото заедно с него се върти и цялата ос въпреки че лагерува добре това ще има ли големи отрицателни последици?
То, при всяка въртяща блесна ротацията на листото, малко или много увлича и тялото и се получава усукване на влакното. Ама за това да му мисли вирбела, затова е сложен.
Дали ХД блесните оплитат повече от обикновнните – хъм :roll: и два пъти повече да оплитат, са незаменими понякога, особено при тези високи води.
Публикувай отговор

Обратно към “Металисти”