Лак за плувки

В този форум може да намерите информация за това как се правят стойки, платформи, ледобури, поводи ...
KOP
Мнения: 730
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 16:27
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Лак за плувки

Мнение от KOP »

Колеги, почна да пие вода една от любимите ми плувки. За жалост, не мога да намеря подобна в търговската мрежа. Описах случая в подфорума "Риболов на леко". От там ме препратиха да питам и тук. Може би някой знае кой лак е най-добър за връщане към живот на една изключителна плувка?
borcata
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Фев 12, 2007 11:25
Местоположение: София/Монтана

Мнение от borcata »

Колега, според мен с Яхтен лак ще стане много добре. Само нанасянето трябва ти да си избереш. Или я потапяш или с четчица.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Бре, Калине, не те насочих у подфорума, а ти казах да се разбереш с некой от майсторите за 10-тина капки лак - от прима виста се сещам за Виктор-Викик и Тео-Фишермана. А яхтения е по-тежък и от епоксито...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Мнение от minkata »

Я кажи сега виждат ли се пукнатини по лака или не? Ако да - отиваш и си купуваш бизон епокси(шото е няй-рядко измежду себеподобните и се стича), слагаш маалко повечко от втвърдителя за да стане още по-течно(лични наблюдения) и мажеш където трябва на тънко. Ако не се виждат - яхтен лак, разреден бая и така.
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Мнение от pux »

minkata написа:, ....слагаш маалко повечко от втвърдителя за да стане още по-течно...
Моите наблюдения от работата с епоксидната смола на Бизон (5 мин.) са, че ако сложиш повече втвърдител ще остане меко, ако другия компонент е повече ще се втвърди, но по-бавно. Така че най-добре да се смесват (компонентите) на равни части или по-добре с малко по-малко втвърдител (лично мнение).

А колкото до плувката - с безцветен акрилен авто-спрей става най-тънко, леко и бързо.

Поздрави.
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Мнение от minkata »

Да по-мека остава, но при полагане е с по-малка плътност и ще му влези хубаво в процепите.
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Предполагам помните някои от вас плувките, които миналата година направих и ви показах. Боята няма пукане. Влакното много трудно наранява тялото и плувката носи почти колкото марковите със същия размер.
Така че пробвайте всякакви бои и лакове на водна основа. Това е моя съвет.
С внимание към детайлите
KOP
Мнения: 730
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 16:27
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Мнение от KOP »

Благодаря на всички колеги за изчерпателните съвети
Аватар
johny
Мнения: 635
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 20:18
Местоположение: София

Мнение от johny »

kalinux написа:Така че пробвайте всякакви бои и лакове на водна основа.
Мерси за идеята Калине! Аз отдавна съм се замислял за тях. Ползвал съм такъв (някакъв чешки беше) за...нема значение, че много дълго ще стане, но беше подложен на зверски условия - дъждове, слънце, студ, жега, механична интервенция в продължение на близо 2г. и в крайна сметка имаше само повърхностни драскотини.
"Животът е това, което ти се случва докато си правиш други планове" - Джон Ленън
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Мнение от minkata »

Джони няма да ти казвам колко много ме заинтригува! Сподели марка, модел - бе сподели нещо много ще е полезно за всички.
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Сократес е марката - чешки или полски - едно от двете. Такива ползвам. Хубави са много, но не бих отказал да пробвам и други фирми, ако имам избор. Но български НЕ. Особено ако са седяли по складовете през зимата на студено. Пазете ги от измръзване!
С внимание към детайлите
Аватар
johny
Мнения: 635
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 20:18
Местоположение: София

Мнение от johny »

Минка, Калин е по-запознат в случая. Аз работех на сергия на пазара на "Борово", ама преди 6-7г., не на сегашните покрити сергии. Та тогава като вали - вали, кото пече слънце - пече, зимата минус двадесет и ... градуса, като се напече лятос "железния град" е плюс четиридесет и ... градуса. Бях си направил два дървени стелажа, един разглобяем и един цял и всеки ден сглобявай-разглобявай, подреждай стока, махай я и т.н. За по-добър фасон реших да ги боядисам и по идея на мой познат взех водоразтворим лак. Цвета беше "махагон" (ебати смеха - махагонов стелаж на сергия - да бе :mrgreen: ), ма това в случая не е важно. Съхне доста бързо - след някой и друг час е готов за втора ръка (при това боядисвах в един дъждовен есенен ден на терасата), а и не мирише. Дори след няколко дена, като е изсъхнал (полимеризирал) напълно стои някак си по-мек на пипане. Дано да съм бил полезен с нещо. Аз лично не съм пробвал да си правя сам плувки и воблери по ред причини (нямам инструменти, вързан съм в ръцете и т.н.), но който има желание - да пробва. Тези лакове и бои се продават почти на всякъде, където се продават блажни бои.
"Животът е това, което ти се случва докато си правиш други планове" - Джон Ленън
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Точно така - водоразтворимите по принцип са по-меки и по-еластични, което им дава предимство при плувките например да не се напукват. И най-важното е, че са доста леки.
С внимание към детайлите
galenik
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 19:23
дал Браво: 100 пъти

Re: Лак за плувки

Мнение от galenik »

Колеги ако искам да прелакирам наново лакикана плувка трябва ли да шкуря стария лак.
Благодаря за отговора.
Публикувай отговор

Обратно към “и Други”