Питане за фолио за блесни и клатушки ????

Със сигурност има много фенове на "хеви метъла" сред пишещите в този форум, но не си говорят за рок банди, а за това как сами си правят блесни, цикади, джиг глави и т.н.
Bat Kolio
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Мар 08, 2008 20:40

Питане за фолио за блесни и клатушки ????

Мнение от Bat Kolio »

Здраветйте на всиски колеги майстори на спинингови примамки .:D
Имам следното питане : - след като от есента насам се запалих по спининга , реших да си направя някоя и друга блесничка и клатушка (основно за щука) . Та въпроса ми е следният , от къде или (от какво ) мога да си намеря фолио да зеляпя върху блесничките и клатушките , които съм направил . А също така и от какво мога да си направя халкички (не от обикновена пружинна тел) или къде мога да си купя ?
Благодаря предварителнон на хората дали идеи и отговори !!!
Живи и здрави .
Bat Kolio
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Мар 08, 2008 20:40

Re: Питане за фолио за блесни и клатушки ????

Мнение от Bat Kolio »

Въпроса , евентуално ми е за цветове с фосфорисциращи цветове или някои ярки (превличащи вниманиетона рибките) ?
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: Питане за фолио за блесни и клатушки ????

Мнение от pux »

Здравей, колега!

Фолио - сребърно, самозалепващо - от железариите.
Фолио - цветно, холограмно - от някоя рекламна агенция.
Халкички - може да си навиеш сам от стоманена тел и после да ги закалиш. Иначе краищата на пружинките на химикалките стават също за тая цел :).

Поздрави
Аватар
баш майстора
Мнения: 5791
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1636 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Питане за фолио за блесни и клатушки ????

Мнение от баш майстора »

Самозалепващо фолио можеш да си вземеш от Мосю Бриколаж. Минималното количество мисля беше 20 см., при ширина на ролката около 80 санта, което е достатъчно за бая блесни. Питал съм и в други магазини от тоя тип, но прадаваха само на метър, което е страшно много. Имат поне 10-15 цвята, но като начало можеш да си вземеш сребристо, златисто и червено. За по-добро залепване е хубаво повърхността да се почисти със спирт или ацетон и да се остави добре да изсъхне. Лепиш, като се стараеш да не докосваш лепилото с пръсти и това е. Ако след време се разлепи, повтаряш процедурата. :wink:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Bat Kolio
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Мар 08, 2008 20:40

Re: Питане за фолио за блесни и клатушки ????

Мнение от Bat Kolio »

Благодаря ви за бързите отговори .
Живи и здрави!!! :tup:
tihomir7724
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 10:27

Re: Питане за фолио за блесни и клатушки ????

Мнение от tihomir7724 »

Само като предложение
http://tashev-galving.com/images/items/ ... %20018.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
алуминиева лента за въздуховоди
Bat Kolio
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Мар 08, 2008 20:40

Re: Питане за фолио за блесни и клатушки ????

Мнение от Bat Kolio »

Да с това алуминиевото фолио става много добре , но някъде из форумите бях виждал , как с изострена дървена клечка го правят на различни фигури или на шах-матни квадратчета . След разлепването се получава една много готина светло-сянка. Незнам дали е от голямо значение за активността на рибата или от самата игра на примамката , но нали и на нас трябва да ни хареса :D (y)
Публикувай отговор

Обратно към “Металисти”