Чашка за къпинг

В този форум може да намерите информация за това как се правят стойки, платформи, ледобури, поводи ...
Аватар
tursesht
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Яну 27, 2006 10:33
Местоположение: София

Чашка за къпинг

Мнение от tursesht »

Това което може да си направим бързо и лесно е чашка за подаване на бели червеи,кълцани торни,пелети,жито,а защо не и малки топчици захранка за щеката.Това не е къпинг за захранване,а по скоро за дохранване по време на риболов,аз ползвам такова проспособление,когато ловя на не големи дълбочини да подавам по някое червеиче,докато плувката ми седи във водата.Това кара бабушките да стават хищни,като пирани :lol: Стига думи,ето как се прави:
Необходими материали:лепило,дебела изолация от проводник,може парче не много твърда тръбичка ПВЦ стига да намерите подходящият размер де :? и най-важното - кутийка от лента за фотоапарат,вече рядко се среща подобно нещо,поради развиващите се технологии и навлизане на цифровите фотоапарати,но все пак ако нямате,може от най-близкото фото да си намерите :twisted: Изображение
Когато имате всичко налично сме готови да започваме.Взимате кутийката и я изрязвате с резец (аз предпочитам осътр нож,защото резците са непредвидими и може да отплесне или да се счупи и да се порежете жестоко и безмилостно-все едно снимате филма Тексаско клане :lol: )После слагате парчето от излоация или тръбичка,ако е тръбичка трябва да е една идея по тясна от върха за да захване здраво и да не мърда,а ако е изолация е хубаво като я слагате на щеката да сложите най-обикновенни ластичета за да притегнете да не мърда.Та след като сложите,въпросното парче се залепва за кутийката с лепилце,малко е играчка,амаа...
Изображение
След това,пробивате капачката колкото да може да преминава по един червеи бял през нея,ако искате да ползвате чашката за бавно захранване просто слагате капачката и обръщате надоло с капачката и така си ловите :wink: А когато искате да подадете пелети или повече червей,просто махате капачката :P Горе доло това трябва да стане в готов вид :lol:
Изображение
Дано да ви хареса и ако някои си направи да сподели върши ли му работа 8)
На лошото отвърни с добро,а на доброто по съвест!
SaSho-Sensas
Мнения: 554
Регистриран на: Чет Дек 31, 2009 19:31
Риболов: Риболов на шаранови риби.
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Мнение от SaSho-Sensas »

Да хубове е станало.Но мисля че вече има създадена такава тема
Модерен риболов на шаран.
Аватар
tursesht
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Яну 27, 2006 10:33
Местоположение: София

Мнение от tursesht »

Колега,не знам дали си се разровил в другата тема и дали си разгледал,но там е направено по друг начин,а за бавно подаване на червей не става :? А и в краина сметка всеки има право да пуска теми за едно и също нещо,защото така се развиват идеите. :wink: (макар това да не е едно и също) :!: Никои не карам да я чете,ако админите сметнат,че съм засегнал другата тема или самият автор Kozeboy не му допада идята нека ми прати ЛС и аз сам ще изтрия темата или ще поискам някои от отговарящите за саита да го направи :roll: Поздрави на всички,които темата им хареса :P Просто исках да представя нещо интересно и полезно :wink:
На лошото отвърни с добро,а на доброто по съвест!
Riboko
Мнения: 792
Регистриран на: Нед Фев 14, 2010 19:45
Местоположение: София

Мнение от Riboko »

Не се засягай брат, темата си е много готина и полезна ! :D
Няма малки и големи, има хванати и изтървани!
Аватар
tursesht
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Яну 27, 2006 10:33
Местоположение: София

Мнение от tursesht »

Riboko мерси,опитвам да не се засягам,просто по някога ме хваща яд,като някой спами излишно :? :lol: :lol: Нищо лично спрямо Сашо94 де,всеки изразява свободно мнението си :D и все пак се радвам,че ти е харесало :wink:
На лошото отвърни с добро,а на доброто по съвест!
SaSho-Sensas
Мнения: 554
Регистриран на: Чет Дек 31, 2009 19:31
Риболов: Риболов на шаранови риби.
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Мнение от SaSho-Sensas »

Най накрая някои да обясни без нерви нещо.Както ти казах по горе наистина се е получило хубаво творение.


Поздрави. Сашо :lol:
Модерен риболов на шаран.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Коце »

tursesht написа:Никои не карам да я чете,ако админите сметнат,че съм засегнал другата тема или самият автор Kozeboy не му допада идята нека ми прати ЛС и аз сам ще изтрия темата или ще поискам някои от отговарящите за саита да го направи :roll: Поздрави на всички,които темата им хареса :P Просто исках да представя нещо интересно и полезно :wink:
Колега, тук е място за творба и всеки прави каквото му дойде на акъла :D :D :D
Никой не се е обидил, нито пък засегнал. Аз скоро мисля да си направя подобно на твоето изобретение, но от шоколадово яйце, с точно такава дупка, но малко по-широка. :wink:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Ludia Shekspir
Мнения: 122
Регистриран на: Пет Мар 23, 2007 16:50
Местоположение: София

Мнение от Ludia Shekspir »

Нека автора на темата разясни как се замята топсета когато капачката на кита е махната :lol: :lol: .Нали всичко ще се распилее в скута му. :lol:
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Ludia Shekspir написа:Нека автора на темата разясни как се замята топсета когато капачката на кита е махната :lol: :lol: .Нали всичко ще се распилее в скута му. :lol:
А какво трябва да те накара да замяташ без капачка или просто не си разбрал за какво точно се ползва по-горе изобратеното нещо ?
Ludia Shekspir
Мнения: 122
Регистриран на: Пет Мар 23, 2007 16:50
Местоположение: София

Мнение от Ludia Shekspir »

Платика има абзац па горе в които се казва че се ползва нещото за зърна и пелети. А с търсещиа се знаем та затова. :D
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Ludia Shekspir написа:Платика има абзац па горе в които се казва че се ползва нещото за зърна и пелети. А с търсещиа се знаем та затова. :D
Ясно. Надявам се не си решил, че си търся повод да се заяждам. Аз без да съм прочел, че това е за пелети предположих, че е една хитра джиджавка за бял червей която лично аз бих ползвал на определени места :)
Ludia Shekspir
Мнения: 122
Регистриран на: Пет Мар 23, 2007 16:50
Местоположение: София

Мнение от Ludia Shekspir »

За червеи и аз бих ползвал,а интересно линията не се ли оплита в кита при вадене.
sokingr
Мнения: 80
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 9:15
Местоположение: Пловдив

Re: Чашка за къпинг

Мнение от sokingr »

колеги погледнете и една идея от тук http://www.frenzee.co.uk/products-precisionpots.php" target="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “и Други”