А това е новата ми разработка

В този форум може да намерите информация за това как се правят стойки, платформи, ледобури, поводи ...
Аватар
toto57
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Окт 14, 2008 23:11
Местоположение: Радомир

Мнение от toto57 »

venci72 написа:toto,майстор си ,евала ти прайм ,вчера нещо стана на въпрос та да те питам ,значи тоя моя човек миньоро ,има те такъв стол

http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=1433

та иска да има облегалка , може ли да стане и коко пари че струва облегалката
Здрасти Венци,

Проблема при фабричните столове е тясната 29 см. седалка, при която използването на такава облегалка:

Изображение

би предизвикало страхотен дискомфорт и болки в кръста, вместо обратното!

Моята седалка е 36 см. /аз съм слаб/, а за колеги с по-големи седалищни части я правя 40 см. Тогава облегалката изпълнява точно функцията, за която е предназначена!

Преди имах Мавер и си бях направил такава облегалка:

Изображение

която е отдалечена от седалката и върши работа. Прави се от стар канцеларски стол, но има особености при изработката и, за което мога да помогна със съвет.

Поздрави, Радко
Ако разбираш, колко малко време ще си жив и колко дълго ще си умрял, тогава ще си помислиш как да живееш!
Аватар
toto57
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Окт 14, 2008 23:11
Местоположение: Радомир

Мнение от toto57 »

kozeboy написа: Викаш да не се занимавам с пущиняци :lol: :lol: :lol:
Можеш ли да огънеш подобен вид рамка от квадратен профил?
Здрасти Коце,

Огъването на квадратен профил от алуминий, дори и при наличието на машини, каквито нямам, е невъзможно! Алуминия се къса!

От тънкостенен железен профил няма проблеми, но това ще утежни платформата!

А и при такава конструкция, седалката не може да се регулира по височина!

Поздрави, Радко

п.п. Абе айде, аз съм събота и неделя на работа, ама вие с Венци не откривате ли? :lol: :lol: :lol:
Ако разбираш, колко малко време ще си жив и колко дълго ще си умрял, тогава ще си помислиш как да живееш!
Аватар
toto57
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Окт 14, 2008 23:11
Местоположение: Радомир

Мнение от toto57 »

Моята конструкция на платформата, освен реглажа на седалката по височина, има и доста други предимства:

По-голяма стабилност, тъй-като захващането на краката не е в 6, а в 10 точки! Нема начин да паднеш! :lol: :lol: :lol:

Освен това, може да се използва така:

Изображение

С най-необходимото под седалката да я носиш в раница или да си я качиш на багажника на колелото:lol: и да отидеш на лайт риболов с директен или фидер!

Или пък така:

Изображение

и да си носиш и щеката! :lol:

Коце, продадъх си мавера MX3000, който има реглаж по височина и си направих по-скъпа! Защо ли???

Изображение

Защото отговаря на всичките ми изисквания за оборудване на една рибарска платформа и най-вече не ме изморява!

В автокъщата, където работя седя по цял ден на нея а и охраната я ползва нощно време за вишка :lol: и никой не се е оплакъл от болки в кръста!

Това е!

Поздрави и успешен риболовен сезон на всички колеги!

Радко
Ако разбираш, колко малко време ще си жив и колко дълго ще си умрял, тогава ще си помислиш как да живееш!
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Коце »

toto57 написа:Коце, продадъх си мавера MX3000, който има реглаж по височина и си направих по-скъпа! Защо ли???
Е как защо? Защото можеш, за това. Амбицираш ме да оборудвам и аз мазето и да почна да кроя разни неща! :)
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
toto57
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Окт 14, 2008 23:11
Местоположение: Радомир

Мнение от toto57 »

kozeboy написа:
toto57 написа:Коце, продадъх си мавера MX3000, който има реглаж по височина и си направих по-скъпа! Защо ли???
Е как защо? Защото можеш, за това. Амбицираш ме да оборудвам и аз мазето и да почна да кроя разни неща! :)
Еми хайде де! :lol:

Ако се окаже, че и ти можеш, да си оборудваме едно общо "мазе" и да ги започваме серийно! :lol:
Ако разбираш, колко малко време ще си жив и колко дълго ще си умрял, тогава ще си помислиш как да живееш!
indalo
Мнения: 946
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 20:07
Риболов: на плувка/ щека, уип, директен, болонеза, мач
Местоположение: Перник

Мнение от indalo »

Е докато ги почнете, аз ще съм горд притежател на един такъв стол. Даже си го дооборудвах. Имам си и двете скари и се чувствам супер с него. А нетежа малко. Към 115те съм, спортна натура, както ме описа Корса. :D Засега нема мърдане. Радко цар си. :D
Аватар
TeHeB
Мнения: 545
Регистриран на: Вто Апр 27, 2010 14:11
Местоположение: Burgas
получил Браво: 1 път

d

Мнение от TeHeB »

Поздравления , идеална е :wink:
Аватар
toto57
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Окт 14, 2008 23:11
Местоположение: Радомир

Мнение от toto57 »

Тук таме я боядисах, мисля че така е по-добре!

Изображение
Ако разбираш, колко малко време ще си жив и колко дълго ще си умрял, тогава ще си помислиш как да живееш!
Аватар
toto57
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Окт 14, 2008 23:11
Местоположение: Радомир

Мнение от toto57 »

А това е един лайт вариант с нов вид напречна греда!

Захващането е същото като на краката на платформата и не ги драскат и нараняват!

Вертикалите са Ф25 и могат да се слагат стандартни прикачни!

А здравината и стабилноста на гредата са почти като на парапет на тераса! :lol:

Изображение
Ако разбираш, колко малко време ще си жив и колко дълго ще си умрял, тогава ще си помислиш как да живееш!
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 356 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Мнение от MapuaH »

Радко, майстор си от всякъде погледнато !!! Евала !!!

Я да те питам, трябват ми две прикачни за чадър. Платформата е Риф с 25-ци крака. Дай инфо на лични колко парички ще ми струват, както и масичката, която е на твоята платформа. Благодаря предварително.

Поздрави
Мариан
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
toto57
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Окт 14, 2008 23:11
Местоположение: Радомир

Мнение от toto57 »

Някои нововъведения!

Вече не си пренасям нещата на ШЕС пъти, както казва Корсата! :lol: :lol: :lol:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Ако разбираш, колко малко време ще си жив и колко дълго ще си умрял, тогава ще си помислиш как да живееш!
Аватар
antivik
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2010 10:42
Риболов: На леко, на тежко, от време на време спининг.
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от antivik »

toto57 написа:
kozeboy написа: Викаш да не се занимавам с пущиняци :lol: :lol: :lol:
Можеш ли да огънеш подобен вид рамка от квадратен профил?
Здрасти Коце,

Огъването на квадратен профил от алуминий, дори и при наличието на машини, каквито нямам, е невъзможно! Алуминия се къса!

От тънкостенен железен профил няма проблеми, но това ще утежни платформата!

А и при такава конструкция, седалката не може да се регулира по височина!

Поздрави, Радко

п.п. Абе айде, аз съм събота и неделя на работа, ама вие с Венци не откривате ли? :lol: :lol: :lol:
Извинете за намесата, не съм голям специалист, но на времето в часовете по шлосерство ни учеха, че при огъване на тръби и профили е добре да се напълнят с пясък. Намалява се деформацията и не се късат, до колкото си спомням. Ако искаш пробвай, дано съм ти бил полезен.
Гат рибата неще - НЕЩЕ!
Аватар
toto57
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Окт 14, 2008 23:11
Местоположение: Радомир

Мнение от toto57 »

antivik написа: Извинете за намесата, не съм голям специалист, но на времето в часовете по шлосерство ни учеха, че при огъване на тръби и профили е добре да се напълнят с пясък. Намалява се деформацията и не се късат, до колкото си спомням. Ако искаш пробвай, дано съм ти бил полезен.
Мерси за идеята, макар че това се прави за да не се мачкат тръбите, а не да не се късат! При железните става, но алуминия е друга риба :lol: , особено когато е квадратен или правоъгълен профил!

Поздрави и много риби!

п.п. Между другото, на Дарец съм проходил за риба!
Ако разбираш, колко малко време ще си жив и колко дълго ще си умрял, тогава ще си помислиш как да живееш!
Аватар
toto57
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Окт 14, 2008 23:11
Местоположение: Радомир

Мнение от toto57 »

Лека промяна на фейса:lol:

Изображение
Изображение
Ако разбираш, колко малко време ще си жив и колко дълго ще си умрял, тогава ще си помислиш как да живееш!
Аватар
Pedro
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 22:06
Местоположение: Ruse
получил Браво: 1 път

Мнение от Pedro »

toto57

Изображение

Колела, джанти - двигателя обаче не мога да видя къде си го сложил :D

Евала имаш от мене ! Също много обичам да си конструирам нещата
в най-различни сфери и знам какво е, знам и какъв е кефа от добре свършената работа.
Аз вашия риболов не го практикувам, но ме впечатли мерака ти.

P.S. Може и да знаете, но напомням за един забравен начин за огъване на тръби.Затапва се тръбата, пълни се с вода и се слага евентуално втора тапа.И ако е зима и студ - навън, като замръзне се огъва лесно като Ф-и...пробвал съм и с алуминий -тръба,става.
Който има възможност да я пъхне в по-голям фризер, става по всяко време.
Последно промяна от Pedro на Вто Сеп 28, 2010 13:27, променено общо 1 път.
Публикувай отговор

Обратно към “и Други”