Първата ми цикада.

Със сигурност има много фенове на "хеви метъла" сред пишещите в този форум, но не си говорят за рок банди, а за това как сами си правят блесни, цикади, джиг глави и т.н.
Nissan
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Юли 19, 2011 11:20

Първата ми цикада.

Мнение от Nissan »

Вдъхновен от Майсторчето Страхил и jagger1, реших да пусна и аз първата си тема в този раздел.
Та днес изрових една стара кутия от КТВ (тези, които слагат по панелните блокове). Взех ножицата за ламарина и ...
Изображение
След което, се получи това ...
Изображение
Ламарината, която ползвах е около 0.8 - 1мм.
Изображение
После само оформих стърчащите ръбове с пилата, за да няма нараняване при по-късната и обработка. Очертах и къде ще е местоположението на дупките и мястото на утежнението.
Тук идва и въпроса ми към jagger1, понеже забелязах големият ентусиазъм и ще ме насочиш правилно. Мисля да мина фино на шмиргела, за да я оформя както трябва. След което да и монтирам куките и утежнението. Споделете на правилното място ли съм отбелязал местоположението им. На малките кръгчета, ще са дупките, а големия кръг мисля да е оловото.
Изображение

Съжалявам за лошото качество, но снимките са от тази вечер, липсва ми светлина и свестен фотоапарат. Очаквайте продължение по разработката ми.
Поздрави!
Публикувай отговор

Обратно към “Металисти”