Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Владимир »

Никога НЕ съм си купувал Китайски воблер,още 97ма,като се запалих,гледах от първите списания,кое се ползва.Имаше конкурси за най-голяма риба,там се постваха пъстърви ,извадени на езерата с Rapala Original Floating 3-5sm, щуките,първите ми примамки са изкопирани от видяно по водоемите или списанията.Имам от първи до последен брой на сп"На риба";"Бг Риболовец",стотици поредни броеве на вестници(забравих им имената,май са Наслука и Риболов).Първите ми блусни са Мепс Аглиа 5 ,Аглиа Лонг3,Лусокс 3,първия ми воблер е от Шекспирите на Борис на Рапала.
Познавах общо двама спинингиста(тогава се запознавахме по водоемите и нямаше форуми),те също ловяха на Рапала и Мепс.Та,какво да ти кажа,живея от раждането си до Илиянци,от самото начало съм гледал с НЕ доверие,купищата,Китайчета,никога и не посегнах да си купя.В стремежа си да спестят,някои се набиват и пак нямат примамки за ползване....


Пп.Старта е важен,преди да си взема макара съм изчел,всички предложения на Орозов за Дам,на последните страници на БГ Риболовец.И да си кажа честно,доста разговори проведох с баща ми,преди да си дам парите.Той работеше по онова време ,като ОТК в ИММ и относно механиката ми ,беше разяснил.Макарата ми служи,дълго,преди да се намесят форумите в живота ми и да ми промият мозъка....Но,така е,живях в години на дефицит и за кратко ми се прииска да имам от всичко...като всеки Тийн.



Ето,пръчка BALZER Magna 2.40m 10-30gr,Dam ZRI 340ако не се лъжа или 320,влакно 0.25мм Дам ,блесна Аглиа Лонг 3.

Водоема е платеното на Богров,по онова време,свободно за риболов с наличие на много щука и костур.Фотограф-Валери Хинков,ето не и след края на риболова...
...
000616343-big.jpg
000616343-big.jpg (85.48 KiB) Преглеждано 3048 пъти
000623156-big.jpg
000623156-big.jpg (107.39 KiB) Преглеждано 3045 пъти
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
kole79
Мнения: 62
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2016 16:04
Риболов: Спининг
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от kole79 »

Владимир написа:с НЕ доверие,купищата,Китайчета,никога и не посегнах да си купя.В стремежа си да спестят,някои се набиват и пак нямат примамки за ползване....


..като всеки Тийн.

Днешните китайчета нямат нищо общо с преди време.
Най добрите ми риби са именно на тях,само сменяш тройките.
Има и нещо друго ...........трябва много да ги усещаш ,кои стават и кои не
Borkata_111
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Авг 16, 2017 23:19
Риболов: спининг
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Borkata_111 »

Междодругото как мога да проверя дали реката е разрешена ??
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Владимир »

kole79 написа:
Владимир написа:с НЕ доверие,купищата,Китайчета,никога и не посегнах да си купя.В стремежа си да спестят,някои се набиват и пак нямат примамки за ползване....


..като всеки Тийн.

Днешните китайчета нямат нищо общо с преди време.
Най добрите ми риби са именно на тях,само сменяш тройките.
Има и нещо друго ...........трябва много да ги усещаш ,кои стават и кои не
За да,почнеш да ги усещаш или,трябва да си започнал с читави модели(тук пак идваме на моята) или да си минал,бая Китайчета(проба- грешка),което пак съм споменал....Дори най-отявлената кур.а са я прекарали бая за да,почне да ги"усеща",кой ЩЕ и,кой НЯМА....да я добре....
Колега,даваш лош съвет,лови си с Китайците,ама,както казах една читава примамка е 3-10лв.


Пп.Има инфо,достатъчно,четете и се учете,ако ли не,запознавате се с опитен спинингист и в рамките на два излета сте на ТИ с основата.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
bobopeli
Мнения: 462
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 19:19
дал Браво: 882 пъти
получил Браво: 1466 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от bobopeli »

Владимир написа: Пп.Има инфо,достатъчно,четете и се учете,ако ли не,запознавате се с опитен спинингист и в рамките на два излета сте на ТИ с основата.
Повече от 30 години се мъча да ловя на спининг и чак сега разбрах че ми се губят тия два излета :D
Borkata_111 написа:Междодругото как мога да проверя дали реката е разрешена ??

Четеш ей тая заповед по долу и на слука :tup:

http://iara.government.bg/wp-content/up ... d09-08.pdf
rangel_bac
Мнения: 494
Регистриран на: Пет Яну 18, 2013 10:02
Риболов: Spinning
дал Браво: 164 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от rangel_bac »

я да питам и аз нещо ;)

с въдичка с тест по примамки до 5 грама, мога ли да метна 100 грама олово? ако да - как, ако не - защо?

по подобна логика - как се хвърля примамка от 2 грама с въдица с тест до към 90-те?

Благодаря! Би било чудесно да се науча, ще си купя една, вместо да имам 20 въдици :)

аа, и в тоя ред на мисли, ако може и подобно за макариците ;)

Пак Благодаря!
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Д-р Флекс »

Борка, със силикони може да се лови в реката, само че пъстървата изисква по-особени силикони, с каквито едва ли разполагаш. Карай на въртележките за пъстърва, остави тия воблери, дето си ги снимал, да си седят у дома...
lorda
Мнения: 3656
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 22:28
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 11 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от lorda »

След една година...
Представям си как Борката си е купил Екзикст Хипар Бръмзино Костюм и последен плясък дръпната пръчка. Да кажем с тест ДО 0.84 гр.
Лови с 0.001 ПЕ по "джапанкския стандарт".
И вече, Ви разяснява колко нищо не разбирате от риболова на микро аМДЖурки на свръх Наньо жик.
Историята познава такива случаи...
Не го ядосвайте.
Клуб по спинингов риболов "Чеверме"
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Алеко »

Спомням си едно време, когато форумът прохождаше, си давахме съвети и си помагахме. А сега вече, когато някой попита за нещо, или го хулите, или му се присмивате, или го натирвате да чете стари теми. Откъде да знае момчето коя точно тема да прочете? Как да разбере кои точно примамки ще му свършат работа?
Ебаси! Станали сте по-страшни от БГМама!
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Владимир »

Алеко написа:Спомням си едно време, когато форумът прохождаше, си давахме съвети и си помагахме. А сега вече, когато някой попита за нещо, или го хулите, или му се присмивате, или го натирвате да чете стари теми. Откъде да знае момчето коя точно тема да прочете? Как да разбере кои точно примамки ще му свършат работа?
Ебаси! Станали сте по-страшни от БГМама!
Първо,когато влизаш във форум,трябва да си наясно ,каква му е целта и,какво ще правиш в ,него.
Второ,не го хулиме,сегашната младеж са свикнали по мързеливия начин.Нито образованието им е на ниво,нито възпитанието(да ме извиняват,младежи,като Пампо,Пича94,не визирам,тях).Това му се,казва естествен прогрес,едно време на мен,никой не ми е казвал,коя книга,списание или вестник да си купя.Нито са ме насочвали"вземи,отвори на страница пета,прочети ей тая част от статията".
Купувах 90%(четях стари БГ книги за риболов ) от литературата на пазара ,издавана по онова време.Четях,препрочитах десетки пъти,опитвах се да запомня и доразвия прочетеното....Сам стигнах до истината за мен,започнах да подбирам хората,чийто репортажи и статии да чета.Дойде и момента в,който и аз можех да дам от себе си(опита съм си го набрал,сам на водоема),станах дописник в списанията на Александър Вулев,Калоян Белополски.В един прекрасен момен ме потърси Владо Асенов(за незнаещите,по онова време,един от малкото,кадърни спинингисти и от основателите на Стари Видри).
Запознаха ме със Стефан Минчев..........после дойде идеята за клуб,излязох от казармата....впуснах се във форума,състезания,сбирки.....Извървях дълъг път,моя път ,доста средства(пари за списания,билети за рейса до водоемите,такъми,а бях от бедно семейство),усилия,труд и четене ми костваше.
Сега,хора,които тогава не знаеха,къде се хваща спининг пръчка и има ли почва у нас ми дават съвети и напътствия.....
Всичко е в практиката и четенето,да не се сърди младежа.Най-големите ни светила в спининг риболова,не са имали инфо и са се потрудили да стигнат до тук,а той има всичко на готово,дори и магазини на всеки ъгъл и клик на мишката.
Едно време,инфото,беше оскъдно,магазините 2-3в София,и сами намирахме начин за всичко желано,да бъде достигнато.
Последно промяна от Владимир на Сря Авг 23, 2017 9:51, променено общо 3 пъти.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
JettroniX
Мнения: 324
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 18:27
Риболов: Спинингов риболов!
дал Браво: 246 пъти
получил Браво: 499 пъти
Обратна връзка:

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от JettroniX »

Здравейте колеги!
Първите две седмици на август направих два тематични излета на пъстърва. За посетения участък на реката имаше що-годе добра слука за пред обектива и бяха снимани няколко пъстърви - главно дребни. :fish2:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Втората седмица на август направих и втория излет за пъстърви. Ето и няколко снимки от излета:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Докато си снимах насам-натам на връщане попаднах на едно късметче. :mrgreen:

Изображение

Ако някой си ги познае нека ми пише на лични, като задължително да се уточни местоположението на тяхното изгубване, за да съм сигурен, че са негови и да му ги върна. Знам колко е кофти да си изгубиш примамка, особено ако е бияч. :(

Изображение

Пълният фото разказ можете да разгледате тук: "В търсене на пъстървите".
Поздрави и до следващите пъстърви! :)
Fish every day like it was your last!
Keep Spinning!!
Блог: spinning365.com
Facebook: spinning365
YouTube
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от sestrata »

Поразчистих темата. Извинявам се, ако има засегнати.
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Мунчо »

Ама порачисти я хубаво, защото постовете на Калеко и Валдемор си стоят, а аз се чувствам наранен...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
bogidar
Мнения: 116
Регистриран на: Пон Юли 06, 2015 23:25
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 64 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от bogidar »

Да сложа и аз една снимка за цвят, че гледам има фотоси на щуки и почвам да бъркам темата...
IMG_20170823_124313.jpg
IMG_20170823_124313.jpg (136.06 KiB) Преглеждано 2913 пъти
Упорствам на един участък от реката, където миналата година имах късмет да закача може би една от малкото останали чудовищни американки... Да ама, нещо не ми се получава. Рибите са все от тоя калибър/снимката/, а и рядко правя повече от 2-3 на излет.
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Владимир »

:P :fish15:
Мунчо написа:Ама порачисти я хубаво, защото постовете на Калеко и Валдемор си стоят, а аз се чувствам наранен...
Трай бе,пфуууу,веднъж да се почувствам спИцИален ,а ти....
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”