Клещи за сом

В този форум може да намерите информация за това как се правят стойки, платформи, ледобури, поводи ...
Аватар
joko_jo
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Дек 29, 2010 21:28
Местоположение: Димитровград
получил Браво: 1 път

Клещи за сом

Мнение от joko_jo »

Реших да си направя клещи за сом който видях в
http://www.e-fish.bg/product/2187/kleshti-za-som.html" onclick="window.open(this.href);return false;
след дълго мислене и чертане се получи нещо подобно, клещите са направени от 4мм, пластината с зъбците от 2мм, а двете оси отпред от 8мм, всичко от неръждавейка. Само дето не е пробвано още, но се надявам да работят и в най-скоро време да се тестват :D

Изображение

Изображение

Изображение

ето и малко видео: http://vbox7.com/play:97bcbc3013" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Клещи за сом

Мнение от bai ves »

На мен ми харесват как си ги направил :!: Изглеждат здрави. А не трябва ли да има нещо като зъб на челюстите? Ако рибата се развърти......неизморена. То ясно, че се самозключват и ще пуснеш щипката. Ама за всеки случай. :roll: :wink:
Аватар
joko_jo
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Дек 29, 2010 21:28
Местоположение: Димитровград
получил Браво: 1 път

Re: Клещи за сом

Мнение от joko_jo »

за допълнителната сигурност въжето минава през двете дръжки и колкото повече се дърпа толкова повече стягат, но тази идея за зъба е идеална ще помися в/у нея за следващият чифт :wink: :wink: :wink:
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Клещи за сом

Мнение от bai ves »

Най- добре се посъветвай със сомаджиите, ако нямаш бол опит. Те да ти кажат тактиките при увисване и борба за захващане от лодка.Щото от бряг е друго. Не, че не става но няма време. Иначе пре спокойно със самозацепваща контра пружина можеш да правиш грипове. И ако има чалъм един мини за мен, за в бъдеще :oops: :wink:
Аватар
joko_jo
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Дек 29, 2010 21:28
Местоположение: Димитровград
получил Браво: 1 път

Re: Клещи за сом

Мнение от joko_jo »

bai ves написа:Иначе пре спокойно със самозацепваща контра пружина можеш да правиш грипове. И ако има чалъм един мини за мен, за в бъдеще :oops: :wink:

да ти кажа нямам никаква представа каква е тази пружина ама ако можеш да ги нарисуваш предполагам че ще ти направя :wink: :wink: :wink:

имам рапалски щипки уш за големи риби ама верваими не са за големи сомове, заради тях безмалко един 60кг да стане геле :wink: :wink: :wink: та от там се хванах с тези клещи :wink: :wink: :wink:
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Клещи за сом

Мнение от bai ves »

Имах в предвид спусъчни. Тоест при отворени щипки, след щракване да не се отварят, те самозаключват се. Като на грипера ти обаче да имат стоп.
Аватар
joko_jo
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Дек 29, 2010 21:28
Местоположение: Димитровград
получил Браво: 1 път

Re: Клещи за сом

Мнение от joko_jo »

малко бавно зацепвам последно време (че харда ми е пълен)

нещо такова със система за заключване


Изображение
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Клещи за сом

Мнение от bai ves »

:wink: Да, нещо такова, но яко !
Публикувай отговор

Обратно към “и Други”