Девони

Със сигурност има много фенове на "хеви метъла" сред пишещите в този форум, но не си говорят за рок банди, а за това как сами си правят блесни, цикади, джиг глави и т.н.
el_candidat0
Мнения: 39
Регистриран на: Съб Ное 14, 2009 20:20
Местоположение: Velingrad

Девони

Мнение от el_candidat0 »

Здравейте колеги.
От много време се опитвам да си направя девон обаче нищо не става ни може да се върти знам че има някакъв проблем за да не се върти за това ви моля някой да ми обясни как точно да си направя девон който работи :roll:
vladoto
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 22:58
Местоположение: Монтана

Мнение от vladoto »

Виж тук колега.
http://www.fion.ru/handmade/1548/ :D
Успех!
Аватар
pobeditelqt
Мнения: 540
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 13:38
Местоположение: София-Видин
дал Браво: 1 път

Мнение от pobeditelqt »

.аааааа
Joro_72 написа:" Титаник все някога ще изплува"...
...Но котвата му никога!!!

Кълве и малко и големо...
Наслука
Bate Gojko
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Дек 11, 2010 19:12

Мнение от Bate Gojko »

аз мога да се ангажирам да ти помогна с обяснения, относно винта и профилите на лопатите - но не във форума - трябва да се рисува и обяснява на лист.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Девони

Мнение от Димитър Тодоров »

el_candidat0 написа:Здравейте колеги.
От много време се опитвам да си направя девон обаче нищо не става ни може да се върти знам че има някакъв проблем за да не се върти за това ви моля някой да ми обясни как точно да си направя девон който работи :roll:
Здравей колега,

Ето един примерен и прост модел,който не е толкова сложен за изготвяне,ако намериш кой да ти направи заготовките.
Те изглеждат така :

Изображение

Мисля,че диаметърът на месинговата заготовка е 8 или 9мм.Познат стругар ми направи няколко телца като с различната им дължина и конусност постигна различно тегло.Дължината е важна -аз избрах моите да са не повече от 50-55мм -хем за да вляза в теглото ,дето си бях намислил,хем да имам примамка с по-малък размер ,щото понякога расперите биват много капризни в това отношение.

Тъй като ползвам за проволка тел с диаметър 1мм ,то помолих отвора да ми бъде разпробит 2.2 мм - не засядат песъчинки и други боклучета вътре,пък и целия девон се върти по-палаво.Руснаците препоръчват дори отвора да е леко извън оста на симетрия за да ,,бие,, повече примамката.
Ползвам няколко топченца за лагероване като това на опашката го избрах червено за атракторен елемент.
Лопатките са две ,простички..Първо направих леки разрези,а после с повечко внимание ги припоих двата елемента.

Изображение

Този ми девон тежи около 24-25 грама,лети като куршум,върти се като бесен в умерено към бързо течение и усуква влакното като лентата на Анелия Раленкова! :roll: :lol: Тъй като много ми усукваше линията, нямах обратновъртящ девон,пък и расперовият сезон бе в края си ,когато го завърших,то нямам рибки с него,ала не се съмнявам,че те са само въпрос на време. :)

Поздрави!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
RUMEN IVANOV
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 191
Регистриран на: Пет Ное 19, 2010 13:47
Местоположение: СОФИЯ
получил Браво: 3 пъти

Мнение от RUMEN IVANOV »

колеги кажете ми моля какви са предимствата на тази блесна, на скоро мятах 5 пъти с такова нещо но освен далечна дистанция и усукване друго....виждал съм много стар модел на нещо подобно донесено от Либия беше почти същото торпедо но направено с :D ушите бяха от кожа дебела и яка изглеждаше като някакво странно насекемо но това изделие беше поне на 30 години.
Публикувай отговор

Обратно към “Металисти”