Бюджетни джигг гглави,цикади,тейл спинъри и. т. н...

Със сигурност има много фенове на "хеви метъла" сред пишещите в този форум, но не си говорят за рок банди, а за това как сами си правят блесни, цикади, джиг глави и т.н.
bibobibob
Мнения: 446
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 17:18
Местоположение: БУРГАС
дал Браво: 1 път

Re: Бюджетни джигг гглави,цикади,тейл спинъри и. т. н...

Мнение от bibobibob »

Боядисано е еднократно!Потопих цикадата отстрани на петното с лак и бавно вдигах нагоре с горния ръб право нагоре. Лакът залепва за двете страни едновременно.Прилепва за ламарината чудесно! Днес взех безцветен лак със перла в него и мисля първия слой да е от него ..да видим какво ще се получи :D :D
Hobie Mirage Adventure Island
Аватар
ivan888
Мнения: 72
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 9:10
Риболов: spining
дал Браво: 3 пъти

Re: Бюджетни джигг гглави,цикади,тейл спинъри и. т. н...

Мнение от ivan888 »

Поздравления за труда,може ли някакво инфо за тея пластини за цикадите
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Бюджетни джигг гглави,цикади,тейл спинъри и. т. н...

Мнение от jagger1 »

Благодаря ти bibobibob. Ще изцедя и аз някой друг лак на жената :lol: . Пробите и изкуството, както и прогреса искат жертви. То май после жертвата ще съм аз, ама дано да оцелея след бартера с жената :lol: .
Още веднъж поздрави за шарките. Много добре са станали. Мисля, че ще ги трепеш костуретките, особено с камуфлажния в зелено. Пък и другия. Поздрави. Супер са.

п.п.: Между другото, тази технология я показваха няколко пъти в турските сериали (правеха картини) - мисля, че беше в Долината на вълците. Та оттогава съм се задвоумил да пробвам. Супер са. Радвам им се много на твоите.
bibobibob
Мнения: 446
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 17:18
Местоположение: БУРГАС
дал Браво: 1 път

Re: Бюджетни джигг гглави,цикади,тейл спинъри и. т. н...

Мнение от bibobibob »

Относно ламарината за цикадите, оригиналната е 1мм. Но става и по тънка, последно правих от неръждавейка 0,5 мм.По принцип става всякаква ламарина, но ако е ръждавейка трябва да се боядиса. Ама имайки предвид краткия живот на цикадите, може и да не ръждяса ръждавейката :lol: :lol:, обикновенно завършват по дънните закачки.Дупките за халкичките са 1,5мм, като за неръждавейката се ползват специални бургийки....Ако има още въпроси ..с радост ще им отговарям! :) :)
Hobie Mirage Adventure Island
anton_bg
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 18:48
Риболов: Спининг

Re: Бюджетни джигг гглави,цикади,тейл спинъри и. т. н...

Мнение от anton_bg »

Колега bibobibob първо искам да те поздравя за произведенията ти. И второ искам да попитам ,защото каза, че цикадите могат да се правят и от ръждавейка, за ламарина мога ли да ползвам тази от консервените кутии или ще е тънка и няма да свърши работа??? Благодаря предварително.
Аватар
karidata
Мнения: 1123
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: Бюджетни джигг гглави,цикади,тейл спинъри и. т. н...

Мнение от karidata »

Ама имайки предвид краткия живот на цикадите, може и да не ръждяса ръждавейката
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
stefan_ss

Re: Бюджетни джигг гглави,цикади,тейл спинъри и. т. н...

Мнение от stefan_ss »

anton_bg написа:Колега bibobibob първо искам да те поздравя за произведенията ти. И второ искам да попитам ,защото каза, че цикадите могат да се правят и от ръждавейка, за ламарина мога ли да ползвам тази от консервените кутии или ще е тънка и няма да свърши работа??? Благодаря предварително.
А пък един приятел си ги прави от капачки за буркани,хахахахаха
anton_bg
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 18:48
Риболов: Спининг

Re: Бюджетни джигг гглави,цикади,тейл спинъри и. т. н...

Мнение от anton_bg »

Мда видях един цикад от капачки на буркани, ето така :shock: го гледах :lol: :lol:
stefan_ss

Re: Бюджетни джигг гглави,цикади,тейл спинъри и. т. н...

Мнение от stefan_ss »

anton_bg написа:Мда видях един цикад от капачки на буркани, ето така :shock: го гледах :lol: :lol:
:)
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Бюджетни джигг гглави,цикади,тейл спинъри и. т. н...

Мнение от jagger1 »

За ламаринката на тялото на цикадите:

От всяка ламаринка, която е с дебелина от 0.5 мм до 1 мм може да се направи цикада.
Но: от по-тънките ламаринки (с дебелина 0.5 мм, 0.6 мм, 0.7 мм) се изработват предимно по-малките размери цикади. От ламаринки с дебелина 0.8 мм - 1.0 мм се изработват вече по-големи цикади. Това е свързано с балансирането на примамките.
Второто нещо, с което трябва да се съобразим, когато избираме ламарината е, че ламарината, колкото и тънка да е (от 0.5 мм нагоре), трябва да е твърда и да не се огъва лесно. Или, за тънките ламаринки (0.5 мм до 0.7 мм) трябва да се избягва алуминий или мека мед. За тънки ламаринки в посочените граници на размерите като дебелина, най-добре е да се използва федермесинг, федербронз или неръждавейка. Може и твърда ламарина, която "ръждясва", но тя трябва да се боядиса задължително. Важното е да не се огъва лесно. За размерите на ламарини над 0.7 мм дебелина - каквото си намерите. И както каза колегата, по-бързо ще я загубите в някоя закачка, отколкото да я изчакате да ръждяса. Примамка, която лови ръжда, или я чакате да хване ръжда - риба не хваща.
Поздрави на всички.
bibobibob
Мнения: 446
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 17:18
Местоположение: БУРГАС
дал Браво: 1 път

Re: Бюджетни джигг гглави,цикади,тейл спинъри и. т. н...

Мнение от bibobibob »

:lol: Точно казано!Благодаря!
Hobie Mirage Adventure Island
bibobibob
Мнения: 446
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 17:18
Местоположение: БУРГАС
дал Браво: 1 път

Re: Бюджетни джигг гглави,цикади,тейл спинъри и. т. н...

Мнение от bibobibob »

Ето една идея която ме осени наскоро :D
Изображение

Изображение
Мисля че посмъртно няма да приплъзне туистера :lol: :lol:
Hobie Mirage Adventure Island
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Бюджетни джигг гглави,цикади,тейл спинъри и. т. н...

Мнение от bai ves »

:lol: Харесват ми, браво! И аз така си правя мои модели, не с видия, дори навивам тънка медна тел на оригинала, а може и дебела. бачеее, един път да отърве и щи си имаш добра дупка. За това не си мисли много, а капвай капка лепилце на винта преди да изкараш финално куката. Все пак силиконът не е дърво или желязо, че да издържа толкова. А дори и здрава примамка може да не бъде свежа, тоест остаряла и да не е съответно същата.. :wink:
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Бюджетни джигг гглави,цикади,тейл спинъри и. т. н...

Мнение от jagger1 »

Главите са СУПЕР. И други производители ги правят така (с винтова резба), но твоите са перфектни. На купешките не можеш да различиш, кое е резбата, кое е стеблото :D . Твоите са перфектни. Браво 6+ от мен.

Бай Вес, а бе прав си много. Ама пък като се замисля една силиконка колко живот има, ако хване макс. 10 рибета, то си е направо берекет. Повече от 10 рибета, които я ръфат, дъвчат, дърпат, разкъсват със зъ :x бки - направо си е бонус. Нищо не пречи, на горните глави да се капне пак малко лепилце, преди да се вкара стебълцето в силиконката, ама пък от друга страна трябва всяка силиконка да си я оборудваш с Jig глава. Това е другото. Ако решиш да я смениш, сменяш и джиг главата и силиконката. Ами ако имаш една силиконка (или няколко, но примерно 3-4 от тази "порода"), и ако искаш да сменяш само теглото на главата, а силиконката е една и съща, и ако е лепната.... не е много удобно. Иначе, прав си много. Ама една силиконка (нова), можеш поне няколко пъти да я смениш на различни глави. Та в този ред на мисли, ще ви подскажа нещо на всички, което може и да го знаете, но да не го съобразявате (постете ми):
Та за какво става дума:
Забелязал съм, че различните по тегло Jig глави се правят с различно по дебелина (диаметър) стебло с различна законтряща система (тип "винт", тип "щуцер", тип "кукичка" и т.н.). Говорим за различни по тегло глави в граници на теглото примерно 2-3 грама. На такива глави можеш да монтираш силиконки, които са еднакви по размер (или с малки отклонения в размера). Та ви препоръчвам да направите стеблото и законтрящата върху стеблото част (тип "винт", тип "щуцер", тип "кукичка" и т.н.) с еднакъв диаметър и еднакви елементи на законтряне, след като си ги правите вие сами. По този начин, когато сменяте силиконката върху друг размер (и тегло) глава, няма да се "разбива" отворчето в силиконката върху стеблото. Или поне ще издържи на повече смени. А иначе, една силиконка след 10-тина прехвърляния и монтажа, трябва задължително да се лепне с лепило, ако все още става за нещо :D , без значение, каква е законтрящата система. Но пък всеки сам си има "чалъм" на монтажа и всеки сам си избира. Аз ви споделих своя опит.
Поздрави момчета. Невероятни сте.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Бюджетни джигг гглави,цикади,тейл спинъри и. т. н...

Мнение от bai ves »

Jagger 1, виж сега! Бай вес има над 1500 глави до главата му стоят. Тоз същия има над 1000 силикона под главите до главата му стоят. Аз му казах на Бай Вес да не му пука за нищо и да кърти нови и нови :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: от драскотинката започвам докато усетя де се пука....... :arrow: :!:
Публикувай отговор

Обратно към “Металисти”