Микроклатушки DAN

Със сигурност има много фенове на "хеви метъла" сред пишещите в този форум, но не си говорят за рок банди, а за това как сами си правят блесни, цикади, джиг глави и т.н.
Аватар
iordigd
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Окт 16, 2013 10:46
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 692 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Микроклатушки DAN

Мнение от iordigd »

Благодаря колега!
Не съм правил опити да ги боядисвам прахово. Купил съм си десетина спрея и мислех с тях да опитам като за начало. Като гледам мненията доста колеги са доволни от натуралните медни разцветки. Взел съм си безцветен лак за запечатка. С течение на времето всички потъмняват включително и обработените с огън. Може би трябва да кисна в оцет или сода. Ще опитам нещо за да блесне медта, въпреки, че руснаците предпочитат по-матовите отенъци на медта. Ще се пробват и двата варианта и ще видим на кой ще се хващат най-добре. На мен лично ми харесват повече обгорените, но колегите сами да кажат кой вариант предпочитат.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Микроклатушки DAN

Мнение от maranzika »

Тая вечер се разходих до реката наоколо.Само дребосъци.Пробвах 2 клатушки.На медната дръпнах 2 уклея и 1 кефалче.Беше страшно потъмняла и не беше лъскана изобщо... :wink:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
iordigd
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Окт 16, 2013 10:46
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 692 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Микроклатушки DAN

Мнение от iordigd »

Благодаря за споделения опит. Явно са ефективни и без бояджийска намеса. Това още повече улеснява нещата :D
Ще пробвам на Янтра при първа възможност. Аз от всеки модел съм си оставил с естествени разцветки, но съм ги лакирал за да запазят цвета си. Гледах руснаците си търкат преди всеки риболов медните клатушки с полир-паста и дунапрен за да лъснат.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Микроклатушки DAN

Мнение от maranzika »

Когато искам да е лъскава просто вземам малко тиня(пръст или фин пясък) и с два пръста лекичко я разтривам.За секунди заблестява..... :wink:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
iordigd
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Окт 16, 2013 10:46
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 692 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Микроклатушки DAN

Мнение от iordigd »

Българите сме уникална нация - вярвам в това! Винаги ще намерим начин да се справим!
Шлайф-пастата ти е чудесна колега! :D Намерил си уникално решение! :tup:
Аватар
iordigd
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Окт 16, 2013 10:46
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 692 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Микроклатушки DAN

Мнение от iordigd »

Здравейте колеги!
Случи се така, че по време на големите жеги трябваше да я търся по Янтрата. Ходих една сутрин за два часа, но беше пълно мъртвило. Не реагираше на нищо. На другия ден реших да я търся вечерта. Обиколих няколко места като настоявах най-много на това:

Изображение

Изображение

Отсреща в камъните под върбата имаше голяма щука, но не реагира на предложените от мен примамки.
По късно смених мястото с по-дълбоко и не сгреших още с пристигането на второто подаване ми отнесе микроклатушката. Голяма борба падна на УЛ с 0,14 монофил - голям кеф колеги. Като се показа не можах да повярвам каква щука съм закачил. Мислех си, че на УЛ не се хващат такива риби. Брегът беше много висок и отвесен. Не ме питайте как съм я вадил без кеп /вече ще си го нося с мен/.
Изображение

На тази снимка се вижда триграмовата клатушка:
Изображение

По-късно я измерих, излезе 57 см. Не съм я теглил, защото нямам точен кантар.
Изображение

А ето и красивите места, които се указаха не само красиви: :D
Изображение

Изображение

На следващия ден бях отново там, но имах само три удара, два на микроклатушки и един на Салмо Трил 7 см.
Поздрави и успехи на всички!
DAN
m1tkoo1
Мнения: 43
Регистриран на: Нед Яну 12, 2014 23:07
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 1 път

Re: Микроклатушки DAN

Мнение от m1tkoo1 »

Поздравления колега,за щуката и за хубавите снимки на които си запечатал красивата природа около река Янтра.Няма нищо по-хубаво от това да установиш че блесните,които си изработил собственоръчно ти носят успех и са уловисти.Продължавай все така успех.
Аватар
iordigd
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Окт 16, 2013 10:46
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 692 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Микроклатушки DAN

Мнение от iordigd »

Благодаря за поздравленията и пожеланията колега!

Известно време ме нямаше. Починах си и сега съм на линия.
Казваш да продължавам напред. Аз направих 5 модела, като за единия модел имам два грамажа. Всички модели съм избрал по препоръки във форуми и клипове /основно руски/. Произведох 100 микроклатушки, които вече в такова количество не са ми необходими. За риболов използвам не по-вече от 20-30 броя.
За да правя нови клатушки се нуждая от препоръки, кои модели са добри и си заслужава да бъдат правени ръчно, за да си късаме спокойно. Моля колегите с опит да споделят, кои модели се представят добре в БГ условия. Аз ще имам грижата за направата им. :D
Предлагам също така, ако има колеги, които имат някоя любима блесна и тя вече не се произвежда да пишат във форума или на лични. Ще намерим начин да удължим живота на добрите клатушки. :D
Разчитам на вашата активност колеги!

Ако някой колега си хареса нещо от това, което правя или иска да направя друг модел да пише на лични, за да не нарушаваме правилата на форума.

Вече започнах боядисване със спрейове на тези микроклатушки, които ми останаха небоядисани и скоро ще кача снимки.
Привет на всички!
Аватар
iordigd
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Окт 16, 2013 10:46
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 692 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Микроклатушки DAN

Мнение от iordigd »

Малко снимки на боядисани със спрей клатушки. Може да се поиграе още малко за ефекти със мрежички и други подобни, но аз бързам да ви ги покажа. :D

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Микроклатушки DAN

Мнение от Д.Граховски »

Уникални са станали. :tup:
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
iordigd
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Окт 16, 2013 10:46
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 692 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Микроклатушки DAN

Мнение от iordigd »

Благодаря колега! Радвам се, че ти харесват!
Аватар
iordigd
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Окт 16, 2013 10:46
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 692 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Микроклатушки DAN

Мнение от iordigd »

Лакирани са два пъти с водоустойчив лак за метал, който е под формата на спрей. Лака е на същата основа на каквато са и боите за да няма изненади след това. :D
Аватар
iordigd
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Окт 16, 2013 10:46
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 692 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Микроклатушки DAN

Мнение от iordigd »

Съсредоточаваме се върху микроклатушките!!!
Избрах си три клатушки от тези от предходната страница и ги лакирах с разноцветен брокат. Мисля, че се получи добре:
Изображение
Аватар
iordigd
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Окт 16, 2013 10:46
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 692 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Микроклатушки DAN

Мнение от iordigd »

Първо искам да благодаря на модератора, който е свършил страхотна работа! :tup:
А сега искам да ви покажа новите си произведения. :D
Реших да направя опит да се пробвам в малко по-тежка категория. Дълго време не набирах смелост, но един колега си направи поръчка на любима блесна в меден цвят и аз приех предизвикателството. :D Благодаря на колегата! :D
Отне ми няколко седмици бачкане и вълнения, и ето резултатите:

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
баш майстора
Мнения: 5791
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1636 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Микроклатушки DAN

Мнение от баш майстора »

iordigd написа:Благодаря на колегата!
Не, колегата ти благодари! :D
Циклопите на Данчо са наистина много добри. Подхвърлих му идеята понеже незнайно защо Мепс не правят такава разцветка, а за мен медта е един от най-уловистите цветове. За моя радост той бързо се нави и ето го резултата. При съпоставяне с оригинала не откривам никаква разлика във формата и огъването. Сега остава да се докажат и в боя, в което нямам никакво съмнение! :D
Изображение

Мъниците също са страшни симпатяги. :wink:
Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Публикувай отговор

Обратно към “Металисти”