Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
valentinkichukov
Мнения: 375
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2016 13:34
дал Браво: 66 пъти
получил Браво: 37 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от valentinkichukov »

plamenivanov написа:Като изработка е много хубава, но е далеч от строя които търсиш.
Това което виждам по клиповете и чета е че е "екстра фаст" или много близка до него, дано е така.
пуф, пиша и не гледам кво пиша.
Тъй де останах с впечатление че е доста твърда.
Аватар
radogagov
Мнения: 194
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 16:12
Местоположение: Габровския Балкан
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от radogagov »

Валка, що ти е баш "екстра фаст"? Една добра бърза пръчка също би ти свършила идеална работа. Все пак не забравяй, че колчетата се чупят като солетки, неусетно ;) Виждал съм те, какъв кастинг правиш така, че имай си едно на ум! За да усещаш нещата не ти трябва пръчка струваща четири цифрена сума, а правилно комплициран такъм.
Мунчо:...Искам да уведомя аудиторията, че в чест на събитието съм си взел брейдец "Дон Пепе" 1.0 и съм нагласил силовата гега 5-24гр...
Аватар
valentinkichukov
Мнения: 375
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2016 13:34
дал Браво: 66 пъти
получил Браво: 37 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от valentinkichukov »

radogagov написа:Валка, що ти е баш "екстра фаст"? Една добра бърза пръчка също би ти свършила идеална работа. Все пак не забравяй, че колчетата се чупят като солетки, неусетно ;) Виждал съм те, какъв кастинг правиш така, че имай си едно на ум! За да усещаш нещата не ти трябва пръчка струваща четири цифрена сума, а правилно комплициран такъм.
Да видя какво е бре Радо, нека да пробвам нещо русо дето се вика хахахах, червенокосо. То, че няма да хвана повече е ясно ма прогрес малко да има. Дето се вика и кастинга ми знаеш и как ловя бяла пак знаеш :) Кат са счупи вадим Авида и ги почваме, при него чупенето е доста трудно хахаха

То моите разбирания за екстра фаст най вероятно може да се окажат не много верни, спрямо колегите с повече отпит в такъмите.
Аватар
valentinkichukov
Мнения: 375
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2016 13:34
дал Браво: 66 пъти
получил Браво: 37 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от valentinkichukov »

Shimano Lunamis S806ml дойде и го прибрах да му дам шанс дето се вика.

Въдицата е много приятна със супер изработка, разминавам се малко по снимките в нета, произведена е в тайланд. За разминаването и снимките също се разминават... нямам идея защо.
За твърдост е по твърда от въдиците които ползвам за джиг, да кажем, че от Авида 2.72 10 - 28 е две идеи по-твърда, на клатене. На напън е по твърда от Авида доста.
На живо ги клатих до преди малко в нас и напъвах. Колега каза в магазина , че била близка до бляк шадоу на филстар до 28 грама, не знам аз не съм ловил с нея.

Общо взето съм доволен, сега как и колко ще чува, нямам още идея, надявам се повече от другите уж е с всички модерни технолигии,
Бе въдицата е приятна много, само страха от далечния кастинг и хамалското хвърляме ме притесняват, също засичам доста рязко.
ДАНО Уживее хахах

Неприятно е, че трябва да сменя и макарата, сертейт 10 3012, малко и идва тежък, предполагам трябва макаре към 220 - 240 грама, даже може да загледам някое шимано но в размер 4000, че шпулите им много малки и дистанцията може да куца. Другият вариант е ЕКЗИСТ обаче там много дебело ще легне.

Снимки за цвят:
Изображение
Изображение
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от axel »

Да ти е честита,пожелавам ти много хубави моменти.Пръчката няма нищо общо с дръвцата наречени Бляк Шадоу,като започнеш да мяташ примамки ще разбереш,че всъщност в динамично отношение съвсем не е твърда,тоест при хвърляне работи цялата бланка,благодарение на един от слоевете на пръчката.На самата снимка пише,че пръчката не е типично лаврашка,което е по-добре.
П.С.Полови малко с нея и си спомни как разни "величия" и псевдокапацитети преди време ни повтаряха,че Шимано пръчки не могат да правят.
За мене идеалната мощност за риболов на бяла от бряг е медиум.
риболовът е само хоби!
Ralitex
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 16:06
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от Ralitex »

Много добър избор! Пръчката е по-чувствителна отколкото си мислиш. Ще усещаш играта на силикона. За здравината не се притеснявай, можеш да засичаш яко, няма да се счупи. Въпреки, че не е екстра фаст е доста бърза, по-бърза от Ямагите (Лайнягите). :lol: Аз бих ти препоръчал да я ожениш с една макара Шимано Ванкуиш 4000. :wink:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от Мунчо »

Много просто, Вальо - разминава се със снимките, защото е менте. :P НО! Със здраве да я ползваш и много рибки да извади! :D


п.с. Въпреки, че имам много по-висококласни пръчки, в никакъв случай не бих определеил "Блек шадоу" като, цитирам "дръвце". За мен това е отлично, пипнато, измислено пособие без компромис за парите си.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
g.nikolaev
Мнения: 112
Регистриран на: Сря Май 31, 2017 16:39
Риболов: спининг
дал Браво: 191 пъти
получил Браво: 296 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от g.nikolaev »

Е ,айде честита да е! И да не я напиняш в тавана, като предишните! :D
plamenivanov
Мнения: 489
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2012 17:10
Риболов: spining
Местоположение: Варна
дал Браво: 273 пъти
получил Браво: 203 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от plamenivanov »

valentinkichukov написа:Shimano Lunamis S806ml дойде и го прибрах да му дам шанс дето се вика.
Какво имаш в предвид че се разминават на снимките?
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от Мунчо »

g.nikolaev написа:Е ,айде честита да е! И да не я напиняш в тавана, като предишните! :D
Ще я напиня - почнало ли е така веднъж... :)
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от MapuaH »

Вальо, честита да ти е! Много риби да ти извади и все хубави! :)

Ако искаш да не е Дайва макарата, аз лично бих ти препоръчал Twin Power XD3000 или XD4000. Използвам 4000 и съм изключително доволен. Като се има предвид, че съм върл фен на Дайва си направи извода :)

Поздрави,
М.
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
valentinkichukov
Мнения: 375
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2016 13:34
дал Браво: 66 пъти
получил Браво: 37 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от valentinkichukov »

Мерси на всички, объркал съм страната на производство е индонезия.

За разминаването, забелязал съм я в дръжката само, а на данни е русия я намерих на етикета пише 99.6 карбон, на другаде пише 99 пак на етикета, на моята е 99 пак на етикета:
Предполагам в времето са променили нещо уж е един и същ модел.

Ето единият вариант на дръжката, намерих я в руски форум правена е в китай, снимката е от друг сайт:
Изображение

Моята е с такава дръжка, предполагам защото е правена в индонезия и е с ето такава дръжка, не може да се изкара снимка от на шимано сайта:
http://fishing.shimano.co.jp/product/rod/3850

Може да забележите дръжката отзад е на две части на едната снимка с различни материали а другата е цяла черна.


П.П. Макарата предпочитам да е дайва, но бюджет за ЕКЗИСТ няма! Шиманата по-евтини това Ванкуиш 4000 не е лошо
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от Веско »

valentinkichukov написа:П.П. Макарата предпочитам да е дайва, но бюджет за ЕКЗИСТ няма! Шиманата по-евтини това Ванкуиш 4000 не е лошо
Привет,

обмислям да се разделя с един Лувиас 12 3012, който тежи 250 гр. и е в перфектно състояние. Едва ли е ползван повече от 20 пъти. Беше от последните в продажба, тъй като вече беше излезнал новия модел и почти навсякъде бяха свършили. Малко след като я взех си купих и новия модел 3012, само че H, и сега ползвам само нея. Та ако имаш интерес пиши на ЛС.
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Аватар
valentinkichukov
Мнения: 375
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2016 13:34
дал Браво: 66 пъти
получил Браво: 37 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от valentinkichukov »

Веско написа:Привет,
обмислям да се разделя с един Лувиас 12 3012, който тежи 250 гр. и е в перфектно състояние. Едва ли е ползван повече от 20 пъти. Беше от последните в продажба, тъй като вече беше излезнал новия модел и почти навсякъде бяха свършили. Малко след като я взех си купих и новия модел 3012, само че H, и сега ползвам само нея. Та ако имаш интерес пиши на ЛС.
Преди няма и 20 минути поръчах един Страдик от бавните 4000 , най новият модел.
Ще карам с него, след време ще мисля.
Аватар
Godfather
Мнения: 1078
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 11:14
Риболов: спининг риболов
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Помощ за избор на Джиг въдица в по-горен клас

Мнение от Godfather »

Мунчо написа:Много просто, Вальо - разминава се със снимките, защото е менте. :P НО! Със здраве да я ползваш и много рибки да извади! :D


п.с. Въпреки, че имам много по-висококласни пръчки, в никакъв случай не бих определеил "Блек шадоу" като, цитирам "дръвце". За мен това е отлично, пипнато, измислено пособие без компромис за парите си.
Дали изказването на колегата относно "Блек шадоу" като "дръвце" е подплатено от практиката?!!!!
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”