Новите приключения на "баш майстора"

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от баш майстора »

Малко фотки от изминалия уикенд. По план-скица трябваше да се ловят распери. На разсъмване се инсталирах тука.
Изображение

Изображение
Както можеше и да се очаква, расперите не бяха разбрали за моите намерения и не ме удостоиха с присъствието си. Резка смяна на плана и боднах няколко арни дунавски кляна изпод върбите.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
На следващата сутрин присъствах на открит урок от БАШ-шаранджиите.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Добре, че бяха децата, та и рибица апнааме! :D
Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от Iso »

Ники, що имам усещането, че възпитаваш консуматорското в подрастващите. :lol:
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от баш майстора »

Iso написа:Ники, що имам усещането, че възпитаваш консуматорското в подрастващите. :lol:
Доколкото знам, не си първа младост, та трябва да помниш, че навремето Партията повеляваше да се яде риба два пъти седмично. ;) Здрав дух - в здраво тело... Спортът за един по-мирен свят... и НО ПАСАРАН!!! :) :) :)
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от Iso »

баш майстора написа:
Iso написа:Ники, що имам усещането, че възпитаваш консуматорското в подрастващите. :lol:
Доколкото знам, не си първа младост, та трябва да помниш, че навремето Партията повеляваше да се яде риба два пъти седмично. ;) Здрав дух - в здраво тело... Спортът за един по-мирен свят... и НО ПАСАРАН!!! :) :) :)
:lol: Забрави само почина на другарката Л. Живкова за "Всестранно развита личност".
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от баш майстора »

Най-после слънцето огря и кучия г*з! :lol: С фамилията направихме един воаяж по йонийските острови за закриване на плажния сезон. Освен обичайните плажно-трапезно-туристически занимания, програмата включваше и ежедневни двуразови риболовни набези по околните пристанища. Първите 3-4 дена - резка греда! Виждаше се, че риби има, но някакси не успявах да предизвикам интереса им. Смених какво ли не от кутиите, но успявах да предизвикам най-много някое проследяване на примамката до краката ми, без да последва удар. Разговорих се с други спинингисти и се оказа, че все пак се хваща по някоя риба, но на дребни, поне по моите разбирания за морски спининг, воблери от сорта на 10-12 см. Пробвях и аз на подобни примамки, но нищо. Единствената атака, която успях да предизвикам, беше на около килограмов лефер, който удари на 17-сантиметров Рапала МаксРап, но за съжаление се откачи при ваденето. При една от вечерните разходки в съседно село, фамилията нападна щандовете с магнитчета и други дребни сувенири, и докато се мотаех покрай тях погледа ми се спря на скромен кът с рибарска утвар в ъгъла на магазина. Загледах се в едни 8,5-сантиметрови Раглута, монтирани на 5-6-грамова джиг-глава. На мен магнитчета не ми трябват, ама ей-така от любопитство или по скоро в пристъп на отчаяние, чопнах едно пакетче силикончета в млечно бял цвят.
Изображение
Вечерта наблегнах на алкохолните забавления и пропуснах риболова, но на сутринта преди изгрев бях на бойна нога. До към 7 часа не се случи нищо интересно, и вече предвкусвах поредното капо. Явно хищниците бяха там, навсякъде около мен пънически хвърчаха дребни заргани, но удар... нъцки! В тоя момент се сетих за снощната ми покупка и сложих едното "рибе". Както се досещате, такава примамка може да се метне на не-повече от 20 метра. Два оборота с макарата и последва удар. :shock: Оказа се около 40-сантиметров лефер. По време на ваденето забелязах, че след него вървят поне още десетина риби от същия калибър. :shock: :shock: Тук е момента да се извиня за смотаните снимки, но първо мястото не предполагаше художествена фотография, пък и бях пределно наясно, че тези риби няма да стоят пред мен цял ден и трябваше да се "бере" съсредоточено и чевръсто. :wink:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Фиестата продължи точно един час, след което рибите си набиха камшиците нанякъде. Успях да хвана 8 риби и да изтърва двойно повече. За това време горката ми примамка заприлича на това. :lol: :lol: :lol:
Изображение
Още същи ден направих тур по околните рибарски магазини за да дозаредя силикончета, щото с тва темпо щях да остана без читав силикон след точно още един час. ;)
Изображение

Изображение
През следващите дни шоуто се повтаряше всеки ден от 7 до 8 часа. Лошото е, че въпреки че се опитвах да не се набивам на очи, местните хиени все пак са ме видяли и още на следващата сутрин опънаха една мрежа през цялото пристанище, точно на 20 метра от мястото на което ловях. Маляки, кво да ги прайш... Въпреки всичко, успях да прилъжа още няколко силиконови рибки. ;)
Изображение

Изображение

Изображение
Тва по въпроса за сутрешния риболов. Вечер също излизаше по някоя риба, но се ловяха значително по-трудно. Може би поради по-големия шум от заведенията, в сравнение със сутрините, но рибите стояха на голяма дистанция от брега. Успях да прилъжа 2-3 риби по здрач на малки уокъри, включително едно по-живичка към 50 санта. :wink:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Към рибите беше и ще бъде проявено необходимото уважение! :mrgreen:
Изображение

Изображение
Тъй като си занулих лимита от дни отпуск за тази година, чеизот биде надлежно обслужен и прибран да чака по-добре времена. :wink:
Изображение

Изображение
Ако на някой му се гледат още фотки - качвам няколко "пеЙзажни". ;)
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

п.п. Нема само Бат Стан да си снима ногите! :oops:
Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
bat.galin
Мнения: 1952
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от bat.galin »

Екстра ! :tup:
пп: краят на гръката криза е близо, съдейки по доброто цветово разнообразие...
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от burg »

Като гледам последната снимка- и тен си направил ! Успешно си съчетал полезното с приятното , а и фамилията е доволна! :tup: :fish15:
Malibu Stealth 9
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от баш майстора »

Май закрих и пъстървите... :roll: До края на сезона има само уикенд и половина и при отворилия се няколкочасов прозорец тази сутрин нямаше как да пропусна. :wink: Не бях ходил за пъстърви цял месец, а на тази река от близо половин година, та се инсталирах още на разсъмване. Началото беше леко разочароващо, понеже на първото обещаващо място ме изтрещя един клян, но после нещата си дойдоха на мястото и ковнах няколко пъстърви. Реката, както можеше да се очаква, беше малка и бистра, рибите редки, но за компенсация със страхотни цветове. :D
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от burg »

Благородна завист в мен избива ! :tup:
Malibu Stealth 9
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от баш майстора »

баш майстора написа:Май закрих и пъстървите... :roll:
E, са вече ги закрих!!! :lol: Започнах на блесни, но бързо се преориентирах към воблери и не сбърках. Ръкоделията на Иво, Ицо и Ванко берат безпощадно и вадят риби от абсолютно невъзможни места. :shock: И тва в моите непохватни ръчички, представям си кво би се получило ако попаднат в ръките на некой кУрифей... :wink: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И една свинщина за "десерт"! Нема оправия... :evil: :evil: :evil:
Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от Алеко »

Я па тоа!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от Мунчо »

Ти обсеби спининга с таз твойта тема, бе...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от баш майстора »

Както е казал поета - "Тряя са оди!" Аз кат не одя - не фащам. Одя де, ама не за риба. Откак закрих пъстървите, не съм хващал въдица, ама с фамилията бая си походихме... по чукарите. Някой ден може и по риби да тръгна, някой ден... :wink:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от Мунчо »

Колио, на връо не се ли качифте :!: :?: :!: :?: :!: :?: :o
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Мойта тема за спининг...

Мнение от баш майстора »

Цъ! Стоката нема тренинг. Додрапаха само до втора тераса. Да качат още някое друго ниво, пък може на лято да ги пробвам. ;)
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”