Кошнички за силно течение

В този форум може да намерите информация за това как се правят стойки, платформи, ледобури, поводи ...
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Re: Кошнички за силно течение

Мнение от butnik »

Следя редовно излетите ти и разбирам,че ловиш почти винаги в кански условия,които явно пречат за нормалната позиция на фидера :wink:
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
kirko999
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Окт 25, 2012 20:40
Риболов: Морски и сладководен
Местоположение: Бургас

Re: Кошнички за силно течение

Мнение от kirko999 »

От какво дърво точно правиш калъпа
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: Кошнички за силно течение

Мнение от outsider »

Извинявай , колега - не бях видял въпроса. Kалъпа е от Моаби - твърда порода дървесина от Африка. На такова попаднах , просто - бук или друго твърдо дърво ще ти свършат работа , отливал съм и в чам , но не е подходящ за изрязване на "зъбите" на кошничките , само за плоски форми.
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
kirko999
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Окт 25, 2012 20:40
Риболов: Морски и сладководен
Местоположение: Бургас

Re: Кошнички за силно течение

Мнение от kirko999 »

Мерси :D
На мен ми трябва за плоски и мисля че от чам ще ми свърши добра работа
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: Кошнички за силно течение

Мнение от outsider »

...големия ,лош Аут го апе камилата яко!  :lol: :lol: :lol:   В тая връзка , пак запретнах ръкави .

Първо - бърза матрица от дрЪво. Любим матрЯл ,кво да се прави   :wink: :

Изображение

Оттам , с леки грешки на растежа ( на първо четене отлях ЧЕТИРИ различни форми , които И ЧЕТИРИТЕ се оказаха с абсолютно един и същ грамаж!!! :mrgreen: :mrgreen: ) , стигнахме до това:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

  :twisted: :twisted:

...малка пробна серия   8)  , като се види дали върши работа , минавам на серийно производство. Тук са от 40 , 50 и 60 грама.

С това вдъхновението ми не се изчерпа! Най-накрая си купих нитачка...как съм живял без нея досега?   :D  Благодарение на този вълшебен  инструмент , за производството на леки хранилки вече не е нужно да се "леe куршум " - директно от лентата става това :

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Мисля , че вече сте разбрали - пластмасовата мрежа ми стана любим материал през изминалия сезон. :tup:
Все посягам първо към кошниците от нея , като правя монтаж на брега... Така че , когато Дренан взе да дава фира , рециклирането беше очевидно :

Изображение

Изображение

.... през лятото отсрещния бряг ще стане много опасна зона!!!  :twisted:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Публикувай отговор

Обратно към “и Други”