Риболов на пенсия или заплата

Със сигурност има много фенове на "хеви метъла" сред пишещите в този форум, но не си говорят за рок банди, а за това как сами си правят блесни, цикади, джиг глави и т.н.
fish_go
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 22:53
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Риболов на пенсия или заплата

Мнение от fish_go »

:D :D :D много добре е измислено...
Аватар
Pedro
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 22:06
Местоположение: Ruse
получил Браво: 1 път

Re: Риболов на пенсия или заплата

Мнение от Pedro »

Колега,
Руснаците отдавна са те изпреварили.....

Изображение

Опитай с по-стари монети.....сребърни например.Руснаците много обичат да си посребряват блесните и имало резултат казват.
Мен постоянно ме преследват умни мисли... но аз съм по-бърз от тях
blader2
Мнения: 1244
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 16:06
Местоположение: София
дал Браво: 85 пъти
получил Браво: 56 пъти

Re: Риболов на пенсия или заплата

Мнение от blader2 »

Супер! Халките да не са оунър? :mrgreen: Готов съм да даря част от 1224 грама бруто(може би кутията ми е 20грама) монети, които съм събирал, като целта е развитие на модела! :D
http://www.starividri.org/

Спининг клуб "Абичи"

Спининг, Тенис и Сноуборд
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Риболов на пенсия или заплата

Мнение от Бат Стан »

Паднал съм на колене и удрям чело в земята!
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Риболов на пенсия или заплата

Мнение от jagger1 »

Pedro написа:Колега,
Руснаците отдавна са те изпреварили.....

Изображение

Опитай с по-стари монети.....сребърни например.Руснаците много обичат да си посребряват блесните и имало резултат казват.
Когато идеята ми дойде в главата, наистина не съм знаел за тези (руските), а до колкото разбрах, и братята поляци са "преминали" през "кризата" с монетните клатушки :D . За съжаление, нещо в момента съм "завързан" за други лични проблеми, но обещавам да развия моделите и да споделя. Имам ги идеите и материалите, но трябва да се оправя с времето. Играта на клатушките е много интересна, а и фактът, че "пенсията" ми замина още на първата проба, дава много надежди. Спокойно могат да се използват и жетони. Въпросът е да се балансират като тегло и размер. Когато успея да ги направя, ще ги пусна в темата.

п.п.: Колега pedro, къде ги откри руските? Дай ми моля те линк към сайта. Гледам, че руският модел е с еднакви монети. Мисля, че задната трябва да е по-малка, а предните две да са по-големи, или с нарастващ размер. Иначе, руският модел е почти 1:1 като моите. Дай моля те линк към сайта.
Аватар
Pedro
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 22:06
Местоположение: Ruse
получил Браво: 1 път

Re: Риболов на пенсия или заплата

Мнение от Pedro »

jagger1,
Не мога да дам линка, защото го нямам.
А иначе като видях какво си пуснал се сетих, че в компютъра си
в раздела Риболов/Да се направи, имам подобна картинка свалена
от руските сайтове 2009/2010 година.Аз я "crop"-нах от една статия дето един баща се
състезаваше със сина си.Той с монетите, сина с "нафукани" воблери.
Естественно монетите победиха.Я викам си да го пробвам това... ама така си и остана - не го направих.
Та така - копане му е майката из Интернета - има всякакви дивотии...и хубави работи естественно.
Ама все си мисля, че и ти си копал.... :wink:
Мен постоянно ме преследват умни мисли... но аз съм по-бърз от тях
LynyrdSkynyrd
Мнения: 300
Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 11:28
Местоположение: София

Re: Риболов на пенсия или заплата

Мнение от LynyrdSkynyrd »

Мога да дам една идея за доразвиване. . . . слагаш монетите на ЖП линията и като мине влака ги сплесква и ги прави леко елипсовидни, след което изобщо не личи че са били монети(изпробвано) после леко ги изкривяваш за да придобият формата на клатушка.
Am I evil? Yes, I fucking am
Am I evil? I am man, yes, I am.
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Риболов на пенсия или заплата

Мнение от jagger1 »

LynyrdSkynyrd написа:Мога да дам една идея за доразвиване. . . . слагаш монетите на ЖП линията и като мине влака ги сплесква и ги прави леко елипсовидни, след което изобщо не личи че са били монети(изпробвано) после леко ги изкривяваш за да придобият формата на клатушка.
:D :D Така на времето си правехме ножчета от пирони (на трамвайните линии). А бе какви ли не дивотии съм правил като малък. Та това с монетите, искам да уточня: За монети се използват най-различни сплави. Една от сплавите е мелхиор. Тя е с бял цвят и е доста здрава. Нещо като неръждавейката. Основата й е мед. Друга сплав, която тежи и е неръждаема, и която може да се използва е ковар. Тя е на базата на никел. Та за монетите: Понеже монетите са изработени от подобни сплави, предимството им е не само това, че не ръждясват, а и теглото. Но..... да се унищожават съвременни монети е наказуемо. По тази причина, добре е да се използват само стари монети, или поне - не български. Най-добре е да се използват жетони или пластини с подходяща форма. В крайна сметка, идеята е в съставните пластинки, начинът им на свързване, а оттам и в играта на примамката. А за това, че съм се сетил сам, а не съм го прочел - гаранция. В крайна сметка, няма нищо лошо в това, че и други са се сетили, без да знаем един за друг. Ще съм много благодарен, ако някой ми посочи сайт с подобни примамки. Направи ми впечатление от руската изработка, че е почти 1:1 с моята. Разликата е, че аз съм използвал увеличаващ се размер (различен номинал) гледани от опашката към главата на примамката. Играта наистина е много добра.

Колега LynyrdSkynyrd, Ако монетите се разплескат, те се утъняват, а теглото им остава същото, т.е. при равно тегло, площта се увеличава и играта ще стане друга. Но това не пречи да се пробва. Има и още един проблем, ако се сплескат: Тогава трябва да се намали броя на монетите, защото от опит знам, че влакът ги разплесква по дължина (т.е. стават елипса), а това вече променя доста габарита и дължината при три пластини.
Добавянето на втора кука ( в предната част) също ще промени играта на примамката. В момента обмислям един друг вариант на примамката ( да не е от монети), но още не ми се е избистрил съвсем в главата, та за него - ще пиша, като го реализирам. Иначе, който иска, да пробва с една от горните примамки - поне, за да види играта им. С тази примамка, така, както съм я показал на първите снимки в началото на темата, на един водоем, в който има добри екземпляри от щука, така, както ги показват западняците, сигурен съм, че ще ги ударя в земята (западняците) с една такава примамка :D
vbred
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Авг 04, 2011 17:03

Re: Риболов на пенсия или заплата

Мнение от vbred »

jagger1 написа: п.п.: Колега pedro, къде ги откри руските? Дай ми моля те линк към сайта. Гледам, че руският модел е с еднакви монети. Мисля, че задната трябва да е по-малка, а предните две да са по-големи, или с нарастващ размер. Иначе, руският модел е почти 1:1 като моите. Дай моля те линк към сайта.
Да пробвам да помогна, това излезе при сърча по картинката в Google: :)

http://www.river-hunters.ru/useful-arti ... -fish.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://uhari.ucoz.ru/forum/38-853-3" onclick="window.open(this.href);return false;
baraban
Мнения: 43
Регистриран на: Съб Апр 05, 2008 13:05
Местоположение: София

Re: Риболов на пенсия или заплата

Мнение от baraban »

Fishera написа:Интересно е, но дали не е забранено така да се похабяват монети които са в обръщение.
Доколкото знам, е забранено, ама на кой му пука. :D
Между другото, ето още един бюджетен вариант, и пенсията няма да се похабява. Направо си е рециклиране:

http://www.youtube.com/watch?v=C-kOYS6LaIU" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Риболов на пенсия или заплата

Мнение от jagger1 »

vbred написа:
jagger1 написа: п.п.: Колега pedro, къде ги откри руските? Дай ми моля те линк към сайта. Гледам, че руският модел е с еднакви монети. Мисля, че задната трябва да е по-малка, а предните две да са по-големи, или с нарастващ размер. Иначе, руският модел е почти 1:1 като моите. Дай моля те линк към сайта.
Да пробвам да помогна, това излезе при сърча по картинката в Google: :)

http://www.river-hunters.ru/useful-arti ... -fish.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://uhari.ucoz.ru/forum/38-853-3" onclick="window.open(this.href);return false;

Много ти благодаря колега за линковете. Това, което съм написал в началото на темата си е точно така, както съм го написал, но виждам, че са ме изпреварили братушките. Наистина, не съм го виждал никъде до сега. Дойде ми идеята, реализирах я и я пробвах. Радвам се, че не съм сам и друг се е сетил преди мен. Наистина се радвам. Решил съм, да продължа да реализирам идеята, но за съжаление, в момента времето и ангажиментите ми не ми го позволяват. Благодаря ти още веднъж за линковете. Ще са ми от полза, а това, което мисля да реализирам по-нататък, ще го пусна в темата, ако се получи. Дори и да не се получи, пак ще го пусна. Успех или не - все ще бъде полезно, но мисля, че ще се получи.
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Риболов на пенсия или заплата

Мнение от sleepwalker »

А тези халкички по рибарските магазини ли се продават или по железариите ги има? Стана ми много любопитно и май ще се опитам да скалъпя няколко прототипа да видим какво ще стане. :D
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Re: Риболов на пенсия или заплата

Мнение от ecoplast »

по рибарските магазини...
http://www.colmic.bg/?page=accessories&cat=17" onclick="window.open(this.href);return false;
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Риболов на пенсия или заплата

Мнение от jagger1 »

sleepwalker написа:А тези халкички по рибарските магазини ли се продават или по железариите ги има? Стана ми много любопитно и май ще се опитам да скалъпя няколко прототипа да видим какво ще стане. :D
Има ги по всички риболовни магазини. Не са скъпи. Някъде около 1.30-1.50 лв за около 10 броя в зависимост от размера на халкичките. Те са по номера - 00, 0, 1, 2, 3... Вършат много добра работа, но за съжаление, нещо това лято не успях да отделя време за да доразвия идеите си. А и в посочените по-горе линкове на колегата, като се отворят, има доста ценна информация за примамката. Играта на самата примамка, така, както аз я направих е много интересна и на пропадане и на придърпване. Аз лично, като освободя някакво лично време, ще си направя различни варианти, но мисля, че най-добра игра се получава с 3 жетона. С два жетона не ми хареса играта. Повече инфо ще пусна, като реализирам примамките и ги експериментирам през есента. Мисля, че експериментите ще си заслужат отделеното време.
todorpet
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Окт 31, 2010 11:53
Местоположение: София

Re: Риболов на пенсия или заплата

Мнение от todorpet »

Fishera написа:Интересно е, но дали не е забранено така да се похабяват монети които са в обръщение.
По принцип е наказуема, повреждането на монети и банкноти, които са държавна собственост...................,но като гледам каква ни е държавата няма кой да обърне внимание, стига да не се стигне до масова продажба и патентоване на идеята..
Идеята е много добра и мисля да я пробвам тези дни...
Само многото дадени пари в магазина за риба .....гарантира голям улов...
Публикувай отговор

Обратно към “Металисти”