Питане за тапицерия за лодка.

В този форум може да намерите информация за това как се правят стойки, платформи, ледобури, поводи ...
Ralitex
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 16:06
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Питане за тапицерия за лодка.

Мнение от Ralitex »

Тапицерията на лодката ми е с пълнеж от дунапрен, който след един сезон се е смачкал. Търся си някакъв материал, който да издържи по-дълго на тежестта на моите 110 кг. :lol: :lol:

Ей това намерих за сега, но не знам как се казва и от къде се купува. Някакъв вид изолация е.

Изображение
Изображение
Изображение
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Питане за тапицерия за лодка.

Мнение от LVitchev »

Пиши в гугъл дунапрени и града в които те интересува и ще ти излязат всички места където се продава.Има един които е по-плътен,от него си вземи но е важен и тапицера.Съветвам те да ги тапицираш с непромокаем материал защото ако се намокрят,смятай че догодина пак ще питаш :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :tup:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Даниел Казаков
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 13:35
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Питане за тапицерия за лодка.

Мнение от Даниел Казаков »

Здравей колега това се казва пенополиетилен има го в веригата за отоплителна техника ,,Ерато" използва се за изолация,но той се смачква. Най-добро е пълнеж от кокосови влакна с мемори пяна-произвежда се в Бяла русенско от бившата фабрика Латекс Бяла и от Екон 91
Ralitex
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 16:06
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Питане за тапицерия за лодка.

Мнение от Ralitex »

LVitchev написа:Пиши в гугъл дунапрени и града в които те интересува и ще ти излязат всички места където се продава.Има един които е по-плътен,от него си вземи но е важен и тапицера.Съветвам те да ги тапицираш с непромокаем материал защото ако се намокрят,смятай че догодина пак ще питаш :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :tup:
Те тапицериите са оригиналните на лодката (непромокаеми), с ципове от където да сменям дунапрена. Друга тапицерия няма да правя. Само искам да сложа нещо много плътно и еластично.
Някакви идеи за материал, който не е дунапрен?
Аватар
Markony
Мнения: 2007
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 15:54
Местоположение: с. Гурмазово
дал Браво: 195 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Питане за тапицерия за лодка.

Мнение от Markony »

Виж това, но ще ти се върже малко дебелшко :wink:
NOMINATIONS BUG ...
http://www.kenga-bg.info
Ralitex
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 16:06
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Питане за тапицерия за лодка.

Мнение от Ralitex »

:tup: Май ще свърши работа.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Питане за тапицерия за лодка.

Мнение от LVitchev »

RALITEX написа:
LVitchev написа:Пиши в гугъл дунапрени и града в които те интересува и ще ти излязат всички места където се продава.Има един които е по-плътен,от него си вземи но е важен и тапицера.Съветвам те да ги тапицираш с непромокаем материал защото ако се намокрят,смятай че догодина пак ще питаш :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :tup:
Те тапицериите са оригиналните на лодката (непромокаеми), с ципове от където да сменям дунапрена. Друга тапицерия няма да правя. Само искам да сложа нещо много плътно и еластично.
Някакви идеи за материал, който не е дунапрен?
Приятелю,казах ти,има специални дунапрени които са плътни,те са твърди и не се мачкат ако са запечатани като хората и не се мокрят.Момчето ти е дало две фирми но те съветвам да си го видиш и пипнеш преди да го поръчаш.Аз имам такъв дюшек от дунапрен 20 сантиметра които е плътен и твърд но за жалост не му знам наименованието и къде се произвежда.Мога да ти кажа склада къде се намира в Пловдив и ако можеш да отидеш там ги има на склад и можеш да ги пипнеш.Ако решиш пиши,ще ти кажа къде е !!! Съветвам те също,щом има оригинална тапицерия с ципове,когато намериш и нарежеш дунапрена на размери,вкарай го във здрава найлонова торба от дебел найлон и залепи краищата за да не влиза вода вътре,нищо че тапицерията ти е оригинална,пак пропуска вода :tup:

П.П Тези материали които ги е показал колегата не стават,след време ще остане дупка там където сядаш,да не кажеш после че не съм те предупредил :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
heva
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Яну 26, 2013 20:05

Re: Питане за тапицерия за лодка.

Мнение от heva »

колега търси дунапрен който се води Т25 той е с висока плътност и се използва главно за седалки на дивани който все пак се ползват ежедневно и издържат доста време
Ralitex
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 16:06
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Питане за тапицерия за лодка.

Мнение от Ralitex »

До колкото знам дунапрена се прави в различни цветове, взависимост от плътността. Какъв цвят е най-твърдия?
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Питане за тапицерия за лодка.

Мнение от LVitchev »

Този които го ползват за седалки на коли е много плътен и е ЖЪЛТ на цвят.Той е много плътен и е от рода на мемори пяната.На пипане имаш усещането че е като гума,стискаш и когато го пустеш се връща веднага в същата форма каквато си е бил :idea: :idea: :idea: Жълтее,и е плътен а не на ситни мехурчета както е нормалния дунапрен :tup: :tup: :tup:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Станимир
Мнения: 1760
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Питане за тапицерия за лодка.

Мнение от Станимир »

Колегата гледам е от Ловеч - ЕВРОФОУМ са му на една крачка. Правят / внасят страшно много видове пенополиуретан (т.нар. дунапрен) включително за седалки на обществени места (кина напр.), с висока плътност и еластичност, и т.н.
Телефона им в Ловеч е 068 601338, намират се срещу Тръбна Мебел.
Други подробности гледам имат в сайта.
Успех!
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Ralitex
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 16:06
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Питане за тапицерия за лодка.

Мнение от Ralitex »

Благодаря, брат, вече си реших проблема! :tup:
Публикувай отговор

Обратно към “и Други”