Безжична аларма за охрана на шаранджийски бивак

В този форум може да намерите информация за това как се правят стойки, платформи, ледобури, поводи ...
ribohva6ta4
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Мар 11, 2008 18:27
Местоположение: Pernik

Безжична аларма за охрана на шаранджийски бивак

Мнение от ribohva6ta4 »

След един три дневен риболов през изминалата година , когато в четри сутринта един мангал от ромски произход ме попита дали кълве , реших че трябва да си направя аларма ,която да охранява бивака от мургави колеги без въдици.
Реших да я направа безжична , да няма кабеляци и тем подобни.
За целта ми бяха необходими четри пир датчика , безжична централа на Флашжар ,малко алуминиеви винкели , четри релета на 12 волта и четри кондензатора, гнездо за две батерий , един микро ключ, букса за захранване с дванадесет волта и една кутия.
Ето и малко снимки от самото изпълнение.


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Изображение

Изображение

Схемата за свързване на централата с пир датчика .
Изображение


Изработването на стойката с пир датчиците и ценралата , предавателя.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Изображение

Изображение

Изображение


Изображение
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Безжична аларма за охрана на шаранджийски бивак

Мнение от Plat1ka »

Маниашка работа.

Един въпрос имам тези датчици няма ли да реагират и от движението на листата, тревата, жабите по брега и всички други живи гадники които обикалят нощем около биваците ?

Питам понеже ми изглеждаш същите като СОТ датчиците а в заведението където работя имаше едни въженца висящи от тавана и ако духне по силно вятър по улицата и въженцата мръднат .... СОТ-а се включва.
ribohva6ta4
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Мар 11, 2008 18:27
Местоположение: Pernik

Re: Безжична аларма за охрана на шаранджийски бивак

Мнение от ribohva6ta4 »

Plat1ka написа:Маниашка работа.

Един въпрос имам тези датчици няма ли да реагират и от движението на листата, тревата, жабите по брега и всички други живи гадники които обикалят нощем около биваците ?

Питам понеже ми изглеждаш същите като СОТ датчиците а в заведението където работя имаше едни въженца висящи от тавана и ако духне по силно вятър по улицата и въженцата мръднат .... СОТ-а се включва.
Имаш право , точно такива са .Има едни дето не реагират на кучета и тем подобни ще се опитам да я подобря , без това няма лед по язовирите и е пълна скука!
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Безжична аларма за охрана на шаранджийски бивак

Мнение от bai ves »

:tup: Супер идея , дано не писва! Очаквам трофейни снимки с пръсти. Най - голям трофей е показалец и палец- в чифт!Аз вече имам мини брадво-нож, тежък и много остър, направиха ми го от нож за месомелачка в месокомбинат...... :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “и Други”