Боядисване на макара от Zaion ?

В този форум може да намерите информация за това как се правят стойки, платформи, ледобури, поводи ...
czd
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 15:55
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 18 пъти

Боядисване на макара от Zaion ?

Мнение от czd »

Здравейте Колеги,
Решил съм да пребоядисам една макаричка по мой вкус, та ми възникнаха няколко въпроса.
Дали е възможно да се боядиса прахово и след това да се изпече - макарата е от Зайон, до колкото разбрах печенето става на около 200 градуса? Някой дали знае фирма в София където евентуално да занеса детайлите, които трябва да се боядисат, като много държа на качеството, става въпрос за не много евтина макара, така че бих искал да стане перфектно. Работата е доста пипкава и предполагам на повечето фирми едва ли ще им се занимава с това.Всякакви съвети ще са ми от полза! Макарата пътува от Япония, така че имам седмица-две да реша къде да я занеса.

Поздрави,
Цецо
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Боядисване на макара от Zaion ?

Мнение от empar »

Колегата Серго, мисля, че беше пребоядисвал някаква Дайва. Има го описано в темата му за обслужване на макари! :tup:
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
czd
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 15:55
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Боядисване на макара от Zaion ?

Мнение от czd »

Със Серго вече съм се уговорил, той ще се заеме с друга част от проекта, но за боядисването ще се търси някой друг :)
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Боядисване на макара от Zaion ?

Мнение от koko7784 »

Мисля че прахово няма да стане.
Преди боята трябва да се напръска с пластификатор!
Това е нещо ката безцветна основа с която се пръскат броните на колите преди боядисване.
Поздрави...
czd
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 15:55
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Боядисване на макара от Zaion ?

Мнение от czd »

Да, и аз четох, че ще е необходимо да се обработи преди боя. Надявам се ако намеря читава фирма те да са по-наясно от мен с какво и как да я боядисат. :11:
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Боядисване на макара от Zaion ?

Мнение от za4o75 »

Преполагам,че може да се боядисат и със спрей,виждал съм работата на един колега от Кипър и останах впечатлен.Предполагам,при всички положения ,че трябва да се напръска първо с някакъв грунд,може би този за пластмаса ще върши работа(с такъв пръскам някои стари воблери,след като съм ги изтъркал и преди да ги боядисам).Преполагам обаче,че ще трябва някакво финно шлайфане на елементите,преди да се пръснат със грунда(пластификатора както каза колегата),понеже той няма да покрие малките неравности образували се при нарушаването на старата боя.И накрая дори и със спрей си иска ръка,иначе ще се стече някъде,не трябва да се задържа а да се минава бързо ,тук вече някой специалист ще каже как ...
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Боядисване на макара от Zaion ?

Мнение от koko7784 »

Задължително трябва да се изтърка перфектно с шкурка 800 .
Аз съм пръскал частично няколко Дайви но за отличен резултат трябва да е разглобена напълно.
Мисля че не е проблем да се боядиса когато е на парчета.
Също трябва да се обърне внимание и на лакирането!
И още нещо когато се сглобява много трябва да се внимава да не се нарани боята.
След боядисване трябва да се изчака поне една седмица преди да се събере.
Поздрави...
Публикувай отговор

Обратно към “и Други”