надуваема лодка

В този форум може да намерите информация за това как се правят стойки, платформи, ледобури, поводи ...
lubak
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 16:46
Риболов: сладководен

надуваема лодка

Мнение от lubak »

Здравейте,
В момента правя надуваема лодка. За модел използвам Зандер с дължина 3. За сега не мога да реша проблема с твърдото дъно. Оригиналът е с алуминиево дъно. Оказа се, че във фирмите за ал.профили няма подобни. Вариантът е да направя дървено дъно.
Колеги, ако някой може да ми помогне с информация по този въпрос ще съм му много благодарен.
Bokser
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Дек 29, 2011 12:30
Местоположение: Благоевград
получил Браво: 1 път

Re: надуваема лодка

Мнение от Bokser »

Я пусни някоя снимка, че звучи интересно това начинание. :wink:
lubak
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 16:46
Риболов: сладководен

Re: надуваема лодка

Мнение от lubak »

В момента съм разкроил материала. Още не съм започнал сглобяването. При мен е само оригиналната лодка, на която съм направил подробни снимки с различните детайли. Закупих оригинални части, като завършващите конуси, държачите и застопоряването на греблата, дюзите за надуване, отводняването на транцевата дъска и други дреболии. Транцевата дъска стана по-дебела - 4,5 см. Оригиналната е 4 см и сега ще трябва да изтъня в зоната на застопоряване на отводняването. Транцевата дъска ламинирах с РVС брезент и стана много добра. Искам да съм наясно с дъното. Ако не намеря вариант за твърдо дъно ще го направя "полу твърдо" - с прилагането на един специален мехурчест полиетилен. Разбира се не съм го пробвал и не мога да твърдя, че ще се получи.
dinko.kolev
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 21:51
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: надуваема лодка

Мнение от dinko.kolev »

Ще е много интересно и полезно ако опишеш от къде взе материала за лодката; другите материале, някоя снимка чертеж и др.
lubak
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 16:46
Риболов: сладководен

Re: надуваема лодка

Мнение от lubak »

Материалът е брезент промазан с РVС. Оригиналната лодка е с материал с тегло 1050 гр/м2. Прототипът, който правя е с лек материал - 680 гр/м2. Искам да го сглоба (слепя) и ако всичко е точно ще си направя лодката с материал 900 гр./м2. Ако се наложи да правя на приятели - ще работя с 1050 или 1200 гр./м2. Материалът си го внасям от Германия, тъй като фирмата ми се занимава с подобна дейност.
Ще покажа и снимки, но на по-късен етап. Просто не остава време за начинанието. А днес съобщиха, че е излязал много паламуд по морето и май ще отпашим към Приморско за няколко дни.
Аватар
6tukara
Мнения: 196
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 18:00
Местоположение: София
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: надуваема лодка

Мнение от 6tukara »

Чакаме развитие и снимки.
Ако има риба и на бастун че се хване
Станимир
Мнения: 1760
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: надуваема лодка

Мнение от Станимир »

Наскоро си сложих врата на гаража, всъщност по-скоро охранителна ролетка мисля че се води... направена е от метални (стоманени?) профили, които се намушват един в друг. Видяха ми се не много тежки, а и ако направиш дъното от такива профили ще може да се навива на руло за по-удобен транспорт... На монтажниците им останаха два профила, които естествено прибрах, мога да ги премеря да те ориентирам за тегло ако искаш. Доколкото знам има и такива профили, но не плътни а перфорирани, които ще са още по-леки.
Поздрави и успех в начинанието! :)
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
jiro
Мнения: 68
Регистриран на: Вто Авг 13, 2013 23:05
Риболов: подводен риболов ,тролинг,спиннг
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: надуваема лодка

Мнение от jiro »

Ползвай морски шперплат-по лек ,не корозира а и на хубавите лодки слагат шперплатово дъно.По принцип е около 100 лв квадрата на хубавия но най добре ,автоморги за бусове, товарното отделение е направено точно от водуустойчив 10мм шперплат после една хубава боя и си готов.На заварка ли ще я правиш лодката или на лепене?
Публикувай отговор

Обратно към “и Други”