Зимни блеснички

Със сигурност има много фенове на "хеви метъла" сред пишещите в този форум, но не си говорят за рок банди, а за това как сами си правят блесни, цикади, джиг глави и т.н.
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Зимни блеснички

Мнение от mitioto »

Евала, момци! Страхотни неща правите! Шапка ви свалям!

Илияне, ако решиш некога да се разделищ с 10-20 примамки -свирни ми! Мераклия съм да ги кръстим :D Цена - колкото ми кажеш

Поздрави
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Зимни блеснички

Мнение от maranzika »

Мите,тъй както гледам досега ,то тая зима няма да ми трябват... :( :( :( Няма лед и тва си е.Шъ взема да ги метна у една кесия и да ти ги харизвам всичките,че поне някой да ги ползва. :D
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Зимни блеснички

Мнение от mitioto »

То да ти кажа, аз на дупка не ловя, но като ги гледам тия клатушчици, кастмастерчета, мисля че ще ги кръстим всичко що пратиш от тоя сорт :D

Ако наистина си навит, ще ти пусна после л.с. с адрес, но от сега държа да се разберем, че си плащам всичко колкото си струва. Подарък ще е това, че си се решил да се разделиш с някоя от тях :)

Поздрави
anton_bg
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 18:48
Риболов: Спининг

Re: Зимни блеснички

Мнение от anton_bg »

Браво колеги много добре сте се справили много риби да хванете с тях.
Искам да попитам каква ламарина използвате за мормишките и дали капачка от консерва би свършила работа. Знам, че има голяма възможност да ръждяса, но знаейки как ги сея надали ще доживеят да ги видя ръждясали :lol: :lol:
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Зимни блеснички

Мнение от maranzika »

Аз лично мормишка нивга не съм сътворявал... :D :D :D
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Зимни блеснички

Мнение от Mix02 »

anton_bg написа:Искам да попитам каква ламарина използвате за мормишките и дали капачка от консерва би свършила работа. Знам, че има голяма възможност да ръждяса, но знаейки как ги сея надали ще доживеят да ги видя ръждясали :lol: :lol:
Принципо, ламарината за "мормишки" e с дебелина 0.2-0.3мм, или така нареченият латун. Според мен трябва да бъде от цветен метал (месинг, мед),такъв, че като го полираш с кече да не губи блясъка си, и да може да се задържа спойващата смес с куката. Пример: алуминиевата ламаринка от капачка за буркани (не на винт) е с подходяща дебелина, но не е подходяща за направата (според мен) на отвесни (зимни) блесни и мормишки. Много трудно се поддава на спояване между куката и формата на блесната/мормишката, а и въпросната ламарина не задържа блясък.
Ако сложим на кантар "ЗА" и "ПРОТИВ" правенето на мормишки, везните ще наклонят в посока "ПРОТИВ"! Мормишката се прави по същият начин, по който се прави и отвесната блесна, с тази разлика, че мормата е миниатюрна (има голяма опасност да си изгориш пръстите с поялника, с киселината, отровните пАри при запояването на оловно/колаената композиция, и не маловажният въпрос- малката и фина кукичка- в следствие запояването- закалката и се губи, или се извърта в неподходящата посока). Да предположим, колега, че си отлял няколко мормишки, следва финото оформяне на "бълхата", полиране, лакиране с "тънък" лак, пробиване на отвор за влакното, без "мустаци" в двата края на отвора, така, че да не се среже влакното. Лесно, лесно, ама не е толкова просто-има си тънкости както на всякъде!
По тази причина, колега, ако искаш ме послушай, не си губи времето с глупости!
Бъдете здрави!
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
anton_bg
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 18:48
Риболов: Спининг

Re: Зимни блеснички

Мнение от anton_bg »

Благодря за изчерпателния отговор, но под мормишка имах предвид зимна блесна
:oops:
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Зимни блеснички

Мнение от sharo1 »

anton_bg написа:Браво колеги много добре сте се справили много риби да хванете с тях.
Искам да попитам каква ламарина използвате за мормишките и дали капачка от консерва би свършила работа. Знам, че има голяма възможност да ръждяса, но знаейки как ги сея надали ще доживеят да ги видя ръждясали :lol: :lol:
anton_bg написа:Благодря за изчерпателния отговор, но под мормишка имах предвид зимна блесна
:oops:
Колега,като се има прред вид ,че зимната блесна ,се ползва предимно за вертикално помпене или за риболов от лодка,не знам как ги
сееш
.

Тука се вижда от колко дебела ламарина се правят,най вече от дръжките на малки лъжички за кафе,поне 1,5 до 2мм ламарина.най лесния вариянт,без запояване,само пробиване и готово.

http://www.youtube.com/watch?v=P1UN_hQd ... re=related

Инъче наистина ,както каза колегата ,месингова ламарина 0,5 до 1мм ,за да може лесно да се сгъва и лъска и лакира или да се никелира след запояване на кукичката.
Мормишката е съвсем друго нещо,съвсем други въдици и съвсем друга техника на риболов
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Зимни блеснички

Мнение от maranzika »

А тва ми е новият шедьовър...(някой май трябва и за реклама да ми плащат)... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Изображение

Изображение

Изображение

Ама рибките все още не я оценяват... :D
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Зимни блеснички

Мнение от Mix02 »

maranzika написа:А тва ми е новият шедьовър...(някой май трябва и за реклама да ми плащат)... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Изображение :D
А сега какво търсене на този елемент ще настане, не е истина! :D
Илияне, ако контурите на новата ти отвесна блесна и със симетрични страни бих я използувал за прототип на лопатка на воблер! Да речем, някой без собствена игра, но пък туича му ще е неповторим :wink:
Бъди здрав, откривателю!
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
Аватар
С.Върбанов
Мнения: 240
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 23:22
Риболов: и пържоли !
Местоположение: Стара Загора
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Зимни блеснички

Мнение от С.Върбанов »

Пробвай с по голям цип от яке тип метълско/рокерско ефекта е ненадминат :wink:
КСР - Стара Загора
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Зимни блеснички

Мнение от maranzika »

piranqta написа:Пробвай с по голям цип от яке тип метълско/рокерско ефекта е ненадминат :wink:
Ооо,и такива имам....
А иначе това е от един несесер за училище на синковеца. :lol: :lol: :lol: :lol:
Иво,хич не разбрах идеята приятелю.... :oops: :oops: :oops: Явно съм прозд.... :lol: :lol: :lol:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Зимни блеснички

Мнение от mitioto »

Илияне, не спираш да ме изненадваш, приятелю!!!

Немам търпение да дойде пролет, та да пробвам подаръците дето ми направи!
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Зимни блеснички

Мнение от maranzika »

mitioto написа:Илияне, не спираш да ме изненадваш,
То аз себе си изненадвам,пък ти си се притеснил за тебе..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Зимни блеснички

Мнение от Mix02 »

maranzika написа:Изображение
Илияне,
за да стане ясно, какво исках да кажа в горния си пост?
Твоят нов "каст-мастер" най-напред го обезоръжаваш от вирбел-карабинка и халка-кука (тройна). След това го налагаш върху парче поликарбонат (lexan) или плексиглас и с чертилка очертаваш контурите на псевдо-блесната (по хоризонталната мислена линия). Изрязваш излишният материал (по начина, по който си изрязваш лопатките за воблерите) и от страната, която ще ти е от долу на воблера, правиш фаска (заклъгление), но не под ъгъл 45 градуса (както са лопатките на "ANTAX"), а под по-малък ъгъл, така, че да запазиш по-голяма част от теглото на бъдещата лопатка. Шлайфаш, най-напред с по-едра шкурка, впоследствие с по-ситна и накрая можеш да полираш цялата заготовка върху памучен или вълнен парцал. Движенията са ти точно такива, все едно шлайфаш с шкурка, без да си даваш зор, с НЕ голям натиск към парцала. (така правя лопатките за воблерите си).
Считам, отговорът ми да е внесъл пълна яснота по въпроса за "Прототип на лопатка за туичингов воблер".
Извинявам се на аФтора на темата, че изместих акцента в съвсем друга посока.
Оглеждайте се за подходящи и подръчни елементи, които могат да са Ви от полза в любимото ни хоби!
Бъдете здрави!
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
Публикувай отговор

Обратно към “Металисти”