Берковски ледобур

В този форум може да намерите информация за това как се правят стойки, платформи, ледобури, поводи ...
madaneca
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Окт 14, 2009 8:43
Местоположение: Мадан

Берковски ледобур

Мнение от madaneca »

Преди 2 месеца отидох в един рибарски магазин и си накупих 1,2 малки въдички и 10-20 мормишки с идеята да се запаля по зимния риболов(май няма да е този сезон). Попитах колко струват ледобурите и човека ми каза 130лв(толкова пари за желязо никога няма да дам). Попитах го дали няма да е проблем да взема размерите на ножодържача, а той дори ми предложи и шублер(оказа се свестен човек)! И така купих си само ножовете и вече с ясни размери започна дилемата с ледобура. В нета прочетох доста по въпроса за ножодържачите, ножове, шнековете и за връзката м/у шнека и дръжката! Избрах си една снимка(чертеж) от нета и започнах по нея!

Изображение

За изработката на ножодържача ми помогна бъдещия ми тъст, а това е чертежа.
Изображение

За изработването на шнека малко се поузорих, но ето един сайт на който ти изплюва какъв кръг трябва да отрежеш при желани от теб външен диаметър, вътрешен диаметър и стъпка --> http://www.ogm.h11.ru/worm.html" onclick="window.open(this.href);return false;. Това го направих по трудния начин като първо си начертах 1 витка от шнека на solidworks, но това е като не знаех за този сайт!!! :oops:
Дръжката и детайла за сглобката бяха съчинение по картинка!
И за сега това са снимки от готовия ледобур, който тук не е боядисан , но до 2-3 седмици и това ще стане. Надявам се да съм бил полезен на някой, който иска да се захване с това начинание!
Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави на всички и лека нощ, че утре т.е. днес е работен ден!!! :D
Аватар
6tukara
Мнения: 196
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 18:00
Местоположение: София
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Ледобур

Мнение от 6tukara »

Браво, той по арен от купешките. Много риби да ти донесе и все големи.
Ако има риба и на бастун че се хване
Станимир
Мнения: 1760
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Берковски ледобур

Мнение от Станимир »

Изглежда чудесно, поздравления! :)
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
madaneca
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Окт 14, 2009 8:43
Местоположение: Мадан

Re: Берковски ледобур

Мнение от madaneca »

Ето го в завършен вид!!!

Изображение

Изображение

Изображение

Започвам следващата задачка-закачка!!! :D
NIKI1968
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Яну 03, 2008 11:23
Местоположение: София
дал Браво: 143 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Берковски ледобур

Мнение от NIKI1968 »

Браво колега! Изглежда страхотно! Колко тежи и пробвал ли си го как работи, че е много важен ъгъла на ножовете...
madaneca
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Окт 14, 2009 8:43
Местоположение: Мадан

Re: Берковски ледобур

Мнение от madaneca »

Не съм го теглил, нито тествал! Тегленето може да стане като отида в провинцията и тогава ще споделя резултата, но не вярвам да е повече от 3кг. Надявам се през идващия сезон (ей го къде е декември :lol: ) да намери някой, с който да го тествам и тоя риболов. Относно ъгъла на ножовете ми се върти в главата, че фрезиста спомена 6 градуса ама не съм сигурен, а размерите са вземани от купешки ледобур. Ъгъла може да се променя с по една пластинка подложена под всеки нож, но това ще се провери като дойде време за тестове. Самите ножове можеш да си ги направиш от нож за абрихт http://www.tashev-galving.com/065+TLS+0 ... 1%85%D1%82 . Даже смятам да си взема един такъв и да си направя едни ножове за 150мм отвор, тъй като тези които съм си купил са за 130мм.
Аватар
spoon23
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:11
Местоположение: Бургас
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 25 пъти
Обратна връзка:

Re: Берковски ледобур

Мнение от spoon23 »

Поздрави за старанието и положения труд, и дано ледобура да се представи добре на терен :fish7: . Не можах да се сдържа и искам да споделя за какво още може да се използва
Братушките са го измислили :wink: :lol:Слава Российским рыбакам !
"Нищо не е твърде прекрасно, за да е истина, ако не съответства на законите на природата…"Майкъл Фарадей
Публикувай отговор

Обратно към “и Други”