Зимни блеснички

Със сигурност има много фенове на "хеви метъла" сред пишещите в този форум, но не си говорят за рок банди, а за това как сами си правят блесни, цикади, джиг глави и т.н.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Зимни блеснички

Мнение от maranzika »

Нагласих си няколко блеснички за риболов на дупка.Само дето все още няма лед при нас. :( Някои от тях даже имат и хванати костурчета от миналата зима,а едната има реализирани и 2 балканки лятото).Има и 3-4 купешки ,ама и те си чакат сефтето.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
румбата
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Дек 24, 2011 20:07
Риболов: спининг
Местоположение: Бяла Слатина- Румен Хлебарски

Re: Зимни блеснички

Мнение от румбата »

:D Че те много арни бре .... ! Да ме простиш, но си откраднах няколко модела и идеи ! Живо ме интересуват тези с куките с две жила , с какво ги захвана !? Това олово ли е или калай !? Пожелавам много приятни мигове с тях и риби да извадиш !
Търсете рибата , не чакайте нейното благоволение !!!
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Зимни блеснички

Мнение от maranzika »

Със калай са захващани куките,ама като се знам как запоявам,то пак добре са се получили.... :lol: :lol: :lol: :lol: Има по-отгоре една пак с двойна кука,но е напречно на блесната.Нейният модер го взаивствах от някаква снимка из руските форуми преди време.Доста добре изглежда,а дали рибките ще я оценят ще видим... :wink:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Зимни блеснички

Мнение от sharo1 »

:fish7: Е добри си ги измайсторил,само чакаме студа,дай Боже ДОГОДИНА да дойдеш по нашия край и да донесеш по някоя самоделка,
тука има лед ,ама е малко още :oops:
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Зимни блеснички

Мнение от sharo1 »

Ч.Н.Г.

За много години,живи и много риби...

Сега и аз да се пофаля малко :lol: с блесничките за подледния

Не са мое производство,но малко тунинг,на стари и потъмнели,малко лъскане със шкурка и на жената с червилаковете :lol: и става мазало. :D

Изображение

Изображение

Изображение

Ето ги и в кутията

Изображение

А това е най-успешния монтаж и най-уловистия,на 90% рибите лапат тройката

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

При -10 гр сутринта и -5гр сега на слънце,утре до -15 гр,,май много скоро ще се пофалим и с първите риби на леда. :fish7:

Поздрави и наслука.
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Зимни блеснички

Мнение от jagger1 »

ЧНГ и да ви е късметлийска. Много здраве и много красиви и успешни излети по водоемите. Наздраве на всички.

Браво момчета. Гледам, стегнали сте си зимния арсенал. Поздрави. Искам само да добавя един малък, но твърде важен елемент от това, което сте показали. То е за онези колеги, които не го знаят: Обърнете внимание на снимката на sharo1 с допълнителната тройка:

Изображение

Изображение

На тези две снимки се вижда много точно, как е монтирана (ориентирана) допълнителната кука. Обратното завъртане на ухото на тройката през вирбела ще ви донесе много оплитания! Правилният монтаж е показан на двете снимки (правилната ориентация на ухото - съответно на двете куки от тройката). Това ще ви спести много нерви. Наблюдавал съм доста колеги по водоемите, които обръщат монтажа на куката и се чудят, защо се оплита. Това е причината: правилната ориентировка на куката при монтаж. Още веднъж поздрави на всички и да ви е успешна и пълна с риболовни емоции Новата 2012 г.
Последно промяна от jagger1 на Пон Яну 02, 2012 13:46, променено общо 1 път.
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Зимни блеснички

Мнение от sharo1 »

Чесно,не съм обръщал внимание ,накъде да ориентирам тройката :roll: ,гледам само да е от лъскавата част на блесната,а не към калая(припоя).
Първо вкарвам блесната,откъм припоя,после надявам тройката :)
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Зимни блеснички

Мнение от jagger1 »

Става дума за положението на двете куки от тройката: Двете куки трябва да легнат върху блесната. Ако легне само едната (завъртяно ухото на 180 градуса), двете куки от тройката "увисват" във въздуха и започват да закачат и оплитат блесната. А иначе - дали да е от към калая или от към блесната, лично аз мисля, че няма толкова значение. Поне аз така си мисля. Важното е двете куки от тройката да "легнат" върху повърхнината на блесната при монтажа.

п.п.: sharo 1, ако искаш, завърти ухото на тройката на 180 градуса спрямо това от снимката и ще видиш, как върху повърхнината на блесната ляга само едната кука и то перпендикулярно спрямо повърхнината, а другите две куки щръкват. Това води до закачки на блесната по основното и до заплитане. Поздрави.
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Зимни блеснички

Мнение от sharo1 »

А иначе - дали да е от към калая или от към блесната, лично аз мисля, че няма толкова значение.
Това има голямо значение...
Начи като пускаш блесната надолу,да пропада,забележи близо до отвора-дупката,как прави ъгъл към куката-калая,повечето даже така са извити и тройката увисва назад като остава свободна,за това сигурно атакуват повече нея,ако е от вътрешната страна към калая,ще бъде по трудна за достъп от рибите,щото остава м/у самата блесна и влакното :wink:
Дано съм го обяснил правилно. :roll:
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Зимни блеснички

Мнение от jagger1 »

И аз научих нещо полезно. Това не съм го забелязал. Иначе, аз си ги монтирам от към лъскавата страна. Явно е било интуиция, но не го знаех. Благодаря.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Зимни блеснички

Мнение от maranzika »

Ей интересна тема стана.И аз понаучих доста интерестни неща.Дано и други колеги се престрашат и да пуснат снимки на интерестни блеснички.
Преди час се разходих до едно язовирче наблизо да го нагледам,ама леда е едва 2 см. Дано стегне още и скоро успея да направя първият излет за тая зима. :fish7:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
kekerence
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 15:58
Риболов: сладководен
Обратна връзка:

Re: Зимни блеснички

Мнение от kekerence »

Много блеснички колеги-браво.Ако рече да замръзне този антифриз Искъро ще пробвам и аз.Някой от вас пробвал ли е на река?
http://ribolov-v-roman.ovo.bg/
Не е необходимо да убиете всички хванати риби,за да се насладите на риболова
kekerence
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 15:58
Риболов: сладководен
Обратна връзка:

Re: Зимни блеснички

Мнение от kekerence »

Колега ,а можеш ли да дадеш ориентировъчен размер на лъжичките и кой номер куки запояваш , за да си направя и аз няколко за проба? :fish12:
http://ribolov-v-roman.ovo.bg/
Не е необходимо да убиете всички хванати риби,за да се насладите на риболова
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Зимни блеснички

Мнение от maranzika »

Тези които аз съм си ги правил са около 2,5-3 см. медна ламарина с дебелина около 1мм.
Куките не ги знам какви са ,но бяха около №2-3 ,бели.Хубаво според мене е да са тънки и остри. :!:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Публикувай отговор

Обратно към “Металисти”