Риболов на пенсия или заплата

Със сигурност има много фенове на "хеви метъла" сред пишещите в този форум, но не си говорят за рок банди, а за това как сами си правят блесни, цикади, джиг глави и т.н.
Аватар
jagger1
Мнения: 3170
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Риболов на пенсия или заплата

Мнение от jagger1 »

Здравейте колеги. Реших да си направя две примамки, ей-така, както си седях и разглеждах темата. Та идеята ми беше, примамката да е от "лесно достъпни" материали. И понеже съм пенсионер, бръкнас си в джоба, и оттам извадих последните си "спестявания" :D . Гледах ги, гледах ги - нищо не мога да си купя. Нито материал, нито храна, нито бензин - нищо, ама за нищо не стигат. Нито в банка да ги вложа, нито да ги дам на някого. Мислих - гледах - мислих - гледах, пък хванах бормашинката и ръц-ръц с една бургийка ги надупчих. Малко халкички, две кукички и ...... хоп два световни уловисти модела на клатушки съставени от сегменти. Световният риболовен арсенал не познава до сега такава чудесия. Кръстих по-евтиния модел "Риболов на пенсия" - този от 1 и две по 2 стотинки (общо 5 стотинки). По-скъпият модел го кръстих "Риболов на заплата" - този от 1, 2 и 10 стотинки (общо 13 стотинки). Ето какво се получи:

Модел "Риболов на пенсия":

Изображение

Модел "Риболов на заплата":

Изображение

Реших да ги изпробвам в реални условия, с цел "да си набавя прехраната" :lol: :lol: :lol: .
Започнах с първата примамка - "Риболов на пенсия". Хвърлях на место, за което бях сигурен, че има щука. След около половин часова тренировка със спининга, изведнъж, нещо натежа, спинингът ми "изсъска" и ....... сбогом пенсийке. Пенсията ми замина безвъзвратно. Не е лесно да видиш, как някой ти "отмъква" пенсията :lol: . Моля, този който я улови или намери, да ми я върне, че с едната му пенсия - семейство храня :lol: :lol: :lol: :lol: . Ако реши да я задържи (за пенсията и онова, което ми я сви), да му е късмет и да зная, че и на пенсия кълве :D . Втората примамка - Модел "Риболов на заплата" не посмях да я рискувам, че без пенсия може, ама и без заплата .... :( :rolleyes: :lol: :lol: :lol: . На следващата проба - "на заплата" - ще споделя как е.

п.п. Та като казах, че това е нов вид примамка в световен мащаб, то това си е сериозен бизнес. Виждам вече, как ще се събудя милионер, а после - яхти, пристанища, вили и резиденции, мацки и трофейни екземпляри ..... малееее, къде ми е лигавника :lol: :lol: :lol: . Така се забогатява бе хора. А ако включа в играта и чуждата валута - от пенсионер, милиардер за една седмица :shock:
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Re: Риболов на пенсия или заплата

Мнение от minkata »

Много ми хареса - поздравления! Дай някакви подробности за играта?
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Риболов на пенсия или заплата

Мнение от hrimar »

Браво!
Бая хазартно животно си е щуката
Направо си я омаял с играта на ези-тура :D
zlatnia56
Мнения: 203
Регистриран на: Съб Фев 16, 2008 15:00
Местоположение: plovdiv

Re: Риболов на пенсия или заплата

Мнение от zlatnia56 »

Тъжно .Много тъга и мъка. Такава е днешната действителност. Ако можех да попитам дали е от Пловдив, с удоволствие всеки ден за риболов бих ме заедно ходили. А още ако можех да попитам ,имам излишни японки, полякини и американо и мексикано, бих могъл да ги подаря при съвместен улов .
Ние сме такива, каквито се измислим.http://picbg.net/u/19975/19221/522398.jpg" target="window.open(this.href);return false;
Аватар
vlado-ma4a
Мнения: 120
Регистриран на: Нед Дек 16, 2007 12:22
Местоположение: гр.Ябланица / София

Re: Риболов на пенсия или заплата

Мнение от vlado-ma4a »

Супер е колега много идейно. Играта добра ли е. Аз имам идея ако се сложат за свръзка между 2те стотинки не 1 халка а 2 за да обърне другата стотинка на 90градуса и може да се получи също интересно :)
Аватар
jagger1
Мнения: 3170
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Риболов на пенсия или заплата

Мнение от jagger1 »

Играта е много интересна. Първата монета - от към вирбела се клати съвсем леко. Втората и последната монета извършват колебателни движения ту в едната, ту в другата посока по оста (колебателното движение е около 90 градуса спрямо първата монета), това веднъж и втори път, едновременно с това клатене около оста се клатят и странично, като опашка на риба. Всичко това - при непрекъснато водене. При прекъсване на воденето за малко, играта продължава по-леко. Освен това, като тегло се получи доста добра примамка. С влакно 0.20 се изхвърля спокойно на около 40 метра, че и повече.
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Re: Риболов на пенсия или заплата

Мнение от Бачо Илия »

Колега, сложи още една тройка между първите две монети, за да станат нещата съвсем истински... :mrgreen: :mrgreen: :lol:
Аватар
jagger1
Мнения: 3170
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Риболов на пенсия или заплата

Мнение от jagger1 »

Бачо Илия написа:Колега, сложи още една тройка между първите две монети, за да станат нещата съвсем истински... :mrgreen: :mrgreen: :lol:
Още в началото си го мислех, но се отказах, защото втората кука може да развали играта на клатушката. Не пречи обаче да се пробва и този вариант. Знае ли човек какво може да изкочи от храстите :D . В пробите и експериментите е истината. Та ще го пробвам и този вариант.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Риболов на пенсия или заплата

Мнение от Plat1ka »

Супер примамки, най-малкото изглеждат готино и интригуващо за риболовеца.

ПС: Гледай обаче от държавния резерв да не те барнат защото унищожаването на парична еденица е престъпление :)
Аватар
jagger1
Мнения: 3170
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Риболов на пенсия или заплата

Мнение от jagger1 »

Ами то за друго стават ли вече тези стотинки? Ако БНБ ми плати за лиценза, може и да напълни трезора от продажбата на сегментни клатушки :lol:

п.п. 350 000 риболовци по 3 клатушки, всяка по 1 лев (пазарна цена) прави над 1 000 000 лева, срещу 17 500 лева (по номинал) на вложените стотинки - за модел "Риболов на пенсия" или 350 000 риболовци по 3 клатушки, всяка по 2 лева (пазарна цена) прави над 2 000 000 лева, срещу 45 500 лева (по номинал) на вложените стотинки за модел - "Риболов на заплата". А ако започне и износ на въпросните клатушки зад граница ..... не ми се смята повече :lol: :lol: :lol:

п.п.2: А има и стари, деноминирани монети. Тогава печалбата е на 100 % :D .

Иначе, ако трябва да съм сериозен, усетих се за този проблем, но малко късно. Исках просто да илюстрирам и да изпробвам идеята си, а това ми беше най-лесно достъпно. Монетите могат спокойно да се заменят с жетони или пластинки, дори и с друга форма от метал. Това не е проблем. А идеята по мое скромно мнение си заслужава да се доразработи. Играта наистина е много интересна. Ако повече колеги се включат в експериментите, може да се окаже, че наистина сме разработили една добра примамка. Идеята за сегментната клатушка съм я дал, а експериментите - който иска, да пробва. Разбира се не с монети, въпреки, че лично аз бих си обменил няколко килограма от 1, 2, 5, 10, 20 и 50 стотинки, след като въведем еврото :D . Парите ще си ги върна многократно от продукта :lol: . Ако не ме приберат или глобят преди това за този експеримент, но науката си иска и жертви - в случая, няколко стотинки :D .
donky
Мнения: 254
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 11:27
Местоположение: Видин-София
получил Браво: 1 път

Re: Риболов на пенсия или заплата

Мнение от donky »

Просто сядаш на тротоара пред вас и почваш да жулиш монетата в бордюра, докато не падне гравираното :)) Като пичове така си правехме медальончета :)))
Još jedan šmeker koji je postao pička!
майсторчетоСтрахил
Мнения: 235
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 17:26
Риболов: от всичко по малко ;)
Местоположение: Велико Тьрново

Re: Риболов на пенсия или заплата

Мнение от майсторчетоСтрахил »

:D :D :D хареса ми !
живей докато можеш
Fishera
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Яну 29, 2010 18:45

Re: Риболов на пенсия или заплата

Мнение от Fishera »

Интересно е, но дали не е забранено така да се похабяват монети които са в обръщение.
Публикувай отговор

Обратно към “Металисти”