Първа колекция

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
DragonAGE
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Сеп 04, 2017 14:45
Риболов: Spinning ,Carp fishing
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 33 пъти

Първа колекция

Мнение от DragonAGE »

Здравейте колеги.Ето че вече направих първата си колекция за кленове,от скоро се запалих по спининг риболова,моля кажете,какво още да добавя за успешен кленски излет.Става на въпрос за воблери,ако може да кажете,марка,модел.
Благодаря!
IMG_20170909_115321.jpg
IMG_20170909_115321.jpg (104.65 KiB) Преглеждано 3630 пъти
IMG_20170909_114820.jpg
IMG_20170909_114820.jpg (131.76 KiB) Преглеждано 3630 пъти
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Първа колекция

Мнение от babydoctor »

Много добре си подготвен за старта. Като посееш половината, сам ще можеш да даваш съвети. Наслука :tup:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
DragonAGE
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Сеп 04, 2017 14:45
Риболов: Spinning ,Carp fishing
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Първа колекция

Мнение от DragonAGE »

Благодаря колега.
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Първа колекция

Мнение от sleepwalker »

Вземи си няколко плиткогазещи воблерчета по около 3 см. Ловят отлично през лятото и есента при маловодие между туфите, където обикновено се подвизават кефалите по това време. По-достъпни финансово, но определено ловящи, са Salmo Tiny и Strike pro baby pro, има и китайчета разни.
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Първа колекция

Мнение от Владимир »

Имам едни плитко газещи ,виж в обявите,ще ти дойдат на цена на едно Салмо ,но са в пъти по-ловящи и летящи.
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 31&t=73003

Двата Бийгъла и Усамито за трудни кленове.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
DragonAGE
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Сеп 04, 2017 14:45
Риболов: Spinning ,Carp fishing
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Първа колекция

Мнение от DragonAGE »

Мерси много колеги.
ivagor
Мнения: 79
Регистриран на: Сря Май 10, 2017 13:37
Риболов: Риболов на кефал и пъстърва
Местоположение: Родом от Габрово, живеещ в София, риболовстващ в България
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: Първа колекция

Мнение от ivagor »

Може да се запасиш и с повърхнотни воблерчета, в частност bug-a на Salmo. За мен е също добро решение, което може да ти донесе много приятни емоции при активност на повърхността, а имаш и още едно решение за обрасли места. Иначе за старт имаш много добър подбор.

Колегата горе е споменал strike pro baby - горещо препоръчвм и аз!
Последно промяна от ivagor на Съб Сеп 09, 2017 20:17, променено общо 1 път.
Родом от Габрово, живеещ в София, риболовстващ в България
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Първа колекция

Мнение от Мунчо »

Воблерите са екстра. Вземи и една пръчка около 2.10 м. и 3-10 грама, да разбереш за какво става дума.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Първа колекция

Мнение от sleepwalker »

Владимир написа:Имам едни плитко газещи ,виж в обявите,ще ти дойдат на цена на едно Салмо ,но са в пъти по-ловящи и летящи.
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 31&t=73003

Двата Бийгъла и Усамито за трудни кленове.

До колкото разбирам, идеята е колегата да разнообрази колекцията си от воблери най-вече спрямо тяхната функционалност, а не да лансираме непотребните си примамки...Да, до известна степен "колкото повече, толкова по-добре" е валидна теза, но според мен би объркала начинаещ колега. :roll:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Първа колекция

Мнение от Владимир »

sleepwalker написа:
Владимир написа:Имам едни плитко газещи ,виж в обявите,ще ти дойдат на цена на едно Салмо ,но са в пъти по-ловящи и летящи.
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 31&t=73003

Двата Бийгъла и Усамито за трудни кленове.

До колкото разбирам, идеята е колегата да разнообрази колекцията си от воблери най-вече спрямо тяхната функционалност, а не да лансираме непотребните си примамки...Да, до известна степен "колкото повече, толкова по-добре" е валидна теза, но според мен би объркала начинаещ колега. :roll:
Колега,айде да не сипете, обвинения и предположения.Предложените от мен воблери са в пъти по-уловисти в БГ условия за клен и не само.Ставаше дума,че няма плиткогазещи воблери с размер 3-4см.Непотребни,може да се нарекат 89,9%от Голдитата от снимката.А за препоръчаното Салмо,ми бая отстъпва ,ако се говори за летеж на дистанция.Препоръчаните от мен воблери са добър избор,ако иска да си ги купи от магазина,пак му ги препоръчвам.Определено,воблерите на Косадака и Усами са в пъти по-подходящи за БГ условията,а и по-уловисти от доста 'доказали' се в миналото ,Сръбски и Полски примамки.Няма лошо в наличието на Голди и блесни,ама ще го питам,като попадне на маловодие и претенциозни риби.


Пп.Странно,как с лека ръка ме нарече"интересчия",я вземи и напиши в Гугъл,моделите от линка и прочети и виж,какво притежават и са способни...

Пп2,Само да спомена,че не е взел кофти воблери,но има излишни от,тях и няма разнообразие.А за блесните....ми за мен,блесна под 2 номер за клен(освен,ако не е УЛтаджия) си е та.ак.Хубави риби съм хващал,основно на блесни над 4номер(пантер мартин) и над 2(по- мепс и блу фокс).
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Първа колекция

Мнение от Владимир »

Само да вметна,куките и халките на Голдитата,препоръчително се сменят..


Пп.usami shirasu-38;48;58мм,задължително да си ги заприходиш.За цвета,гледай да са естествени.Kosadaka Raven 40;Kosadaka Boxer 40;Kosadaka Roger ;Sv Fishing Koketka(всички размери).
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Първа колекция

Мнение от Владимир »

sleepwalker написа:Вземи си няколко плиткогазещи воблерчета по около 3 см. Ловят отлично през лятото и есента при маловодие между туфите.По-достъпни финансово, но определено ловящи, са Salmo Tiny и Strike pro baby pro, има и китайчета разни.
sleepwalker написа:
До колкото разбирам, идеята е колегата да разнообрази колекцията си от воблери най-вече спрямо тяхната функционалност, а не да лансираме непотребните си примамки...Да, до известна степен "колкото повече, толкова по-добре" е валидна теза, но според мен би объркала начинаещ колега. :roll:

Сега,последно,помагаш ли му или не?Да вземе ,Китайчета или си против многото,но излишни....Най-голямата грешка е да се започва с "достъпни финансово",такъми и примамки....
Определено от "купувам продавам",може да се обзаведе с доста,ловящи и качествени примамки,на цена около ,тази на едно Голди+китайче.И пак да спомена,че с 0-1номер блесничка,ако не е с УЛ такъм и достатъчно финна линия(карабинка и вирбел,флурокарбон,оплетка),ще изпита,основно негативите от малките примамки.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
itn001
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Фев 16, 2012 12:02
получил Браво: 1 път

Re: Първа колекция

Мнение от itn001 »

И аз с подобна колекция почнах да се мъча около София преди няколко години, беше много слабо положението. Знам че в някои части на БГ работят Салмо, Голди и Ъгли и тем подобни, но и на мен японски и имитации на японски воблери ми свършиха много повече работа.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”