Морски риболов в Гърция

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
Макариченков
Мнения: 128
Регистриран на: Пон Мар 06, 2017 3:20
Риболов: морски
Местоположение: Варна^ Палма де Майорка
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 104 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Макариченков »

Аматьора Бс написа:Най-успешен воблер Дайва Шорелайн Шайнър.Хидрата нема такова дръво.Жълтата още дреме неразпечатана в жабката.Ако се разловят на Халкидики след месец ще поискам прошка и ще купя останалите разцветки за септември.
Тя баш жълтата е (не, че съм хващал нещо с нея) най-оборотна колега. Аз ако бях на твое място, първо с нея бих пробвал. Разправят, че като я видят леферите , направо хвърлят хайвера. :lol:
Стара риба в морето и дърта жена нЕма!
Аватар
Станимир Бегов
Мнения: 81
Регистриран на: Съб Яну 26, 2013 13:04
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Станимир Бегов »

Кокалите ,гледам на бомбарда си ги морил , какво хвана на дайвата ?
Аматьора Бс
Мнения: 56
Регистриран на: Съб Фев 25, 2017 12:45
Риболов: Морски
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Аматьора Бс »

Еми на Дайвата имам както писах зарган метровка,баракуда и тва зъбатото.Пробвах всичко от куфара.
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от krasimir »

Дайте малко инфо КАК ловите/търсите сафрид и някакви особенности на места, на които трябва да се търси?

За 4 дни 20-24/05 на о.Тасос:
1. На Лименария - няколко малки баракуди и 1 маятико привечер след залез и по изгрев. 12-13см воблер със светли цветове. (жълт и сребрист с червена глава)
2. През деня на рагло, чепаре, джигове - нищо (пробвахме на Скала Марион, Скала Калираки, Трипити плажа). Имаше ужасен насрещен вятър и това доста затрудняваше нещата. Не сме пробвали на бомбарда с червей за заргани... някакви колеги-българи казаха, че са уловили доста заргани на Гиола. Та къде са местата за сафрид - никакъв успех нямахме :roll:
3. На фериботното пристанище на Лименас - същата работа. Почти нищо. Сменяхме доста различни цветове, примамки и т.н. :roll:

Хидра с цвят баракуда и аз нямах удари...

И все пак се получи добра рачходка/почивка с хубаво време и тук-там някоя рибa :)
Аматьора Бс
Мнения: 56
Регистриран на: Съб Фев 25, 2017 12:45
Риболов: Морски
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Аматьора Бс »

На Скала Калираки вреше от зарган и тва по обед.Можех да направя чували ама не беше това целта.Кокалите ги хващам за първи път и беше емоция.Идваха всяка сутрин на носа между двата плажа на Пефкари.Бавно потъваща с Раглу 5.5
valkil
Мнения: 30
Регистриран на: Съб Окт 01, 2016 20:07
Риболов: морски, речен
Местоположение: Маказа
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 69 пъти
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от valkil »

Колеги, да дам малко информация за тези, който са решили да си къпят воблерите в гръцко :) и са решили да минат през Маказа!! Става въпрос за трафика. Имах чувството че половин Румъния е тръгнала на море, на моменти опашката стигаше до 4 км., а е четвъртък. Така, че за уикенда предвиждайте и чакането. Препоръчвам много рано сутрин... и наслука :)
Аватар
esox hunter
Мнения: 1125
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 11:01
Местоположение: София
получил Браво: 2 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от esox hunter »

Имат сега 5 почивни дни и са налазили яко не че тепърва цяло лято няма да правят задръствания там, както и да карат, като камикадзета в Кресненското дефиле :|
valkil
Мнения: 30
Регистриран на: Съб Окт 01, 2016 20:07
Риболов: морски, речен
Местоположение: Маказа
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 69 пъти
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от valkil »

Да споделя за днес улова на един мой приятел - Веско, майстор гмуркач с неопренов костюм и харпун. На самия плаж на Ароги/Фанари/ на около 100-200 метра от брега и след падането на забраната за улов на октоподи... :)
...
oktopod1.jpg
oktopod1.jpg (67.28 KiB) Преглеждано 6649 пъти
oktopod2.jpg
oktopod2.jpg (81.53 KiB) Преглеждано 6649 пъти
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от dunavski »

Към края на Юни отивам за една седмица на о.Корфу.
Може ли да се практикува някакъв риболов по това време на годината там и какви риби могат да се ловят от брега?
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
carpbg
Мнения: 178
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:03
Риболов: шаранджийски
Местоположение: Перник
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от carpbg »

dunavski написа:Към края на Юни отивам за една седмица на о.Корфу.
Може ли да се практикува някакъв риболов по това време на годината там и какви риби могат да се ловят от брега?
Края на Юни наблегни на LRF - кокали, меланури, заргани.
Имаш шансове и за големите хищници, но са почти минимални. Морето е пълно с байтфиш и шанса да ти обърнат внимание на примамката силно клони към нула.
RAMIREZ
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 17:23
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от RAMIREZ »

събота и неделя (10-11.06) воблери, джигове, кастмастери, силикони - Керамоти, Неа Перамос и Ставрос абсолютно капо.
На плувка излизаха скумрии (супер дребни), заргана и кокали - ама това не е моя риболов.
Дъжд с гръмотевици ми провалиха днешната сесията на разсъмване в Керамоти, но така или иначе, рибите ги нямаше.
Рапорт даден. :11:
Venci-fishingmania
Мнения: 125
Регистриран на: Нед Мар 22, 2009 10:46
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 39 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Venci-fishingmania »

Аз пък на Керамоти за 2 дни, общо към 10 калмара, вчера времето прецака нещата, сутринта преди дъжда успях да хвана още 2. На фара на Кердилия, колкото щеш сафриди на джиг, раглу и безброй заргани взимаха почти цял ден, когато минеше пасажа.
Изображение
Аватар
WaterMan
Мнения: 92
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 18:58
Местоположение: Sofia
дал Браво: 129 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от WaterMan »

dunavski написа:Към края на Юни отивам за една седмица на о.Корфу.
Може ли да се практикува някакъв риболов по това време на годината там и какви риби могат да се ловят от брега?
Не знам дали колегата carpbg е ходил на Корфу, но аз мисля, че шансовете за улов на хищници е доста голям! И си мисля, че е точно 50:50. Но, съдейки от визитката ти, може би най-удачно ще бъде да си избереш един красив плаж с западно изложение и да си метнеш едно дъно и да си пиеш питието...
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от dunavski »

WaterMan написа: Но, съдейки от визитката ти, може би най-удачно ще бъде да си избереш един красив плаж с западно изложение и да си метнеш едно дъно и да си пиеш питието...
:lol: :lol: Това е твърде скучно, но мерси за отговора все пак.
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Аватар
WaterMan
Мнения: 92
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 18:58
Местоположение: Sofia
дал Браво: 129 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от WaterMan »

dunavski написа:
WaterMan написа: Но, съдейки от визитката ти, може би най-удачно ще бъде да си избереш един красив плаж с западно изложение и да си метнеш едно дъно и да си пиеш питието...
:lol: :lol: Това е твърде скучно, но мерси за отговора все пак.
:D :D :D За мен също. За това и ходя на спининг, но не споменаваш нищо за готовност в тази посока. А иначе и на "скучното" дъно понякога може да стане доста приличен риболов, все пак това не са анемичните сладководни риби. В крайна сметка вземаш мухарката и измисляш нещо с нея.
П.С. следя темата ти за шараните на муха с интерес, може морските да са наред.
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”