Цикада - първата ми, но не и последна

Със сигурност има много фенове на "хеви метъла" сред пишещите в този форум, но не си говорят за рок банди, а за това как сами си правят блесни, цикади, джиг глави и т.н.
Аватар
SKORPION
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Юли 04, 2006 10:19
Местоположение: РАЗГРАД
получил Браво: 1 път

Re: Цикада - първата ми, но не и последна

Мнение от SKORPION »

Това са боите които ползвам

Изображение

Color Works - флуросцветни
Coswos - обикновенни
и лакове за нокти,от евтеняците. но само видове които се разреждат с коресилин/не всички стават/
Оранжевата по средата е българска флуросцветна - но не ми харесва като качество.
Напукан ефект се получава като пръсна от различните марки една върху друга
преди да е изсъхнал слоя.
Разтичане на маркер-много рядко, при по-разреден лак./разреждам само с коресилин/
Лака който ползвам е двукомпонентен и го пръскам през обикновен аерограф с 1,5мм дюза и поне 4 атмосвери налягане.
В галерията ми има достатъчно снимки какво се получава на края.
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Цикада - първата ми, но не и последна

Мнение от jagger1 »

Значи при мен проблема се появява при лакирането с безцветния лак. При нанасянето на отделните цветове преди това няма никакви проблеми. Слоевете стават тънки и плътни, без да се напукват или да стават на шупли. Но в момента в който пръсна прозрачния лак от шпрея, или се получават мехурчета (при тънко пръскане на слоя), или основните цветни слоеве веднага се размекват и се размиват. Слоевете предварително ги чаках да изсъхнат - всеки един по час-два, после преди пръскането с лака престояха 24 часа и тогава пръсках с лак на 4 слоя. Говоря за втората цикада. Всичко се стече още на първия слой, разми се, напука се, стана на мехурчета. Явно този лак не е съвместим с боите, които използвах. Благодаря ти за инфото за боите. Ще се получи накрая, ама то не става от раз :D . Странното е, че на големи площи със същите бои, лак и комбинации не съм имал проблем. Благодаря ти за инфото.

mitenceto89 написа:Супер е станала формата, но защо не избра сферична тежест, за да стане като оригинала?
Ако може, кажи каква е дължината на тялото и грамажа на тежестта, която си ползвал?
Ами нали съм написал по-горе. Такива оливетки имах, а и с тях по-лесно мога да направя експериментите в различни позиции без да лепя оливетката. Със сачма трябва да я залепя и после става по-сложно. Още не съм уточнил нещата. Сега правя само проби. Теглото на оливетката още не съм го уточнил, защото може да се наложи да се сваля от тежестта или да се профилира. Ще пиша за теглото и размерите накрая, когато се получи добре.
Поздрави на всички.
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Цикада - първата ми, но не и последна

Мнение от jagger1 »

Честита Баба Марта на всички. Да е румена, засмяна, здраве и късмет за всички. Да не подминавате рибките, ей. На всяка рибка през март месец - мартеница :lol: .

Ето и развитието на цикадата (като форма, размер и баланс):

С коничната оливетка, монтирана окончателно като позиция:
https://lh6.googleusercontent.com/-lpRn ... G_6221.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;

Използвания шаблон за тялото на цикадите:
Изображение

Следващите три цикади, изработени с овална оливетка и от три вида материал за тялото: Федербронз, федермесинг и неръждавейка - от 0.5 мм (за федербронза) и от 0.6 мм (за федермесинга и неръждавейката):

Изображение

Балансът на трите цикади. За по-лесно, показал съм балансът на цикадите от различните материали съответно на 1-ви, 2-ри и 3-ти отвор на една снимка, като за всеки баланс за съответния отвор, позицията на цикадите е еднаква за всяка една от тях. (спестих по три отделни снимки).

Изображение

Ето и крайния ми продукт в завършен вид на последните цикади (включително и на тази, с коничната оливетка). Едната цикада я оставих в цвят "натюр". Да има и такава. А бе трябва да поработя върху бояджийските си умения още, ама поне малко ги докарах на цвят и шарения :lol: .

Изображение

Последни параметри:

1. Номер 1 (най-горната на снимката - с коничната оливетка):
Тегло: 3.18 грама.
Дължина: 3.4 см.
Цвят: Костуроубиец ( :lol: )
Игра: Добра

2. Номер 2 ( втората на снимката):
Тегло: 2.81 грама.
Дължина: 3.4 см.
Цвят: Костуроубиец ( :lol: )
Игра: Много добра

3. Номер 3 (третата - с мухата):
Тегло: 2.91 грама.
Дължина: 3.4 см.
Цвят: Костуроубиец ( :lol: )
Игра: Много добра

4. Номер 4 (цвят - неръждавейка):
Тегло: 3.02 грама.
Дължина: 3.4 см.
Цвят: Неръждавейка
Игра: Много добра

Следват директни проби на водоема и поне малко късмет. :D
Поздрави на всички.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Цикада - първата ми, но не и последна

Мнение от bai ves »

:D Екстра, екстра стават. Ето лепна ти как да ги правиш. :wink:
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Цикада - първата ми, но не и последна

Мнение от jagger1 »

Ето и следващите ми две творения. По модел на "Cicada". Утежнението "умишлено" съм го разделил - поради липса на цяла оливетка :D . Получи се ОК.
Цикадатите са на боя - преди лак:

Изображение

Поздрави.
Аватар
Spinhead
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 15:42
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 9 пъти

Re: Цикада - първата ми, но не и последна

Мнение от Spinhead »

Браво, Пич :D , харесвам Ентусиазъм, като твоя :wink:
Успех!
Лудоста в Спининга е не по-малка от тази в Изкуството.
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Цикада - първата ми, но не и последна

Мнение от jagger1 »

Ето и последните ми творения (преди лак).

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И една семейна снимка:

Изображение

Поздрави на всички.
Аватар
Spinhead
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 15:42
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 9 пъти

Re: Цикада - първата ми, но не и последна

Мнение от Spinhead »

Браво :wink:!!!!
Лудоста в Спининга е не по-малка от тази в Изкуството.
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Цикада - първата ми, но не и последна

Мнение от jagger1 »

Привет на всички майстори.
Времето застудя и реших да попълня кутийките си с малко нови войничета. От старата войска останаха съвсем малко бойци, преминали през всички изпитания на риболовния фронт. Сражаваха се достойно, като плениха доста опашатки от различен калибър и вид. Вечна им памет и на онези "бойци", които "загинаха" на риболовния фронт и бяха или посяти, или отнесени след люта битка. :D

Та ето малко от подготовката на новите бойци:
Изображение

В момента не съм им зачислил още камуфлажните дрехи, поради което са само по 'бельо' с цвят на бакър (меден шпрей) и съхнат в момента.
Утре - следва камуфлажът.

Разположението на тежестите (3 грама + 2 грама) се оказа доста сполучливо и способства за добрата им игра. Този модел (големина на листото, форма и тежести) се очертава за мен един от фаворитите ми. Оцветяването - според фантазията.

Какво улових със старата гвардия през сезона: Много клен, над 10-тина зъбатки, много костури.
Снимки нямам, защото когато ловя - държа въдица, когато снимам - държа фотоапарат. Двете заедно - вече никога, защото един апарат във водата ми стига Изображение

Поздрави.
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Цикада - първата ми, но не и последна

Мнение от jagger1 »

Привет.
Най-после новите ми цикадки си имат и камуфлажно облекло.
Ето какво се получи:

Изображение

Изображение

Изображение

тази малко я оаках :( :
Изображение

Изображение

Следва лаковото покритие, монтаж на халкичките и на куките. Това - утре. После - зареждам ги в патрондаша за да са в пълна бойна готовност.
Поздрави.
Публикувай отговор

Обратно към “Металисти”